Dobrý den, plánuji zakoupení a aplikaci Aquastopu a o radu. Zdivo v místnosti je na dvou stěnách plná pálená cihla (tloušťka cca 30-35 cm) , první průběžná spára je 5 a další 15 cm nad podlahou, na jedné stěně 8 cm. Zbývající dvě stěny však mají betonový základ který přesahuje cca 5 cm nad podlahu, na tím je izolace z obyčejné dvojité plastové fólie a potom cihly. Navrtání by bylo zcela z vnitřní strany místnosti, je v pořádku provést to do těch spár 15 cm resp. 8 cm od podlahy? Také nevím jestli je nějak zasolené nebo jsou to jen zbytky omítky (bylo tam vlhko od stěn a vytvořili se plísně), můžete to prosím podle těch fotek nějak posoudit? Stěna s betonovým základem má velmi silné omítky, tak nevím jestli je možné provést vrtání (aspoň v části) přímo do omítky nebo nad tu fólii do cihly, ovšem pod tu fólii se penetrace stejně nedostane. Na tu injektáž je nutné také zakoupení vaší speciální pistole nebo lze nějak jinak? Děkuji.
- Vondráček stáří dotazu 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Vaše zdivo je v podstatě jedno z nejvýhodnějších druhů zdiva pro zhotovení dodatečné izolace proti vzlínající vlhkosti, a to jak pro mechanické, tak i chemické podřezání zdiva (krémová injektáž). Jedná se o cihelné zdivo s průběžnými spárami. Injektáž AquaStop Cream udělejte ve spáře, která bude co nejblíže k podlaze a do které se upnutým vrtákem ve vrtačce dostanete ve vodorovném provedení. Tím, že budete vrtat vše z vnitřní strany místnosti, jste výškově limitovaný podlahou. Pokud jsem ale Vašemu dotazu správně porozuměl, u dvou stěn je první nabízející se spára ve výšce 50 mm nad podlahou a do této spáry se již vodorovným vrtem s běžnou vrtačkou dostanete. Tato spára vychází velmi příznivě. U druhé zdi je to spára ve výšce 80 mm od podlahy a i tato spára je v přijatelné výšce. U zbývajících zdí, které mají betonový základ, který je 500 mm nad podlahou, a na kterém je izolace, a začíná první vrstva/šára cihel, je mé doporučení toto: píšete, že na těchto stěnách je značná tloušťka omítky. Mé doporučení je omítky odstranit do výšky poškození, tj. do výšky viditelné degradace, s horním přesahem 500 mm. Tím se Vám odhalí spáry. Pak bych doporučil zhotovit injektáž v první spáře nad spárou, kde je dle Vašeho popisu původní hydroizolace. Tzn. v druhé spáře nad betonovým základem. Pokud ale omítky nejsou nenávratně znehodnocené, anebo nejsou zatím ve Vašem záměru sanace zdiva, byla by přesto značná škoda ztratit nabízející se výhodu ložné spáry mezi vrstvami plných cihel. Zde vám zasílám link na velmi podobný dotaz a návod, jak tuto injektáž zhotovit do spáry i přes neodstraněné omítky: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/aquastop-cream-1.
Nad původní hydroizolací ale může být velmi malá procentuální vlhkost, i když původní hydroizolace není pravděpodobně zcela funkční. Pokud je můj předpoklad správný, zde Vám zasílám další link na dotaz jiného tazatele, kterému jsem obsáhleji popsal postupy a doporučení pro suché a vlhké zdivo. https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/kdy-potrebuji-aktivator.
Bohužel z Vašich zaslaných fotografií nejsem schopen určit o co se jedná. Zda je na povrchu cihlové zdi plíseň, sanytr či zbytky neodstraněné omítky. Pošlete mi prosím detailní fotografii povrchu této zdi. Můžete mi ji zaslat na email [email protected]. K tomu poslednímu dotazu: pro injektáž Vašeho rozsahu Vám doporučuji injektážní pumpu či injektážní pistoli Univerzál. V případě jakýchkoliv nejasností mi můžete zavolat na poradenskou linku 731 565 565, kterou také provozuji.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments