Dobrý den, pane Schwarzi,
pročítal jsem Vaše odpovědi, ale nenarazil jsem na doporučení jak navrtávat rohy místností, kde by vznikala plocha bez nasycení krémem (průnik dvou stěn). Měl be se tedy udělat i vrt přímo do rohu pod úhlem 45stupňů stranově? A stačí jeden vrt? Anebo začít již jeden až dva vrty před rohem mírně (kolik) stranově natáčet (např. vedle rohu 30stupnů, dále od rohu 15stupnů)?
Druhý dotaz – myslím, že kruhový profil penterace, viditelný na propagačních obrázcích, nemůže být správný u beztlaké injektáže. Pokud je vrt naplněn krémem, tak lze věřit, že penetrace postupuje kruhově. Nicměně s pokračujícím časem penetrace musí klesat i hladina krému ve vrtu a tedy horní část vrtu již není v kontaktu se krémem a nemůže docházet k penetraci. K té tedy dochází spíše do stran a dolů.
Nicméně, dokážu si představit, že i tak dochází k vytvoření celistvé penetrované vrstvě, jenom nemá tak “krásný kruhový” profil. Mám pravdu?
Miloslav Funda
- Miloslav Funda stáří dotazu 8 roky dní
- last edited 8 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den, pane Funda. K té první otázce: Na pravé straně poradny jsou vyhledávací slova tzv. “Štítky”, kde si najdete postup injektáže rohů. Ty vyhledávací štítky tam jsou pod názvy: vrtání v rozích zdiva, Injektáž z venkovní strany a štítek Injektáž z vnitřní strany. Je tam celkem 21 dotazů již položených a mnou na toto téma zodpovězených a tak si myslím, že tam najdete dost informací, jak v těchto místech (rozích zdiva) bezchybně postupovat.
Na druhou otázku je má odpověď tato: Po provedení výplně vrtů injektážní emulzí AquaStop Cream , která má značnou hustotu (viskozitu), je to úplně jiná viskozita než má tekutá injektáž aplikovaná do zdiva např. přes injektory, (je to hustý silanový krém, někdy také nazývaný gel či pasta) dochází k postupnému kruhovému šíření (dispergaci) injektážní emulze v celé hloubce vrtu do okolí zdiva. Postupem času se krém logicky šíří více do bočních směrů a směrem dolů. Pokud si prohlédnete naší fotogalerii, jsou tam fotografie pořízené v den injektáže Systémem AquaStop Cream (to jsou ty kruhové clony), ale i fotografie pořízené s určitým časovým odstupem po zhotovené injektáži. Tam je vidět, jak se disperze od jednotlivých vrtů v počátku šíří od jednotlivých vrtů v kruhových clonách, tyto Vámi nazvané krásné kruhové clony, ale s postupem času se tyto kruhové clony propojují, překrývají a tím vzniká pásová clona. Takže se již o kruzích v této fázi nedá mluvit, což je velmi výhodné pro výsledek, jelikož vznikne pásová clona nejen v celé hloubce a délce injektovaného zdiva, ale co je neméně důležité i v určité výšce. Přečtete si na úvodní stránce pojednání s názvem: Tlaková, beztlaková či nízkotlaková krémová injektáž v praxi, o které se také ve své otázce zmiňujete, anebo v horní liště si otevřete tlačítko s pojednáním Proč tuto injektáž a pochopíte princip krémové injektáže a tím jeho vznikající clony pro zamezení vzlínající vlhkosti. Máte pravdu, že s postupem času se kruhové clony mění na spíše oválné clony, ale jaký to má pro Vás význam, to nevím. Má poradna je velmi využívaná a tak se nezlobte, že závěr takto komentuji. Tato Poradna má sloužit k potřebnějším radám a vysvětlením než je Vaše druhá otázka. Ta první otázka je ale velmi prospěšná i pro budoucí zákazníky, kteří si Poradnu pročítají.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Váš specialista na Izolace a Sanace vlhkého zdiva.
- Trumf Sanace odpovězeno 8 roky dní
- last edited 8 roky dní
- You must login to post comments