Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak postupovat při injektáži když zeď má komůrkové zdivo cihla vzduchová mezera cihla a zvenku zateplení,navrtáni by bylo pouze necelých 15 cm? nebo to nalít přímo do mezery ,což nevím esi by mělo efekt.
V době je dlažba se soklem ,musel by se sokl odsekat?
Děkuji s pozdravem Čtvrtníček

  • You must to post comments

Dobrý den, pane Čtvrtníčku,
ve Vašem dotazu je pro mě jedna nejasnost. Cihly jsou komůrkové (děrované) a jsou těmito cihlami vyzděny dvě zdi s mezerou? Takto mi to vyplývá z Vašeho dotazu, ale předpokládám, že to je myšleno tak, že jsou vyzděny dvě zdi s mezerou, ale cihly nejsou děrované. Dvě zdi s mezerou se kdysi takto zdily ze dvou důvodů. Jednalo se o úsporu materiálu, kterého byl nedostatek, a vzduchová mezera je také vcelku dobrý tepelný izolant. Takže to vůbec nebyl špatný postup. Prostě, naši předci si uměli s omezenými prostředky účinně poradit. My ale dneska máme jiné možnosti, a tak se tento druh zdění při výstavbě neprovádí. Nicméně, teď jste ale v situaci, kdy Vám ta mezera vytváří problém při vytvoření dodatečné hydroizolace obou zdí. Jste přece jen ještě v další nevýhodě, protože z venkovní strany máte již fasádu zateplenou a nechcete si ji poničit vrtáním. Kdyby fasáda nebyla zateplena, doporučil bych Vám obě zdi injektovat samostatně. Vnitřní zeď zevnitř a druhou zeď zvenku a vše by bylo vlastně snadné. Ale tím, že teď nemůžete vrtat z venkovní strany, lépe řečeno, z pochopitelných důvodů chcete provést injektáž pouze z vnitřní strany, a to obou zdí, mezera je určitá komplikace. Téměř vše je ale řešitelné, což platí i v tomto případě.
Vrty u vnitřní zdi udělejte ve spáře nad podlahou a pokračujte vrtem i do druhé zdi, a to až k polystyrénu. Domnívám se, že není problém si např. ve špaletě okna naměřit celkovou tloušťku dvou zdí s polystyrénem a jeho tloušťku potom z celkové tloušťky odečíst. To je myslím snadné a předpokládám, že tloušťku polystyrénu znáte. Tak můžete opravdu vrtat až k polystyrénu, bez doporučeného pokrácení. K žádné nežádoucí reakci injektážního krému v místě styku s polystyrénem nedojde, ale Vy budete mít jistotu, že obě zdi budou v celé své tloušťce dostatečně vyplněny krémovou emulzí. Je otázkou, zda se při vrtání přes tu vnitřní zeď „trefíte“ do spáry té zadní zdi, ale i kdyby spáry nebyly ve stejné výšce, nic se v podstatě neděje. Využijete alespoň tu spáru u první zdi a u té druhé zdi, i když se vrtem nezanoříte do spáry, tak i cihla je vysoce nasákavá a i tam vznikne účinná hydrofobní horizontální clona pro zamezení vzlínající vlhkosti. Nicméně to, co jsem popsal v předešlých větách, je až druhý krok vrtání. Nejprve je výhodnější vyvrtat první zeď jen do mezery a vrtání do druhé zdi zatím nedělat. Takto si nejprve odvrtáte zamýšlený úsek pro injektáž. Z Vašeho dotazu není pro mě zcela jasné, jak je ale mezera široká. Nicméně, pokud bude mezera široká do 100 mm, předpokládám, že širší nebude, otvorem vrtu zasunete polyetylénovou trubičku expanzní polyuretanové pěny do místa mezery a uděláte výplň. Nemusíte tam aplikovat té pěny velké množství. Jen takové množství, aby vznikla výplň mezi zdmi v místě vrtu. Je možné, že se expanzní pěna vtlačí i částečně do vrtu. To ale také není problém. Až pěna zatuhne, zahájíte druhý krok vrtání. První zeď už máte odvrtanou, a tak vrták odvrtá už jen případnou vtlačenou montážní pěnu, pak už samozřejmě vrtáte v místě, kde již není vzduchová mezera, ale homogenní místo montážní pěny a samozřejmě dovrtáte tu zadní stěnu až k zateplení. No, a teď je myslím už jasné, že další krok, a to injektáž zdiva, je snadný. Ano, budete plnit i místo mezery, přesněji řečeno, místo provrtané výplně, čímž Vám vzniká určité navýšení spotřeby, než kdybychom mohli injektovat každou zeď samostatně, ale myslím si, že tyto „zvýšené“ náklady nejsou zásadní. Je dokonce otázka, zda to jsou zvýšené náklady. Samozřejmě nemluvím o tom, jak by to dopadlo s náklady, kdyby se postupovalo bez výplně montážní pěnou, chtěl jsem ale spíše vysvětlit, že postupně se snižující hladina injektážní emulze ve vrtu bude probíhat i v místě vrtu v polyuretanové výplni, a tak se injektážní krém z tohoto místa postupně a z většinového objemu přesune do nasákavých míst, což jsou dvě injektované zdi. To je asi vše, co bych Vám mohl doporučit k provedení injektáže Systémem AquaStop Cream těchto zdí s mezerou.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Mockrát děkuji za odpověď
Ano jedná se o dvě zdi s plnými cihlami
S pozdravem Čtvrtníček

  • You must to post comments

Rádo se stalo. Děkuji za potvrzení mého předpokladu. JS

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268