Dobry deň Prajem Pan Schwarz. Uz sme spoli pisali. Ja som Marek z Francie. Spolu sme najprv riesili injektaz detskej izby. Ktoru som robil v marci 2020. Injektaz sa davala zlta stena vrty boli vrtane z vnutornej strany. A kde je na fotke zlty zaves tam boli robene vrty tiez z vnutra. Tato stena je zateplena . Vsetko dobre dopadlo prikladam aj foto detskej izby. Stena vysusena opravena omietka. Clovek moze fungovat. Dakujem Vam moc.
Potom sme spolu pisali ohladom kuchyňskej steny. Prikladam foto.
Tam som vrty vrtal z vonkajsiej strany. Potom sa cela tato stena zateplovala. Zaklady styrodur az do hlbky 80 cm a nasledne polystyren. Robilo sa to zaciatkom Dubna 2020.
Stena je dlha nejakych 5 metrov siroka 35 cm tusim. V podstate vrty sa robili zhruba ako uvidite na fotke socliky . Je to nejak max 5 cm nad podlahov vnutornou ( ale robilo sa to z vonka ). V podstate ked sa divam na tu stenu. Injektaz zabrala na nejakych 90%.
Na foto uvidite ze asi 35 cm nad podlahou sa my tvoria male mokre skvrny. Samozrejme to chcem odstranit. Prosim vas mam dorobit injektaz z vnutra ( z vonka uz sa nedostanem , je to zateplene ) ?.
Odporucate my ju urobit pod tymy skvrnami ako vidno na foto ? Alebo urobit to tesne nad podlahou zhruba kde koncia socliky 5 cm ?
Samozrejme si neham poradit od Vas. Mur je tehla v celom dome. Moj nazor je ze ked sa vrty robili z vonka do kuchyňskej steny, mozno sa to nepospajalo dostatocne. A bude treba dorobit par vrtov.. Dakujem vopred za vasu odpoved.
S pozdravom Marek
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Marku. Je neobvyklé, že v místě injektáže omítky vyschly, jak popisujete a z přiložené druhé fotografie je to i patrné, ale až ve výšce 350 mm od podlahy jsou vlhké mapky. Pokud vlhkost vzlíná odspodu, bývá zatmavení na povrchu omítek nejviditelnější u podlahy, ve Vašem případě by to bylo nad keramickým soklíkem a postupně by se zatmavení snižovalo, dle intenzity působící zemní vlhkosti a tím intenzity vzlínající vlhkosti. Popsaný průběh zatmavení povrchu omítek je obvyklý u zdiva s podlahou, která je výškou nad úrovní terénu a to je i Vaše podlaha a sanované zdivo. Vlhké mapy na omítkách v různých výškách se objevují na obvodovém zdivu, které je pod úrovní terénu a kde zemní vlhkost proniká do zdiva nejen od základů, ale i z bočního směru z neodizolované přilehlé zeminy a tím se projevuje vlhkost v různé intenzitě, ale i v různých výškách, to ale není Vaše situace. Na přiložené druhé fotografii, ale i dle Vašeho popisu byl a je průběh po injektáži jiný. Zdivo a tím i omítka v dosti značné výšce od podlahy vyschly a pak teprve jsou vlhké mapky. Přece jen mě na přiložené fotografii a i dle Vašeho popisu něco zaujalo. V textu se nezmiňujete o zdi, která je na fotografii vpravo a je kolmo provázená se sanovanou obvodovou zdí, ve které jste provedl injektáž v délce 5 běžných metrů. Ve vnitřním rohu těchto zdí je ale vidět vlhkost nejen ve výšce okolo 350 mm, ale i níže a zejména i výše. To by mohlo vysvětlovat příčinu vzniklých vlhkých map nad evidentně funkční injektáží provedenou v obvodové zdi kuchyně. Zeď na fotografii vpravo – pokud se jedná o vnitřní příčku, a obvodová zeď pokračuje a nebyla dodatečně izolována pro zamezení vzlínající vlhkosti, což dle Vašeho popisu rozsahu sanace, ale vlastně i odběru množství injektážního krému, odpovídá, a sice že injektážní linie končí v místech vnitřního rohu, tj. vnitřní délky kuchyně. Je velmi pravděpodobné, že se vlhkost dostává, přemosťuje, nad injektážní linii z pravého bočního směru z neodizolovaného zdiva, kde nebyla provedena sanace. Důvod, proč se injektážní linie ukončila u vnitřního rohu, pouze v délce kuchyně, neznám. Možná že za příčkou z druhé strany jsou obklady a vlhkost nebyla viditelná, možná vnitřní zeď dělí kuchyň a dětský pokoj, kde byla v obvodovém zdivu úspěšně provedena injektáž z vnitřní strany místnosti, což na výsledek ale nemá vliv, ale pak délka obvodové zdi na tloušťku vnitřní dělící zdi, tj. délka obvodového zdiva mezi místnostmi nebyla zainjektována a vznikl úsek, kde dodatečná hydroizolace mezi místnostmi v obvodovém zdivu chybí, jelikož se nezmiňujete o vějířovém navrtání obvodového zdiva v rohové části.
Na nákresu, který níže přikládám, jsou na levé straně obvodové zdi, kterou dělí příčka, vrty znázorněny z vnitřní strany, ale ve Vašem případě byly zhotoveny z vnější strany, ale to není podstatné, spíše jen pro upřesnění skutečného stavu. Co je ale důležité, znázornění místa, kde se musí zhotovit vějířové navrtání a případně vertikální injektážní linie pro oddělení možná pokračujícího obvodového zdiva, které by nebylo předmětem odvlhčení. Vertikální injektážní linie, tzv. svislice, na půdorysu samozřejmě nemůže být zakreslena.
Viz nákres:
U cihelného zdiva znamená dodržení technologického postupu a doporučení pro Systém AquaStop Cream vrtání do spáry, vrty pokrátit max. o 40 mm než je tl. zdiva, a to ať se zhotovuje krémová injektáž AquaStop Cream z vnitřní či venkovní strany, u vnitřního zdiva zleva či zprava, ale co je u vnitřního zdiva levá a pravá strana? Dodržení roztečí vrtů a průměr vrtů a v neposlední řadě spolehlivá výplň injektážním koncentrátem AquaStop Cream. Výsledek u Vašeho druhu zdiva v kuchyni musí být také 100%ní a nemůže být 90%ní. Z toho vyplývá, že se cosi nepovedlo při realizaci. Ale myslím, že netvrdíte nic jiného a ptáte se na nápravu provedení. Snad jsem Vám poskytl srozumitelný výklad a nasměroval jsem Vás a Vaše úvahy pro správné vyhodnocení situace a tím nápravy.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments