Dobrý den pane Schwarz,měl jsem problém s internetovým připojením,tak Vám můžu až nyní poděkovat za vaše přehledné odpovědi a zároveň Vás chci ještě poprosit o radu,zda můžu injektáž provádět již z jara,nebo je vhodnější počkat na léto,až zdivo proschne.Ještě mi není úplně jasné, jak postupovat v rozích.Za Vaši případnou odpověď moc děkuji. S pozdravem Kocián Josef
- Kocián Josef stáří dotazu 8 roky dní
- last edited 8 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Kociáne. Na sušší období čekat nemusíte, je to stejně nejisté, kdy toto období přijde. Někdy je léto s velkým množstvím úhrnem srážek a vysokou relativní vlhkostí vzduchu a někdy, jako ten minulý rok s minimálními srážkami. Je ale výhodnější provádět krémovou injektáž, když je zdivo zavlhlé více, tam se silanová emulze intenzivněji rozpouští a snadněji vpenetrovává do pórů a kapilár zdiva. Může se to zdát trochu paradoxní pro laickou veřejnost, ale všechny injektážní krémy na bázi silan/siloxanu se chovají stejně. To je zákonitá vlastnost všech silanových krému. Pokud by Vám tuto informaci někdo vymlouval, věřte, že nemá pravdu. Tato krémová injektáž je na jiném chemickém a fyzikálním principu než jsou tekuté injektáže. To se občas zaměňuje, zejména v jejich technologických postupech. Bohužel. Co se týká injektáže rohů Vám okopíruji již několikrát vznesený dotaz, ale velmi důležitý dotaz a moji odpověď z naší Poradny.
Dobrý den,velmi uvažujeme o odstranění vlhkosti Vaší metodou, chtěli jsme se zeptat, jestli doporučujete radši injektáž zvenku, nebo raději zevnitř objektu ( raději by jsme prováděli injektáž zevnitř ) Předem moc děkujeme za odpověď.
Dobrý den. U systému AquaStop Cream není vůbec důležité z které strany stavebního dílce se injektáž provádí. Vždy se vrtá na celou tloušťku zdiva (mínus cca 30 mm).Důležité je vždy dodržet technologický postup, jako jsou osové vzdálenosti vrtů, průměr vrtů, výška linie vrtů atd. Takže pokud Vám vyhovuje vrtat z vnitřní strany, není to vůbec žádný problém. Jedno úskalí přeci jen existuje. Toto úskalí se týká rohů obvodového zdiva a míst provázání zdiva vnitřního se zdivem obvodovým. Vysvětlení: Je logické, že v momentě, když se zhotovuje horizontální linie vrtů většinou u podlahy (v místě, kde je třeba zhotovit clonu zabraňující vzlínající vlhkosti) do obvodových, ale i vnitřních zdí a vrty jsou vedeny z vnitřní strany objektu a tím, že se vrty zhotovují kolmo na svislou rovinu zdiva, v těchto rozích vznikne nezainjektovaný průřez (půdorys) zdiva. V rozích obvodových zdí, ale i v místech zdiva kolmo navazujících zdí je postup tento: za předpokladu, že se vrtá z interiéru, jsou dva možné postupy zhotovení vrtů. Ten první je ten, že se v těchto rozích zhotovují tzv. vějířové vrty. U kolmo navazujícího zdiva na zdivo druhé, se tento vějířek vrtů zhotoví v max. počtu vrtů co možná nejméně se rozevírajících, má to však praktické omezení. V praxi se podaří zhotovit v tomto vnitřním rohu maximálně 3 až 5 vrtů. Je jasné, že se dna těchto vrtů v zadní části zdiva vzdalují (rozevírají). Proto u těchto vnitřních zdí se tyto vějířovité vrty zhotovují z obou stran, čili dalo by se také říci z levé strany i pravé strany stavebního dílce. Ten samý vějířek vrtů se zhotovuje v rozích obvodového zdiva. První vrt se zhotoví na 45 stupňů 90 stupňového vnitřního rohu a následně další vrty se zhotovují do levé i pravé strany. Ten druhý možný postup je tento. Pokud byste přeci jen mohl tyto místa vrtat z venkovní strany, je to daleko spolehlivější postup. V místě rohů obvodového zdiva vrtáte z venkovní strany na hloubku tloušťky zdiva a na délku tloušťky druhého zdiva. Pro lepší představu je dobré si zdivo půdorysně nakreslit včetně kolmých vrtů vedených do zdiva a myslím, že tento trochu těžkopádný výklad bude snadněji pochopitelný, ale při dobré prostorové představivosti to pravděpodobně nebude ani potřeba. Ten samý postup se dá realizovat i u kolmo navazujícího zdiva na obvodové zdivo. I tam, pokud byste mohl vrtat z venkovní strany( samozřejmě stále myslím, jen v těchto místech), vrty by se zhotovily na hloubku obvodového zdiva a na délku tloušťky kolmo navazujícího zdiva. Tím budou tato místa plnohodnotně zainjektovaná. U zhotovení vrtů z venkovní strany toto není potřeba řešit. Ale pokud tyto výše popsaná místa budete řešit popsaným postupem, výsledek bude naprosto stejný jako u sanace vlhkého zdiva v celé délce zhotovené z venkovní strany. Konec odpovědi z naší Poradny.
Snad je to pane Kociáne srozumitelně vysvětlené.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
- Trumf Sanace odpovězeno 8 roky dní
- You must login to post comments