Dobrý deň. Zaujal ma Váš spôsob svojpomocnej injektaze,keďže mám problém s vlhkou obvodovou stenou. Lenže dom bol postavený v 50-tych rokoch z plnej tehly (300x125x70),ale ta je ukladana tak ze vnutro steny je duté. Nenasiel som vo Vašich odpovediach, spôsob ako urobiť injektaz na takom múre. Dá sa to vôbec aplikovať na takom múre? Ak áno, ako? Ďakujem za odpoveď.
- Hrubovsky Rudolf stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Skoro všechno je technicky vždy řešitelné a tak i tento druh zdiva, respektive jeho způsob vyzdění.
Jsou v podstatě 3 spolehlivé možnosti, jak toto zdivo, které je dvojité s mezerou, spolehlivě zainjektovat Systémem AquaStop Cream.
První varianta:
Zhotovit dostatečně velké otvory vrtákem např. o průměru 50-60 mm ve vzdálenostech po 50 cm od sebe a ve výšce cca 100 – 150 mm nad zvolenou výškou místa, kde se následně bude provádět linie vrtů a injektáž., tj. ve Vašem případě ve spáře cihelného zdiva nejblíže k podlaze, do které se již dostanete ve vodorovném vrtání a to z jakékoliv jedné strany zdi. Tím si otevřete Vámi popisovanou mezeru mezi dvěma zdmi. Pak zhotovíte před navrtáním zdiva pro injektáž tzv. zálivku mezery a to např. vápenocementovou maltou přes otvory, o kterých se zmiňuji v první větě. Maltu o něco více naředíte vodou než uvádí výrobce pro omítání, aby získala samonivelační konzistenci, a tím maltová zálivka vytvoří výplň mezery mezi dvěma zdmi do dostatečné výšky, tj. výšky vhodné pro samotnou injektáž Systémem AquaStop Cream . Je potřeba počítat při větším poměru vody v maltové směsi s určitým poklesem při vysychání, proto ten výškový přesah otvorů určených pro maltovou zálivku a výšky pro injektáž.
Druhá varianta:
Zhotovíte v první možné spáře od podlahy vrty o průměru 10 mm po vzdálenostech 100 mm, opět nikoliv s pokrácením, ale skrz zdivo, tj. do mezery. Do takto navrtaného zdiva vpravíte odhadnuté dostatečné množství vysoce expanzní montážní polyuretanové pěny, případně kanalizační pěny a tím, že vrt je otevřen do mezery, pěna velmi spolehlivě vyplní mezeru a to v místech zamýšlené injektáže. Pak použijete vrták 14 mm a tím si vrty převrtáte. Vrty ale již zhotovíte na celou tl. zdiva, s pokrácením o námi doporučených 40 mm než je skutečná tloušťka obou zdí. Tím se Vám odstraní montážní pěna z vrtů, které byly zhotoveny do mezery (montážní pěna se při své značné expanzi v mezeře mezi zdmi může více či méně i vtlačit do vrtu, přes který se polyetylenovou trubičkou vstřikovala do mezery) a to nejen v jejich obsahu, ale odstraní se zvětšeným (14 mm vrtákem) vrtem i případný možný zbytek montážní pěny na vnitřním povrchu vrtu. Proto se musí vrtat nejprve vrtákem 10 mm pro vyplnění mezery montážní pěnou a následně po vytvrdnutí montážní pěny se provede uvedené převrtání vrtákem 14 mm. A pak již postupujete dle technologického postupu pro náš Systém AquaStop Cream. Injektážní krém se nemá kam propadnout a zároveň ale vrt, který je již zhotoven na celou tl. obou zdí má své okolí porézně otevřené pro šíření aktivní látky do zdiva.
Třetí varianta:
Pakliže je zdivo oboustranně přístupné, každou zeď (jedná se zdvojené zdivo s mezerou) navrtáte samostatně, a postupujete naprosto standardně, tj. opět využijete první spáru co nejblíže u podlahy, zhotovíte vrty již rovnou v průměru 14 mm, v osových vzdálenostech 100 mm a s pokrácením max. 40 mm než je skutečná tl. samostatného jednoho zdiva, tzn. postupujete dle technologického postupu pro náš systém, ale každou zeď injektujete samostatně z přístupné strany.
Všechny varianty jsou proveditelné a záleží jen na Vás, pro kterou se rozhodnete a která varianta bude pro Vás přijatelnější.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- You must login to post comments