Dobrý den, koupil jsem starý RD k rekonstrukci, kde není provedena žádná izolace. V domě již byly osekány omítky, takže nepoznám, zda je zdivo vlhké. Ve Vaší poradně jsem se dočetl, že pro rozpití AquaStop Creamu je potřeba, aby zdivo bylo vlhké. Jak tedy poznám, že zdivo vlhké je a jestli tam je injektáž nutná. Vrážení plechů by vyšlo na 98000Kč – 3000 za metr – a podle vaší tabulky bych se dostal na necelé 4 stovky (60 cm tlustá zed.) Děkuji předem za reakci. Karel Bednář
- Karel Bednář stáří dotazu 8 roky dní
- last edited 8 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Bednáři, ten finanční rozdíl je skutečně obrovský, zejména při zhotovení injektáže zdiva svépomocí a přesto účinnost krémové injektáže, ač je zhotovená svépomocí v cihelném zdivu (nejen v cihelném zdivu), je naprosto spolehlivá. Co se týká vlhkosti, není to tak úplně nutné, aby zdivo bylo vysoce zavlhlé. Ale pokud byste chtěl vědět jak vysoce zavlhlé zdivo skutečně máte, muselo by se provést měření vlhkosti různými metodami, ale předpokládám, že omítky jste neoklepával jen tak. Pokud omítky vykazovaly známky vlhkosti, je zdivo samozřejmě vlhké. Tím, že jste omítky odstranil, se může zdát, že zdivo je najednou suché, ale je to většinou pouhé zdání.
Povrch režného zdiva samozřejmě má rychlejší možnost povrchově odsychat, ale v celé tloušťce zdiva to tak neprobíhá. To, že budou místa s různou hodnotou vlhkosti je jasné, ale pokud chcete mít naprostou jistotu, že se Vám vlhkost nepřesune do bočního směru, je vždy dobré zhotovit injektáž alespoň vždy celého zdiva v místnosti, kde jste měl vlhké omítky. Co se týče vlhkosti nutné k rozpouštění silanového krému, postačí opravdu mírné nadlimitní hodnoty a z praxe doporučuji, pokud se Vám zdá zdivo relativně suché, jednotlivé vrty jen propláchnout krátce vodou. Zaprvé odpadá vyfukování nečistot vzduchovou pumpou a za druhé právě získáte jistotu dostatečné vlhkosti, ve které se krém začne zjemňovat a nasycovat póry a i ty nejjemnější kapiláry zdiva. Toto prolití stačí aplikovat krátce, ale můžete se vrátit a prolít třeba dvakrát. Nic tím nezkazíte. Voda v tomto případě ve vrtu, respektive již vlhkost po prolití, působí jako takový startér rozpouštění krému ve zdivu. Ale i samotný náš silanový krém AquaStop Cream, i když má nejsilnější koncentraci silan/siloxanu v obsahu, který se dá vyrobit, obsahuje 20% vody, která v sušším zdivu pomůže k jeho nasycování do okolí vrtů. Vodou opravdu nic nezkazíte, postačí jen vrt na chvilku prolít, voda se okamžitě vsákne do zdiva a pak už jen začnete injektovat (plnit vrty AquaStop Creamem). Je pořád lepší krém s vysokou koncentrací aktivní látky v procentu porovnání vody v obsahu, jelikož tyto vysoce koncentrované krémy mají daleko vyšší účinnost hydroizolační clony, nemají naopak limit pro výši procenta zavlhnutí zdiva na rozdíl od nízko koncentrovaných silanových krémů a v neposlední řadě po přeměně v již nedispergovatelnou (nerozpustnou) hydroizolační clonu (v polymerní pryskyřici) je životnost této clony proti vzlínající vlhkosti mnohonásobně delší než je to třeba u silanového krému, který má pouhých 15%, 40% aktivní látky. Prolívání vodou je pouze doporučení, není většinou nutné, ale urychlí v sušším zdivu rozpouštění injektážního krému.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
- Trumf Sanace odpovězeno 8 roky dní
- You must login to post comments