Dobrý večer. Vrty, na které Vám nezbydou zátky, bych zatěsnil rychletuhnoucím cementem. Ve stavebninách kupodivu není moc k dostání a sádra je nevhodná. O tom jsem se ale už zmínil. V řetězci Hornbach, v oddělení stavebních materiálů, rychletuhnoucí cement vždy mají. Pokud máte tuto prodejnu poblíž, určitě ho tam zakoupíte. Bude Vám stačit nejmenší balení, což je 1 kg. Zpracování je stejné jako u sádry a tak po výplni vrtů injektážním krémem stačí si v kelímku rozmíchat malé množství hmoty a špachtlí vrt povrchově zatěsnit. Tento způsob je nejrychlejší a nejjednodušší. Je ale pravda, že i bez zatěsnění nedojde k zásadnímu výronu injektážní emulze. Maximálně z ústí vrtu dojde k malému odkápnutí a to pouze z krajové části vrtu. Zátky, které dodáváme, jsou vyrobeny z extrudovaného polystyrénu a spíše než pro zatěsnění úniku krému slouží jako spolehlivá tepelná izolace vrtů. To ale ve Vašem případě není nutné, jelikož je Vaše obvodové zdivo zateplené.
S priateľským pozdravom
Jiří Schwarz -konaťel spoločnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mob: +420 731565565
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Proč nevyužili tu nejbližší spáru u podlahy? Dle fotky první spára se nachází ve výšce od podlahy cca 70 mm. Vždyť se úplně nabízí. Nevyužít ideálního místa vodorovné spáry považuji u cihelného zdiva za pochybení. Má to své důvody. Cihla je považovaná sice za velmi savý zdicí materiál, což opravdu je, ale za cihlou je, dle tl. zdiva, zadní styčná spára, kterou vrt také protíná a do které se rychleji vsakují aktivní látky injektážního krému a tím se značně mění rovnoměrnost šíření clon od vrtů. V průběžné spáře se šíří aktivní látky naprosto spolehlivě a dalo by se říci rovnoměrně a to, že ještě určité množství injektážního krému pak nasycuje i zejména cihelnou řadu pod zainjektovanou spárou je jakási nadhodnota vzniklé bariéry pro zamezení vzlínající vlhkosti. A nakloněné vrty u krémové injektáže už vůbec nemají místo, a to ani u zdiva smíšeného a kamenného bez průběžných spár. To se dělávalo pro tekuté injektáže. Náklonem se o to více ,,rozhazuje“ rovnoměrnost vznikajících clon, které se musí překrytím spojit. Rozhodnutí je na Vás. Možná bych počkal, pokud Vás netlačí čas. Do té první spáry nad podlahou se už ve vodorovném navrtání dostanete, a tak pokud se rozhodnete pro definitivní nápravu, zhotovte pro jistotu ještě jednu injektážní linii v popsaném místě zdiva. Tedy pokud výškově vyhovuje. Můžete samozřejmě využít i jinou spáru. To jen pro úplnost.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mobil: +420 603 589 130
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. To určitě ne. Jen nebudeme probírat zbytečné finanční navýšení. To je nám obou jasné. Zejména Vám.
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- You must login to post comments