Dobrý den, mám problém se mokrými zdmi v bytě v novostavbě. Byt je v 2. NP přímo nad vjezdem do garáže. Mokré zdi jsou na dvou místech. Na chodbě a v rohu v pokoji (viz fotky). Obě zdi sousedí s koupelnou.
První zeď na chodbě: Je v ní vstup na optiku a nahoře jsou jističe. Neměla by v mokré části proudit voda.
Druhá zeď v rohu v pokoji: Přímo vedle vany, tak se nabízí, že je ve zdi prasklá voda. Nicméně než bych se pouštěl do bourání zdi, tak bych se chtěl ujistit, jestli není problém jinde. Jestli to není spojené i se zdí na chodbě. Jak začalo teplejší počasí, tak skvrny začaly schnout.
Napadá mě, že jelikož je byt nad vjezdem do garáže, tak je problém v špatné izolaci, a že v bytě vzniká tepelný most. Mohli byste prosím poradit v čem je problém a co by se s tím dalo dělat? Děkuji.
- Petr stáří dotazu 2 roky dní
- last edited 2 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Ne, o tepelné mosty se nejedná. Dle Vaší dispozice a vzniklých problémů s intenzivní vlhkostí je více než pravděpodobné, že se jedná o zamokřování zdiva vodou z koupelny. Nejprve udělejte tlakovou zkoušku rozvodů vody. Tím začněte. Nejpravděpodobnější příčina. Ale současně samozřejmě překontrolujte odpady a podívejte se pod vanu. Předpokládám, že jsou tam osazená dvířka. Tato příčina je méně pravděpodobná. Zkontrolujte těsnost vany s obkladem. Tato příčina je nejméně pravděpodobná.
Zdroj vlhnutí je jistě koupelna, což také předpokládáte. O tepelné mosty se určitě nejedná (vylučuji), už vzhledem k intenzitě lokálních mokrých map na omítkách a dalších souvislostí.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 2 roky dní
- last edited 2 roky dní
- You must login to post comments
Dobry den,
dekuji za odpoved a rady. Bohuzel se jen tak nemohu podivat pod vanu, protoze je cela zazdena.
Nicmene furt mne to nevysvetluje vlhkou zed na chodbe (prvni fotka). V te zdi netece voda a na druhe strane nic neni.
- Petr odpovězeno 2 roky dní
- last edited 2 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
V mé první odpovědi jsem si byl vědom této, řekněme ne zcela zapadající kostičky do mozaiky, obrazně řečeno, ale voda se může šířit např. pod podlahou, respektive pod dlažbou v podlaze, také pod obklady, ve Vašem případě spíš pod dlažbou a uvažovat proč se voda, vlhkost, objevuje tam a ne jinde, je zrádné. Ale samozřejmě je to vždy první logická úvaha. Ve skladbě podlahy také může být vodorovná hydroizolace, a tak se vlhkost nemusí projevit na stropě o podlaží níže apod. I toto by mohla být myšlenka, proč ne tam? apod. Jistě mi rozumíte. Já jsem vyloučil kondenzaci vlhkosti na omítkách z příčiny tepelných mostů z Vašich přiložených fotografií (je to nepravděpodobné) a tak bych se stále držel nejprve hledání příčiny v rozvodech vody anebo netěsnosti v odpadu/ech, případně i jiného zdroje zamokřování. Poruchy v odpadech se hůře zjišťují. Poslední rada. Pokud byste žádný zdroj vody neodhalil, udělejte termokamerové měření povrchu omítek zdiva v místech, kde může zejména být konstrukce ochlazována průjezdem. Termokamera se dá zapůjčit v půjčovně nářadí. Jsou i aplikace do mobilních telefonů. Vnitřní měřeni by se mělo provádět při vnější teplotě alespoň pod 0 stupňů Celsia. Pokud by se opravdu jednalo o tepelné mosty, což je málo pravděpodobné, ale to se již opakuji, pak je třeba omítky s dostatečným přesahem odstranit a nahradit původní omítky omítkou termoizolační či klimatickou, např. https://www.klimaticka-omitka.cz/.
S přátelský pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 2 roky dní
- last edited 2 roky dní
- You must login to post comments
Dobry den,
ukazalo se, ze problem je ve sparovani mezi dlazdicemi a silikonem nad vanou, tak voda protekala pod vanu.
- Petr odpovězeno 2 roky dní
- last edited 2 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. I na toto jsem poukazoval a tepelné mosty jsem vyloučil. Vždy mám radost, když se příčina objasní. Děkuji za zpětnou vazbu.
JS
- Trumf Sanace odpovězeno 2 roky dní
- You must login to post comments