Dobrý den, mám takový problém. Koupili jsme byt v suterénu , podlahy jsou cca 30cm pod úrovní venkovní země, barák je podřezán , ale až v 30 cm a těchto 30cm je mokrých . Myslíte že by mi pomohla injektáž , nebo co v takovém případě dělat? Děkuji moc Slováček
- Slováček stáří dotazu 8 roky dní
- last edited 8 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den, pane Slováčku,
při sanaci zdiva, které je pod úrovní terénu, je nutné postupovat např. takto: Krémová injektáž zdiva proti vzlínající vlhkosti je vhodná, ale za předpokladu, že se odkope zemina okolo obvodového zdiva min. pod úroveň Vaší podlahy (nejlépe až na základovou spáru) a zhotoví se nová svislá hydroizolce (pokud tam již není). Tím se vlhkost nemůže dostat do podúrovňového zdiva ani z přilehlého terénu a ani od základů. Pokud jste myslel zhotovit plošnou injektáž, byl by výsledek velmi nejistý, a to u jakékoliv injektáže. Zhotovuje se ještě jedna injektáž, a to tzv. gelová rubová injektáž, ale ta se neprovádí do zdiva, ale skrz zdivo a napouští se přilehlý terén (cca 30 litrů/1 m2 gelu). Tato injektáž nahrazuje odkopání podúrovňového zdiva, ale i v tomto případě se musí také zhotovit vodorovná linie krémové injektáže do zdiva u podlahy tohoto místa stavby, aby se zkombinovaly tyto dvě hydroizolace. Ale musím upozornit, že tzv. rubová injektáž je nákladná. Pokud lze odkopat obvodové zdivo, je to přece jen jistější a i méně nákladné.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
- Trumf Sanace odpovězeno 8 roky dní
- last edited 4 měsíce dní
- You must login to post comments
Děkuji za rychlou odpověď z oboru sanace vlhkého zdiva. Chtěl bych se ještě zeptat, když máme uprostřed bytu nosnou zeď, která je podřezaná, ale v cca 30cm nad podlahou je možné tuto zed ješte injektovat? Protože nevím, jak je to možné, tato zeď je mokrá až do podřezávky. Svislou hydroizolací myslíte zvenku podél stěny nalepit lepenku a dát nopovou folii? tento barák je starý cca 100 let, ten asi nebude mít odizolované základy, t toho, co jsem vykopal, tak to vypadá, že základy jsou natřeny jen nějakým asfaltem…
Děkuji Slováček
- Slováček odpovězeno 8 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den, pane Slováčku,
nejprve k té nosné vnitřní zdi. Píšete, že je podřezaná, ale zavlhá do výšky zhotovené hydroizolace. Pokud jsem tomu dobře porozuměl, zdivo je odizolované nějakou pravděpodobně mechanickou metodou. Až potud je vše pravděpodobně v pořádku, jelikož se nezmiňujete, že se vlhkost dostávala nad tuto dodatečnou hydroizolaci. Takže pokud je to tak, je vše relativně v pořádku až na tu výšku zhotovené dodatečné hydroizolace proti vzlínající vlhkosti. Ta měla být zhotovená v těsné blízkosti stávající podlahy. Pak je přirozené, že vzlínající vlhkost vzlíná do té výšky cca 300 mm nad podlahu, tj. do výšky podřezávky. Toto se dá napravit tím, že byste např. mohl zhotovit krémovou injektáž injektážním krémem AquaStop Cream v těsné výšce nad podlahou. K té poslední otázce. Ta vnější svislá podúrovňová hydroizolace je důležitá v případě, jak se zmiňuji v předešlém e-mailu, že je podlaha pod úrovní terénu. Tam by samozřejmě vodorovná dodatečná hydroizolační clona u podlahy sama o sobě nepomohla, jelikož by se vlhkost do obvodového zdiva dostávala z přilehlého terénu a docházelo by k tzv. přemostění vlhkosti. Ten postup, co píšete, je v podstatě v pořádku. Dneska už ale máme ve stavebnictví i stěrkové hydroizolace, které se lépe aplikují např. na nerovné zavlhlé zdivo. Jak jsem se již zmiňoval, je to např. hydroizolační stěrka Bitumen 2K apod.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Sanace zdiva cena.
- Trumf Sanace odpovězeno 8 roky dní
- last edited 4 měsíce dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
opět moc děkuji za odpověď.
Vykopali jsme dalších cca 30 čísel, jsme již pod úrovní kanálu, a vyskytl se nám problém, ve výkopu nám stojí voda tak 7-10 čísel vysoká.Vypadá to jako vodní příkop kolem domu. Co s tím teď máme dělat? Jak máme vodu dostat pryč? Jinak nemůžeme provádět další práce.
Moc Vám děkuji za odpověď. Zda jsme do teď nevěděli jak pracovat, tak teď jsem již naprosto v koncích.
Moc Vám děkuji
Přeji hezký den
Slováček
- Slováček odpovězeno 8 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den, pane Slováčku,
toto je nemilá situace, ale není zas tak neobvyklá. V podstatě je nutné zhotovit tzv. staveništní odvodnění. Na nejnižším místě výkopu (případně na dvou i více místech) nebo ještě lépe v těsné blízkosti dna výkopu rozšířením a prohloubením ve výkopu zhotovíte jámu (sběrnou jímku), do které se bude veškerá voda spádově stahovat. Pak kalovým čerpadlem (pokud ho nemáte, není drahé) budete odčerpávat natékající vodu mimo výkop. Jáma musí být dostatečně široká a hluboká, aby plovák automaticky spínal kalové čerpadlo. Tím získáte možnost ve výkopu se vůbec pohybovat a samozřejmě i provádět hydroizolace, betonové žlabové lůžko, drenážní těleso atd. V případě betonáže lůžka, pokud by voda odtékala do sběrné jámy na dně výkopu, což je náš cíl, mohl by být určitý problém se splavováním betonu. Tento problém se dá řešit tak, že zhotovíte na dně výkopu podhoz např. štěrkem. Podhoz štěrkem je vhodný i ve sběrné jímce, aby položené kalové čerpadlo stálo na vrstvě štěrku. Ta štěrková vrstva nemusí být nikterak vysoká. Voda bude protékat mezi kamenivem do sběrné jámy, ale Vy můžete bez větších komplikací provádět betonáž žlabu. Doporučuji kvalitnější beton, aby co nejrychleji docházelo k jeho tvrdnutí případně s použitím urychlovače (přísady do betonu) např. přísady zn. Soudaquick Soudal.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
- Trumf Sanace odpovězeno 8 roky dní
- last edited 4 měsíce dní
- You must login to post comments