Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Dnes objednáte
zítra dodáme
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak postupovat v případě, že budu chtít stěnu, kterou odizoluji krémovou injektáží, obložit keramickým obkladem cca do dvou metrů výšky od podlahy. Osekal jsem omítku a zjistil, že máme kamennou zeď s pásy cihel, které nejsou přes celou šířku stěny /stěna má šířku 60cm (viz příloha)/. V plánu bylo, že uděláme předstěnu ze (sádrokartonu, Ytongu) a do ní u podlahy a stropu uděláme několik větracích otvorů, které budou sloužit k odvětrávání vlhkosti ze stěny. Pak jsem na netu našel Vaši firmu, kde lze zakoupit a svépomocí provést krémovou injektáž. Mám tuto předstěnu zhotovovat nebo omítnout, jak popisujete v návodu? Píšete, že v kamenném zdivu to není stoprocentní a touto předstěnou bych zamezil, aby obklad časem nezačal opadávat. Děkuji za odpověď Klein Petr

  • Klein Petr stáří dotazu 8 roky dní
  • last edited 8 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Kleine. Nezlobte se na mne za následující kritiku sanačního návrhu řešení, ale myslím, že to musí být zdůrazněno. Sádrokartónovou předstěnu, či předstěnu z jiného zdícího materiálu, před zavlhlým zdivem s otvory do místností je to nejméně vhodné sanační opatření, které se snad může navrhnout. Zaprvé se příčina nevyřeší, to je ale jasné, ale co hůř, v mezeře mezi zdivem a předstěnou budou vznikat různé druhy plísní. Dokončením tohoto nešťastného řešení jsou zamýšlené vývody (otvory) do místnosti. K cirkulaci vzduchu v mezeře stěn docházet stejně nebude, ač budou v předstěně zhotoveny otvory, a tím ani ke snižování vlhkosti v postiženém zdivu, ale co hůř, naopak se vlhkost bude zvyšovat a spóry plísní, které jsou velmi toxické a lidskému zdraví nebezpečné budou pronikat otvory do místnosti. Takže když bych to shrnul, toto sanační opatření v žádném případě nikomu nedoporučuji! Navrhuji tento postup. Pakliže se nejedná o zdivo pod úrovní terénu, zhotovil bych u podlahy dodatečnou vodorovnou izolaci ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti např. naším systémem AquaStop Cream a následně zhotovit nové sanační omítky s podporou protisolného podnátěru AquaSalt Stop. Malbu použít vhodnou pro sanační omítky, tj. s nízkým difuzním odporem. To, že v některých případech píši, že v kamenném zdivu není jistá ani krémová injektáž, je platné pouze za určitých předpokladů. Ještě musím konstatovat, že tam, kde nepomůže náš AquaStop Cream, nezafunguje žádný jiná chemická injektáž zdiva. Toto tvrzení je opravdu pravdivé a v žádném případě není toto tvrzení z důvodů obchodních. Pak již nezbývá nic jiného, než zhotovení mechanického podřezání zdiva. Použiji citace z naší poradny z již podobného dotazu a mé odpovědi o účinnosti či neúčinnosti injektáže systémem AquaStop Cream ve smíšeném či kamenném zdivu: Dobrý den, dotazuji se zda Vaše metoda je vhodná i pro starou zemědělskou nepodsklepenou usedlost, zdi jsou směs kamene a cihel. Děkuji za odpověď. Větrovská.
Dobrý den paní Větrovská. Odpověď je ano, pakliže neporézního kamenného materiálu neobsahuje Vaše zdivo více jak cca 30%. Nesavým kamenným materiálem se myslí např. žula, rula, břidlice, křemen, atd. Naopak opuka, pískovec, atd jsou přírodní savé materiály a tudíž vhodné pro injektáž
AquaStop Cream, kde nehraje procento jeho obsahu ve zdivu zásadní roli.
Konec citace z předešlého dotazu.
Pokud byste u tohoto zdiva chtěl zvýšit jistotu pro požadovaný výsledek, doporučoval bych injektáž zhotovit u podlahy ve dvouřadém provedení. To znamená dodržet technologický postup pro náš systém AquaStop Cream, tj. dodržet průměr vrtů, osové vzdálenosti vrtů, jejich hloubku, atd, ale o 50 mm výše bych zhotovil ještě jednu řadu se stejným technologickým postupem, jen ty dvě horizontální řady budou oproti sobě posunuty na středy osových vzdáleností. Vznikne tzv. zmijovitá dvouřadá injektáž. Náklady budou samozřejmě dvojnásobné, ale účinnost bude spolehlivá i u méně ,,ideálního druhu zdiva,,. Zvažte ještě ten zamýšlený obklad. Pak by nedávalo smysl zhotovení sanačních omítek a veškerých prodyšných vrstev. Na druhou stranu, za předpokladu, že se zdivo podaří odizolovat, vysušit, což je za určitých výše popsaných návodů a vysvětlení a zejména příznivých podmínek (výše popsaných) velmi pravděpodobné, není tento obklad na závadu a tím, že zdivo nebude již zavlhat, nehrozí jakékoliv negativní důsledky uzavření zdiva keramickým obkladem.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

POMÁHÁME DOROVNAT STARTOVNÍ ČÁRU DĚTEM, KTERÉ NEVYRŮSTAJÍ V RODINÁCH

pestalozzi
Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268