Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Trumf Sanace stáří dotazu 3 roky dní
- last edited 3 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Kostáku.
Krémovou injektáž lze teoreticky zhotovit i přes plastové injektory (pakry), ale pokud ve zdivu bude jakákoliv nehomogennost, budete vyplňovat vše, i to co to není nutné, jako jsou veškeré kaverny, u Vašeho zdiva velmi pravděpodobně některé zadní styčné spáry, které nemusí být zcela vyplněny maltou apod. Ještě jedna logická skutečnost: kde je velká mezera (např. ta již zmiňovaná zadní svislá spára, kaverna), těmito prázdnými místy vlhkost nevzlíná. Jsem přesvědčen, že plnění vrtů krémovou injektážní emulzí je o citu a nikoliv o tlaku. Samozřejmě plnění vrtů ve zdivu může provést i přes injektory, ale spotřeba se může ,,vyšplhat,, na několikanásobek předpokládané spotřeby a to je nejen zbytečné, jelikož budete také plnit právě i ta místa, kde vlhkost nevzlíná (můj terminus technicus ,, kde nic není, ani vlhkost kapilárně vzlínat nemůže,,) a tím zbytečně navýšíte náklady na injektážní krém. Také přes injektory musíte výplně zhotovit do konečného tlaku kompletní výplně, jelikož injektážní krém plníte do vrtu přes přední část vrtu a tím musíte mít jistotu, že se injektážní krém dotlakoval do konce vrtu, což je největší riziko. Budete přetlačovat čím dál tím víc dotovaný krém do zadní části vrtu, a představte si to u Vámi zmiňované metrové cihelné zdi, tím u 960 mm hlubokého vrtu. Pokud budete mít injektážní aplikační zařízení s trubičkou, princip je ten, že trubičku zasunete do zadní části vrtu a citem plníte vrt od zadní části směrem ven, což se dá velmi rychle odhadnout, jakou rychlostí vrt plnit, aby byl dostatečně vyplněný. Opakuji se, ale podstata plnění zdiva injektážním krémem není o velké rychlosti průtoku, značném tlaku aplikačního zařízení a tím zvýšené rychlosti vytahování aplikační trubičky, ale v souhrnu především o citu. V neposlední řadě máte předpokládám spočítanou spotřebu a pokud Vám na daném spočítaném úseku spotřeba bude vycházet, vrty jste plnil správně. Rozumím Vašemu dotazu, myšlence, ale plnění vrtů injektážním krémem u Vašeho druhu a tloušťky a velmi pravděpodobně značného stáří zdiva nedoporučuji provádět přes injektory. Něco jiného by bylo vrty provádět do zdiva přesně zděného (např. zdivo ytong). Tam by se při určité tloušťce tvárnice, např. 300 mm tl., dalo uvažovat o plnění přes injektory, ale v praxi se i v těchto materiálech provádí krémová injektáž trubičkovým plnidlem, případně s dotlakováním pomocí nasazení kónické koncovky na trubičkové plnidlo. Jistě mi rozumíte.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 3 roky dní
- last edited 3 roky dní
- You must login to post comments
Dobry den,
Děkuji pěkně za odpověď a radu. Máte pravdu, neuvědomil jsem si to o té spotřebě a jiných rizik.
Pěkný den přeji.
Martin Kasták
- Trumf Sanace odpovězeno 3 roky dní
- last edited 3 roky dní
- You must login to post comments