Dobrý deň,
uvažujem nad injektážou Vašim krémom na 80-ročnom rodinnom dome. Trochu mi vlhnú obvodové múry. Dom je postavený na kamennom vale, kamene sú zarovnané niečim, čo neviem definovať, nasleduje izolácia a pálená tehla. Problém je vo viazaní tehál. Preštudoval som si Váše podklady, proste celý web. Domnievam sa, že vrty
treba realizovať do medzery nad prvou tehlou. Pretože sa špáry sypú a sú trochu vlhké, treba ich vyšpárovať na 3-4 cm novou maltou a potom vrtať. Problém je ale v tej viazanosti tehly. Ja síce prevŕtam špáru ale za ňou ďalšia tehla je pravdepodobne na boku, takže dokončím vrt v tehle. Takže vrt bude nehomogénny – špára-tehla.
Moja otázka – Bude tá penetrácia krémom v jednej vrstve účinná, alebo voliť dvojvrstvovú ?
V prílohe pre pochopenie zasielam dve foto.
Ďakujem za odpoveď.
Pekný deň.
Mgr. Vladimír H
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Dle fotografií, které jste mi v příloze zaslal a dle Vašeho popisu je zjevné, že základ obvodového zdiva je kamenný, ale pak je přechodová stavební spára, kde probíhá pod první cihelnou řadou/zdivem původní lepenka, která je anebo byla původní vodorovnou hydroizolací vnitřní podlahy. Vaše obava, že v druhé spáře a třetí spáře nad první přechodovou spárou, kde je ta původní hydroizolace, jsou tyto spáry neprůběžné, se mi zdá neopodstatněná. Zdivo bude rozhodně zděné na vazbu, ale ve vodorovných vrstvách. Dle fotografií obnaženého místa, tj. místa obvodového zdiva bez omítky, je skladba zdiva v podstatě jasná. Ve třetí šáře cihelného zdiva je cihla položená na kant. Důvod tohoto zdění neznám, ale tato výška je již, dle mého názoru, za předpokladu výšky vnitřní podlahy pro injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream nevyhovující, velmi pravděpodobně je značně vysoko k vnitřní podlaze. Pro injektáž a tím zhotovení dodatečné hydroizolace pro zamezení vzlínající vlhkosti je vhodná první spára nad přechodovou spárou, případně ještě se dá využít druhá spára od přechodové spáry, tj spára třetí od kamenného zdiva, tj pod cihlou zděnou na kant. Dle fotografií nepředpokládám, že by spára mezi první a druhou vodorovně kladenou šárou cihel anebo druhou a třetí řadou cihel nebyla průběžná vodorovná spára. Dle mého názoru je cihelné zdivo klasicky vyzděné ve vodorovných průběžných spárách. Můj názor, který vychází z poskytnutých fotografií, je ten, že cihelné zdivo má v dolní části, dle výše uvedených výšek, vodorovnou průběžnou spáru a zároveň správnou výšku k vnitřní podlaze, kde je také zřejmé, že tento půdorys domu je nepodsklepený a tím se injektážní linie musí řídit výškou nášlapné vrstvy vnitřní podlahy. Dle předpokládané skladby výšky podlah nad původní hydroizolací to výškově vychází na tu druhou spáru, případně třetí spáru od kamenného zdiva. Pokud můj předpoklad je správný, nevidím žádný důvod pro provedení dvouřadě zhotovené injektáže. Alespoň u Systému AquaStop Cream dvouřadá injektáž u cihelného zdiva s průběžnou vodorovnou spárou, a to i při vysokém procentuálním zavlhání způsobeném zemní vlhkostí, není nutná. Pokud by ale zdivo nebylo vyzděné v průběžných spárách v místě injektáže, tzn. bylo by zděné dle Vašeho popisu, o kterém ale nejsem přesvědčen, promiňte mi můj názor, pak pro jistotu 100% ní účinnosti můžete zhotovit dvouřadou injektáž. Ale myslím si, že opravdu nebude nutná. Ale nejprve zhotovte zkušební vrt dle mého doporučení výšky vhodné spáry a hned bude jasné, jak bylo zdivo vyzděné. Dejte mi pak zpětnou informaci o skutečném stavu. Vaše zmínka o vyškrábání spáry do hloubky cca 30 – 40 mm a následně novém vyplnění této spáry je v pořádku a to i včetně postupu. Tím myslím, že nejprve proškrábete spáru do Vámi předpokládané hloubky, následně tuto spáru(y) vyplníte novou maltou a jako poslední krok zhotovíte v již povrchově pevné spáře injektáž. Tento postup je v pořádku.
S pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- You must login to post comments