Dobrý večer. Vrty, na které Vám nezbydou zátky, bych zatěsnil rychletuhnoucím cementem. Ve stavebninách kupodivu není moc k dostání a sádra je nevhodná. O tom jsem se ale už zmínil. V řetězci Hornbach, v oddělení stavebních materiálů, rychletuhnoucí cement vždy mají. Pokud máte tuto prodejnu poblíž, určitě ho tam zakoupíte. Bude Vám stačit nejmenší balení, což je 1 kg. Zpracování je stejné jako u sádry a tak po výplni vrtů injektážním krémem stačí si v kelímku rozmíchat malé množství hmoty a špachtlí vrt povrchově zatěsnit. Tento způsob je nejrychlejší a nejjednodušší. Je ale pravda, že i bez zatěsnění nedojde k zásadnímu výronu injektážní emulze. Maximálně z ústí vrtu dojde k malému odkápnutí a to pouze z krajové části vrtu. Zátky, které dodáváme, jsou vyrobeny z extrudovaného polystyrénu a spíše než pro zatěsnění úniku krému slouží jako spolehlivá tepelná izolace vrtů. To ale ve Vašem případě není nutné, jelikož je Vaše obvodové zdivo zateplené.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz -konaťel spoločnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mob: +420 731565565
- Trumf Sanace stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Nový.
Tím, že se jedná o cihelné zdivo, určitě využijte průběžnou vodorovnou spáru pro zhotovení injektáže. Výšku injektáže Systémem AquaStop Cream, tj. výšku vodorovné spáry mezi cihelnými šárami bych doporučil zhotovit co nejblíže k podkladovému betonu, který je dle Vašeho popisu již zhotoven. Pokud jsem tomu ale dobře porozuměl, povrch podkladového betonu je pod úrovní terénu. Pokud ale není podúrovňové zdivo odkopem z venkovní strany odizolované svislou hydroizolací od terénu, výška pro injektáž je daná výškou terénu. To znamená linii vrtů zhotovit v první spáře nad terénem. Po provedené injektáži můžete bez jakékoliv technologické pauzy zhotovit hydroizolační vanu s vytažením hydroizolace přes linii injektáže s přesahem cca 50-100 mm, aby se tyto dvě hydroizolace napojily a tím se doplňovaly. Pořadí sanace vlhkého zdiva a podlahy: nejprve provedete injektáž a následně hydroizolaci podlahy. Vámi navržené postupy odvlhčení a rekonstrukce jsou systémově v naprostém pořádku.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
moc vám děkuji za rady, nicméně mám ještě jeden dotaz – co když se jedná o zdivo, kde již není ve spárách malta, ale víceméně jen hlína/písek? Dříve se stavělo prakticky bez přídavků cementu, jen s troškou vápna. Většina ze spár nemá již žádné vápno a cihly drží na sobě z větší části jen vlastním zatížením, když do spáry zajedu vrtákem, vyndám spíše jen hlínu…Zvládne i tak krémová injektáž plnit svoji funkci?
Díky, Pavel N.
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Stará či hliněná malta je vysoce nasákavá pro vodu a tím je dispergace injektážního krému taktéž snadná. Dalo by se říci, že nasákavost pro vodu, vlhkost určitého prostředí je v přímé úměře nasákavosti aktivní látky injektážního krému Aquastop Cream do téhož prostředí. Bariéra pro zamezení vzlínající vlhkosti je po dokončení chemického procesu nerozpustná a dlouhodobě stabilní i v tomto prostředí.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
TRUMF sanace s.r.o.
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- You must login to post comments