Dobry den
Vasa injektaz ma oslovila a zvazujem ze ju zakupim. Mame starsi cca 70 rocny dom z palenych tehal vratane zakladov . Moja otazke znie ci mozem robit injektaz/a ci pomoze aj ked ju budem robit priamo do tehly a do spar iba ako su tehly vedla seba lebo vrtackou sa nedostanem nizsie do spary poslednej rady nad podlahou. Jedna sa o stenu v obyvacke kde vlhne iba jedna rada tehal nad podlahou, lebo v minulosti sa to nad tou radou tehly podrezalo a dala ipa. Ta vlhnuca rada tehal je nad urovnou terenu aj zvonku no podrezat sa to nedalo nakolko sused nedovolil odkopat teren pre pracovny nastroj.Cize chcel by som dat zvnutra injektaz pod tu podrezanu cast no mimo horizontalnej spary. Za odpoved Dakujem!
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Váš popis situace a důvodů jejího vzniku je naprosto srozumitelný a i důvod Vaší otázky. Ano, ve Vašem případě udělejte navrtání a injektáž z venkovní strany ve výšce středové výšky cihelné řady, která je jako první nad podlahou. Tím sice nevyužijete spáru, ale ve Vašem případě potřebujeme doplnit hydroizolaci v jedné řadě cihel nad podlahou. Cihla je příznivý materiál pro šíření aktivních látek ve své struktuře. Takže se nemusíte ničeho obávat. V případě, že cihelná řada, kde chceme aby vznikla clona, nevykazuje zvýšenou vlhkost, injektážní krém se bude v tomto prostředí šířit méně intenzivně, nicméně přesto spolehlivě. Vrtat budete z venku a tak v případě, že odvrtávaný materiál z cihly se Vám bude zdát opravdu suchý (z Vašeho popisu je ale cihla pod izolací zavlhlá), vrty před samotnou injektáží provlhčete vodou, případně si můžete zakoupit AquaStop Cream Inject activator. Pak bude jistota, že se cihla ve své výšce napustí hydrofobními látkami a tím se nevýhodný současný výškový rozdíl vyřeší. Ještě bych zvážil, zda nezkrátit osové vzdálenosti z doporučených 100 mm na 80 mm pro dosažení žádoucí výšky hydroizolačního pásu, tj. v celé výšce, hloubce a délce cihelné řady. Pro vznik celistvé clony proti vlhkosti v dané cihelné šáře by se nemuselo pokrácení osových vzdáleností provádět, a to ani při nevyužití průběžné spáry, ale my potřebujeme docílit i relativně značné výšky clony a ta je téměř vždy v úměře i ke vzdálenosti vrtů. Vrtejte v horizontální linii ve středové výšce dané cihelné řady.
Pro ostatní čtenáře mnou provozované Poradny bych ale zdůraznil, že nevyužití průběžných spár ve zdivu pro krémovou injektáž je nevyužitím nabízející se značné výhody!
V tomto případě celá situace vznikla tak, že se dům mechanicky podřezal o spáru výše a do tohoto řezu se vložila hydroizolační lepenka. Předpokládám, že od této spáry je zdivo již suché, ale lepenka, fólie, chromniklové plechy a pod. nemohou vytvořit větší výšku hydroizolace, než je jejich tloušťka. Nemíním jakkoliv znevažovat mechanické metody, ale jen chci vysvětlit, proč teď tazatel řeší ten výškový problém mezi podlahou a první spárou nad podlahou, kde už je vložená nová lepenka, ale tím je jedna řada cihel od podlahy vlhká. Z těchto důvodů teď řešíme technologický postup injektážní linie do cihly a nikoliv do spáry. Kdyby tam žádná izolace provedená nebyla a tazatel by se ptal na výšku injektáže, pravděpodobně bych mu doporučil stejnou spáru. Aktivní látky injektážního krému Aquastop Cream se by při příznivých faktorech ve zdivu dostaly od injektované spáry až k podlaze. Jestli jsem všemu porozuměl správně, injektážní linie by se prováděla okolo 70 mm nad podlahou a tím by bylo jisté, že by v tomto případě zavlhlý pás nad podlahou nevznikl. Ale upozorňuji, že nehodnotím a jakkoliv neporovnávám mechanické metody vs. injektážní krém AquaStop Cream, jen vysvětluji, proč se v tomto případě musí provést injektáž nikoliv do spáry, ale do cihly.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments