Dobrý den,
uvažuji o provedení injektáže na právě zakoupeném starším rodinném domě.
Obvodové zdivo je cihelné, o síle 45 cm, na kamenné podezdívce. Uvažuji o provedení injektáže ve spáře mezi kamennou podezdívkou a první řadou plných cihel. Provedení předpokládám zvenčí stavby. Chci se zeptat jak dlouho je nutné při předpokládaných teplotách v září a říjnu nechat vysychat zdivo před provedením vnitřních omítek. Venkovní omítky budu provádět až na jaře, nicméně vnitřní omítky bych rád provedl cca 2 týdny po aplikaci injektáže. Bude to možné? Nedojde k uzavření vlhkosti ve zdivu a tím pádem k podtstanému zhoršení vysychání zdiva?
Děkuji za zprávu a přeji pěkný den
ML Jihlava
- Martin Linek stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Vaše úvaha provedení injektáže v místě mezi kamennou podezdívkou a cihelným zdivem je naprosto správná. Tyto přechodové spáry jsou průběžné, vodorovné a stejnorodé (maltová lože) a tím je toto místo pro injektáž ideální, ale za předpokladu, že výška této ložné přechodové spáry nebude níže než je povrch vnitřní podlahy prvního nadzemního podlaží, kde je půdorys domu nepodsklepen. Pakliže by tato první přechodová vodorovná spára byla níže, než je přípustné, zvolil byste injektáž ve správné výšce vůči podlaze, což by bylo již mezi cihelnými řadami, ale taktéž v průběžné spáře. Vrtání zvenčí má své výhody i nevýhody (většinou ne zásadní), ale velkou výhodou venkovního vrtání obvodového zdiva je bezproblémové navrtání rohů obvodového zdiva a míst provázaní vnitřního zdiva s obvodovým zdivem. Vysvětleno na tomto odkazu: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/vodorovne-rezy-navrtani-zdiva/
K té poslední otázce: Vůbec nevidím problém zahájit omítání vnitřních omítek po 14 denní technologické pauze, tj.2 týdny od dokončení krémové injektáže Systémem AquaStop Cream. Zbytková vlhkost, která bude obsažena ve zdivu nad zhotovenou novou vodorovnou izolací pro zamezení vzlínající vlhkosti se postupně bude postupně odpařovat i přes nové omítky (přes vnitřní prostory), ale i přes stávající venkovní omítky. V tom žádný problém opravdu nevidím. Vlhkost ve zdivu zhotovením nových omítek neuzavřete. Rychlost vysychání zdiva záleží na vícero faktorech. Jaké budou venkovní teploty, relativní vlhkost vzduchu, jak budete v místnostech větrat, jaká je procentuální vlhkost ve zdivu v době provedené injektáže apod. Zhotovením omítek do jisté míry na krátkou dobu zvýšíte vlhkost ve zdivu (je to mokrý proces), ale všechny tyto faktory nezmění nic na tom, že požadovaný výsledek nemůže být negativně ovlivněn novými omítkami. Samozřejmě by bylo vhodné aplikovat omítky sanační, které budete omítat z vnitřní strany obvodového zdiva, dle Vašeho záměru. Sanační omítka by měla být zhotovena 500 mm nad horním okrajem původních poškozených omítek a malba by měla být taktéž určená pro sanační omítky, tj. paropropustná interierová barva. Vše by mělo být systémově dodržováno.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments