Dobrý den, mohu se zeptat, použili jsme AquaStop Cream na stěnu o průměru 400 mm. Cihlová. Díry jsme vrtali vrtákem 14 mm. odstup 10 cm Koupili jsme 5 l balení na zkoušku, že s tím uděláme pár zdí a poté co se osvědčí, provedeme injektáž celého domu. Ovšem po cca 3 metrech jsme balení vypotřebovali. (dle kalkulačky měla být
spotřeba 1,5litrů/my dali 5 litrů) Nenapadá vás, v čem mohl být problém? Nesetkali jste se s tím u nějakého zákazníka.? Dělali jsme něco špatně? Ještě mě napadá, že jsme před nanesením krému díry prostříkli vodou.
Děkuji za radu, rádi bychom pokračovali v našem plánu provézt takto injektáž celého domu, ovšem takto by nás to vyšlo o dost dráž.
Děkuji
Petra Pietrasová
- Petra Pietrasová stáří dotazu 7 roky dní
- last edited 7 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Pakliže věříme v matematické výpočty, je to nemožné. Spočítejte si např. dle tohoto výpočtu spotřebu http://valec.wikina.cz/ jednoho vrtu a vynásobte to 30 (tj. počet vrtů na 3 běžné metry) a zjistíte, že naše
kalkulačka je nastavena správně a to má ještě drobné navýšení pro výpočet spotřeby. To, že jste na danou výměru spotřebovali více jak 3 násobek spotřeby je vysvětlitelné jedině tím, že injektážním krémem nevyplňujete
obsahy vrtů, ale např. mezeru mezi dvěma zdmi (občas se takto zdilo, nebo se zhotovila přizdívka s mezerou), nebo se jedná o komůrkové cihelné zdivo a pak vyplňujete komůrky, a nebo v místech injektáže je velká kaverna, prostě nevyplňujete pouze obsahy vrtů. Důvodem nemůže být klasická netěsnost zdiva, která je běžná a dokonce i u více jak sto let starých staveb není netěsnost u cihelného zdiva pro krémovou injektáž problémem. Jak jste měli možnost si injektážní krém již vyzkoušet, jedná se o velmi hustou hmotu a ta nemá tendenci při, ale ani po injektáži stékat běžnými netěsnostmi ve zdivu, tak jako se to děje u všech tekutých injektážních hmot. Já neznám Vaše zdivo, neprováděl jsem vrtání, kde byste mohli zaznamenat např. skokový průběh vrtání v případě mezery či kaveren a neznám ani průběh výplně a tím Vám to nemůžu zdůvodnit. Když vezmu klasické cihelné zdivo, které se zdí na 300 mm a pak 450 mm, o kterém předpokládám že diskutujeme, Vaše uvedená tloušťka klasického páleného cihelného zdiva je nestandardní (ale může to být tloušťka uvedená včetně omítek). Nemůže to být právě zdivo s přizdívkou? Pokud jsem Vám nedal možné vysvětlení, které by se Vám potvrdilo při zjišťování příčiny, nabízím Vám možnost kontroly naším technikem, který ,,záhadu´´ určitě zjistí. Jinak, pokud se ptáte, jestli známe nějaké zákazníky, kteří měli podobný problém s nadměrnou spotřebou, je to v naší statistice počtu odběratelů a i námi zhotovených staveb ani ne procento, ale pakliže se zjišťovala příčina, vždy se našlo vysvětlení, které nemělo nic společného s naším technologickým postupem a tím výpočtem spotřeby. Dejte mi
prosím vědět, zda chcete provést zjištění zatím nevysvětlitelné příčiny nadměrné spotřeby.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
- Trumf Sanace odpovězeno 7 roky dní
- last edited 7 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
velice děkuji za vysvětlení. Opravdu jste nám spravil náladu.
V našem případě jsme začali jedinou zdí, která byla původním majitelem přistavována.
