Dobrý den, mám v plánu provádět injektáž z venkovní strany. Mám navrtané a vyčištěné díry. Moje otázka zní, po injektáži a ucpání děr zátky… Co dál? Budu dělat objednávku tak at objednám vše.. děkuji
- Dan stáří dotazu 8 měsíců dní
- last edited 8 měsíců dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
na soklové části domu máte omítky osekané. Takže jste připravený na injektáž Systémem AquaStop Cream. Máte cihelné zdi. Využijte tu spáru, která bude nejblíže k nule vnitřních podlah. Pokud dům je nepodsklepený, anebo v místech, kde je dům nepodsklepený, což bude většina zastavěné plochy, držte se předchozího pokynu o výšce pro zhotovení dodatečné vodorovné hydroizolace. Toto pravidlo platí nejen pro injektáž, ale i mechanické metody. Třeba to píši naprosto zbytečně, ale raději na toto výškové pravidlo upozorňuji. Na fotografii je vidět, jak je terén svažitý, ale podlahy jsou samozřejmě ve vodorovné rovině, a tak se u nepodsklepeného půdorysu domu nemůžeme držet výšky terénu, ale výškou podlah. Ale pojďme teď k Vašemu dotazu. Námi dodávaná zátka je určená pro zatěsnění vrtů po provedené výplni, a to nikoli z důvodu vytékání krému z vodorovných vrtů, jak by se mohlo mylně zdát. Injektážní krém z vodorovných vrtů ani tak nevytéká, ale je to vynikající a dostačující tepelný izolant vrtů. Vy se ale ptáte, co dál. Předpokládám, že po provedené injektáži a zatěsnění vrtů polystyrénovými zátkami zahájíte omítací práce. A to je vlastně poslední fáze sanace. Zátky se skryjí pod novou omítkou. Pokud se injektáž dělá přes omítky, zátky se následně zednicky „začistí“ např. štukem, rychle tuhnoucím cementem apod. Poslední doporučení. Od dokončení injektáže po zahájení omítacích prací, pokud Vás netíží čas, ponechte technologickou pauzu alespoň 14 dní. Tato pauza není absolutně nutná, ale má svá drobná opodstatnění.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 8 měsíců dní
- last edited 7 měsíců dní
- You must login to post comments
Děkuji za odpověď. Nahodit můžu vaší jádrovou omítkou? Nebo ještě nejdřív použít Aquasan Porosity? Chtěl bych nejlepší složení, ať to funguje 😉 díry jsou navrtany těsně nad podlahou, podsklepené to není…
- Dan odpovězeno 8 měsíců dní
- last edited 8 měsíců dní
- You must login to post comments
Jsem rád, že jste vrty udělal ve správné výšce.
U Vašeho druhého dotazu nemám přesně jasno, a to v druhé a třetí větě, ale nic se neděje. Vše snad uvedu na pravou míru. Omítka Aquasan Porosity se namíchá dle doporučeného poměru, a to z písku, cementu, přísady Aquasan Porosity a vody – viz např. toto video z TV „Receptář prima nápadů“ – https://www.youtube.com/watch?v=u79K-gSITgw. Zde je postup namíchání srozumitelnou a praktickou formou myslím dobře vysvětlen. Takto namíchanou omítku můžete použít i na špric/ postřik. Maltovou směs na postřik mísíte stejně jako jádrovou omítku AquaSan Porosity, ale přidáte při míchání více vody. U štuku je třeba použít zrnitost písku 0/2 mm. Jinak je postup opět stejný jako v případě jádrové omítky. U špricu a jádrové vrstvy použijte zrnitost písku 0/4 mm. Můžete použít ale i jakýkoli pytlovaný sanační štuk. Největší úspora nákladů je v nahození jádra. Použití jiného sanačního štuku nebude mít negativní vliv na výsledek. Píši to proto, že jádrová omítka AquaSan Porosity se omítá neuvěřitelně snadno a po vyzrání má značnou pevnost, ale přesto je vysoce prodyšná. Se štukem AquaSan Porosity to ale bývá složitější, nejedná se ani tak o natažení a zatočení, ale o pohledový výsledek. Není tak jemný, jako jsou pytlované sanační štuky. Nicméně i toto má své řešení. Po zaschnutí štuku se povrch lehce přebrousí krouživým pohybem jemným smirkovým papírem, aby se vystouplá zrníčka písku na povrchu odstranila. Takto se dá i u štuku AquaSan Porosity docílit požadovaného estetického výsledku. V podstatě je toto již dávno používaný řemeslný postup malířských mistrů. Mám ale pocit, zda jste ve svém dotazu nemyslel AquaSalt Stop? Protisolná bariéra se aplikuje postřikem, anebo nátěrem ideálně na zavadlý postřik. Tento protisolný prostředek je v mnoha případech velmi prospěšný. Zde je link na TL AquaSalt Stop: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2021/07/TL-AquaSalt-Stop-rev.-1.pdf
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 8 měsíců dní
- last edited 7 měsíců dní
- You must login to post comments
Dobrý den, chci vrtat díry zevnitř domu, můj dotaz zní, je vhodné použít korkové zátky? (mám jich na půdě pytel, tak mě napadlo, že by se konečně využili)
Předem děkuji za radu
- Šuba odpovězeno 4 měsíce dní
- last edited 3 měsíce dní
- You must login to post comments
Dobrý den, omlouvám se za opravdu moooooc opožděnou odpověď, ale Váš dotaz jsem teď našel zcela náhodou. Je vždy lepší dotazy nepřiřazovat k otázkám předchozích tazatelů, ale odeslat svůj vlastní dotaz samostatně. Nicméně, toto byla i tak má chyba a tak se omlouvám. Níže Vám poskytuji odpověď, která možná již nebude aktuální.
Dobrý den. Námi dodávané zátky, které se vyrábějí z extrudovaného polystyrénu mají rozměry, které jsou přizpůsobeny k průměru vrtu 14 mm, s obrusem při vrtání 15 mm. Naše zátky mají průměr 20 mm a výška zátek je také 20 mm. Polystyrén při zatlačování do vrtu se vcelku snadno vytvaruje do průměrů a nerovností stěn vrtu. Extrudovaný polystyrén je poddanější než korek, ale dovedu si představit, že i korková zátka o správném průměru a délce může spolehlivě nahradit zátku polystyrénovou.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 3 měsíce dní
- last edited 3 měsíce dní
- You must login to post comments