Dobrý deň,
Uvažujem o využití Vašej ponuky z internetu na vytvorenie izolácie múrov proti spodnej vode, a aby som sa lepšie rozhodnúť, mal by som niekoľko otázok.
Mám starší rekonštruovaný dom, no spodná izolácia proti vode je pravdepodobne nefunkčná. Tvar domu je obdĺžnik, postavený do mierneho kopca s pivnicou pod 1 miestnosťou (podlaha pivnice je asi 1m pod terénom. V období veľkých dažďov sa v pivnici objaví spodná voda, ktorá po dažďoch odtečie.
Potreboval by som poradiť kde viesť líniu vŕtania, čí ísť podľa podlahy vo vnútri, alebo ísť podľa terénu?
Ak by ste potrebovali bližšie informácie, fotku, … prosím napíšte.
Ďakujem pekne za informácie.
Ing. Milan Krig
- Trumf Sanace stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Krig.
Dle Vašeho popisu se nejedná o problém pronikající zemní vlhkosti do spodní stavby a to kapilárně vzlínající vlhkostí, ale v prvotní intenzitě a příčině se jedná o tlakovou vodu, která proniká do spodní stavby dožilostí čí poruchou původních izolací, a tím zavlhčuje podlahu a zdivo, kdy následně působí do určité výšky zdiva vzlínající vlhkost. Systém AquaStop Cream je určen pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti a to v místech, kde je potřeba zhotovit dodatečnou funkční vodorovnou, ale i v některých případech svislou liniovou (nikoliv plošnou) izolaci zhotovením vrtů a následnou injektáží. Vodorovné linie vrtů se nejčastěji zhotovují co nejblíže ke stávající podlaze, v případě rekonstrukce podlahy, tj. jejího vybourání, co nejblíže k podkladovému betonu, na kterém se následně zhotoví vodorovná izolace podlahy (hydroizolační vana) s vytažením do výšky injektáže s přesahem cca 50 mm, kde se tyto dvě hydroizolace vzájemně doplňují. Tento postup se uplatňuje zpravidla u půdorysu domu, který je nepodsklepen. To je nad úrovní terénu. V případě podsklepeného půdorysu domu je nutná vnější svislá hydroizolace, která se zpravidla zhotoví odkopáním podúrovňového zdiva, pakliže jde toto zdivo odkopat. V těchto případech, kdy natéká do těchto suterénních prostor tlaková voda, ať již občas anebo trvale, je nutné tuto vodu odvést drenážním tělesem od základů co možná nejspolehlivějším provedením. To je myslím ve Vašem případě priorita. Pokud ale je toto opatření reálné, respektive reálné je v podstatě vždy, jen se drenážní odvod zhotoví a přizpůsobí dle výšek terénů, prostorových možností, výšek kanalizace apod. Jednoduše voda, která se drenážním tělesem odvede od základů domu, se nesmí vracet a musí mít plynule zajištěný odtok a to i při dlouhotrvajících srážkových úhrnech anebo při rychlých přívalových deštích. Tím nevznikne ani v období velkých úhrnů srážek sloupec vody u základů domu a voda již nemůže pronikat do spodních místností. Pak teprve má význam zhotovovat dodatečnou hydroizolaci a to ať již jakoukoliv metodou, která má účinně zabránit vzlínající vlhkosti. Toto je nejběžnější a nejspolehlivější návrh řešení. Pakliže byste to občasné natečení do suterénních prostor nemohl prozatím z různých důvodů řešit dle výše popsaného návrhu řešení, určitě by nebylo vhodné zhotovit dodatečnou izolaci těsně u podlahy suterénních prostor, to je v místech, kde v současné době působí tlaková voda. Systém AquaStop Cream je metoda velmi spolehlivá pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti, ale nikoliv pro zamezení tlakové vody. Variant pro vyřešení Vašeho problému je povícero, ale to již nejsem schopen z časových důvodů zde obsáhnout a také poskytovat další návrhy a postupy řešení, které třeba nejsou ve Vašem případě reálné či nejsou vůbec Vaším předmětem řešení. Myslím si ale, že podstatu problému a případného možného postupu jsem Vám vysvětlil.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie.
Nech sa Vám darí.
Krig
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- You must login to post comments