Dobry den,
rad by som Vas poprosil o pomoc.
Mam vybudovanu montaznu jamu v garazi, je z tvarnic DT 20cm. Pri stavani bola jama hydroizolovana asfaltom a hydroizolacnymi pasmi na spodnej podlahe pod poterom, potom aj po obvode, okolo jamy, kde bol dany aj styrodur a nopova folia.(prikladam aj obrazky) Problem bude podla mna najskor v nie dobrom spoji vodorovnej rovine hydroizolacie so zvislou.
V jame su potom pri trvalejsich dazdoch nielen vlhke mury na spodnej casti ale neskor ak dazde neustupia, na spodku vystupi aj cca 10 cm voda, Udiera vztlakova voda.
Bohuzial sa jama po vonaksom obvode neodrenazovala, teraz to uz ani nie je mozne, alebo teda velmi narocne podkopavat pod celu garaz..
Prosim Vas, pomoze Vasa injektaz Aquastopcream aj v tomto pripade? Pripadne aky postup by ste navrhovali. Sanovat len bocne steny alebo aj vodorovny poter?
Dakujem a s pozdravom
Miroslav Bet….
Pro maximální zvětšení dvakrát klikněte kurzorem na daný obrázek
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Krémová injektáž je ve Vašem případě nevhodná, jelikož se jedná o natékání tlakové vody (průtok vody skrz stavební dílec) do montážní jámy. Injektážní krémová emulze AquaStop Cream je nenahraditelná všude tam, kde potřebujeme vytvořit dodatečnou hydrofobní izolaci/hydroizolační clonu pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti ve zdivu. Ve Vašem případě je téměř jasné, že natékání tlakové/spodní vody do montážní jámy je způsobeno nekvalitně zhotoveným spojem asfaltových pásů, velmi pravděpodobně v napojení vodorovné a svislé hydroizolace, což také předpokládáte. Z jednoho snímku je vidět, jak je vytažená vodorovná hydroizolace na desce jámy, probíhající pod tvárnicí a připravená ohnutím na napojení vnější svislé izolace. Když si představím, jak se tento spoj obtížně navařením spojuje a zároveň se má svislá hydroizolace natavit na stěnu a s těsným přeložením, a to ani nemluvím o práci na vnějších rozích obvodu zdiva jámy, kde jsou dva lomy lepenky, je mi příčina v podstatě jasná. Ale to jste i Vy správně vyhodnotil a okomentoval v dotazu. Proto doporučuji všechny spoje pásových asfaltových hydroizolací před zakrytím vždy ještě přetěsnit elastickou hydroizolací, např. https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2017/11/TL-AquaStop-Bitumen-2K-2017.pdf , která případné pochybení a tím vzniklé netěsnosti napraví. To ale už teď není možné. Návrh řešení: Bylo by dobré vybrat veškerou vodu z montážní jámy. Pak vyhledat místo, odkud natéká voda do jámy, alespoň přibližně. Pokud by to bylo v místě stavební spáry, tj. místo mezi betonovou deskou a spodní hranou tvárnice, tato spára by se dala přetěsnit injektážní metodou, které se říká polyuretanová injektáž. Zde Vám posílám link na tuto metodu – je to velmi spolehlivá metoda pro zatěsnění zejména míst v betonových konstrukcích, kudy proniká voda do vnitřních prostor. https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/polyuretanova-injektaz/. Po zdařilému zamezení průtoku vody do jámy bych doporučil ošetřit povrch betonového potěru a svislých konstrukcí krystalickým nátěrem, případně stěny jámy tenkovstvě natáhnout např. těsnící maltou.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dakujem Vam za odpoved,
Este raz dakujem
s pozdravom
Bet…
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- You must login to post comments