Při vrtání jsme zaznamenali skoky. Tedy máme určité duté zdivo. Naštěstí nám této zdi chybí dodělat cca 1,5 metrů. Zbytek domu máme klasickou cihlou.Tedy technika v tuto chvíli nepotřebujeme, příčina odstraněna.
Mohu se zeptat, jestli máte radu jak dodělat těch 1,5 m duté zdi? Máme postupovat stejně jako doteď a počítat na tady tento úsek s větší spotřebou?
Děkuji
Petra Pietrasová
- Petra Pietrasová odpovězeno 7 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Teď jsem se podíval na druhou Vámi zaslanou fotku ( foto z venkovní strany, zdivo částečně bez omítek ) a příčina nadměrné spotřeby je vysvětlena. Jedná se o cihelné zdivo, ale s komůrkami. Heluz, Porotherm apod.. Nejedná se tady o klasické cihelné zdivo, ale ani zdivo s mezerou. Injektáž komůrkového cihelného zdiva se zhotovuje odlišně (nebo spíše specificky) od injektáže kompaktního zdiva, jako je klasicky zděné pálené, nepálené cihelné zdivo anebo i zdivo kamenné či smíšené. Posílám vám link na naši Poradnu, kde si prosím přečtěte postup injektáže u tohoto komůrkového zdiva. Link:https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/stitky/injektaz-komurkoveho-zdiva.
S přátelským pozdravem Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 7 roky dní
- last edited 7 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
děkuji již jsme si poradnu prošli a způsob injektáže do komůrkové cihly pochopili.
Ještě se zeptám. Jak byste postupoval v té části zdi, která je již hotová a kde jsme na 3 metry aplikovali 5 litru krému?
Je možno to tak ponechat a brát to jako izolované, nebo byste provedl injektáž znovu?
Dá se říct že jsme plnili vrty dle návodu, takže dokud se krém nevracel ven už.
Děkuji Petra Pietrasová
- Trumf Sanace odpovězeno 7 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den paní Pietrasová. Záleží na tom, na které průběžné vodorovné spáře injektážní krém skončil (se zachytil, položil). Předpokládám, že jste vrty zhotovili v průběžné spáře a tím jste pravděpodobně otevřeli komůrky o jednu řadu níže. Anebo už žádná řada pod touto řadou cihelného zdiva nebyla a tím se injektážní krém položil na zakládací ložnou spáru v místě podlahy. To by bylo pak bez jakýchkoliv problémů, jelikož by to byla ta ideální maltová spára, kde by měla vzniknout nová dodatečná hydroizolace proti vlhkosti. Pokud by to tak bylo, není třeba injektáž z předchozí etapy opakovat, jelikož je tam takové nadlimitní množství krému, že účinek bude také nadstandardní. To není samozřejmě tím pádem problém, kromě nadměrných nákladů. Takže pokud injektážní krém skončil na ložné vodorovné spáře ve správné výšce, není třeba tuto část délky zdiva znovu injektovat. Pokud se ale injektážní krém mohl propadnout z výše uvedeného nesprávného postupu pro komůrkové zdivo pod úroveň podlahy, není to zcela bez rizika, jelikož by teoreticky mohlo dojít k přemostění vlhkosti nad zhotovenou clonu ložné spáry (bez skladby podlahy a její izolace vůči výšce vzniklé dodatečné izolace zdiva toto nedokážu zhodnotit).
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 7 roky dní
- last edited 7 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den , chtěl bych se zeptat jak postupovat po zhotovení injektaze zdiva jak na tu zed napojit hydroizolaci když jsem kompletne odizolovaval podlahy ? dekuji
- Milos Landsman odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobry den. Chcel by som Vasim Aqua stop crem izolovat r.dom. Obvodove muri su 50cm hrube, kamen -malta.Ak pri vrtani natrafim na kamen/co je vysoko pravdepodobne/vyplnit aj tieto diery kremom? Ako najmenej hlboko je ptrebne vrtat z jednej/vonkajšej/ strany aby to splnilo učel? Dakuje za odpoved spozdravom J Fudor.
- Julius Fudor odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments