Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Jan Kašný stáří dotazu 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den Kášný. Mechanická i chemická podřezávka má stejná výšková omezení, respektive zákonitosti pro bezchybné provedení výšek a tím vzniku dodatečné vodorovné hydroizolace ve zdivu. Ve Vašem případě, pokud se nedá zhotovit vnější svislá hydroizolace, bylo by pochybením zhotovit injektáž u podlahy sklepení. Toto platí u obvodového zdiva pod úrovní terénu. U vnitřního zdiva, které může být také v suterénu, ale z obou stran jsou dvě místnosti, které mají podlahy ve stejné výšce, tam k žádnému přemostění vlhkosti z bočního směru nemůže docházet. Pokud bych měl odpovědět přímo na Váš dotaz, bez svislé vnější hydroizolace je správné zhotovit krémovou injektáž těsně nad venkovním terénem, nikoliv nad podlahou sklepení. Výsledek bude ten, že zdivo vyschne od terénu, tj. v nadzemní výšce. Rozdílová výška mezi terénem a podlahou sklepení bude dotovaná vlhkostí i nadále. I tento stav se dá řešit, a to dalšími sanačními opatřeními.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
prosím Vás, máme v úmyslu si udělat injenktáž ve sklepě, nicméně nevíme přesně co je za potřebí.
Ve sklepě máme celý život podzemní vodu a řešíme to jímkou s čerpadlem a nyní nám i díky špatným okapům trochu do sklepa zatýká, ale okapy jsou už v řešení…
Jedna injenktáž se tam před týdnem udělala ve výšce země venku,ve výšce okýnka. Vyvrtali díry od sebe 10cm a pistolí tam nastřelili hmotu/pěnu, dále špunt. Nyní přemýšlíme co dál, zda udělat ještě injenktáž dole u podlahy sklepa nebo stačí ta horní ? Nebo nějakou hydroizolaci na betonovou podlahu? Neradi bychom, aby od sklepa ta vlhkost stoupala po obvodových stěnách nahoru do pokojů a zníčila nové omítky.
Venkovní izolaci nemáme, ani nopovou folii a nic.
- Markéta Vařečková odpovězeno 1 rokem dní
- last edited 1 rokem dní
- You must login to post comments