Dobrý den,
Zaujala mě Vaše metoda injektáže zdiva. Mám starší dům z konce sedmdesátých let, nějaká hydroizolace tu při stavbě provedena byla, ale úplně funkční nebude.
Zdi vevnitř viditelně vlhké nejsou, nicméně v domě je stále cítit určitá vlhkost a často se tvoří plíseň na určitých předmětech a je cítit zatuchlina.
Zajímá mě, zda je injektáž možno provést pouze zvenčí – tak aby se nepoškodilo nic v interiéru. Už tam máme v části domu nove štuky atd. Zatímco zvenčí je vše v původním stavu. Nebo podle čeho se rozhoduje, zda se injektáž dělá zevnitř nebo zvenku.
Děkuji předem za informaci
S pozdravem
Jelínková
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den paní Jelínková. Nejprve Vám odpovím na Váš nadpis z dotazu. Rozhodnutí je na zhotoviteli a to dle prostorových a výškových dispozic místa sanace pro odvlhčení zdiva, dále dle stavu nemovitosti, což bude Vaše kritérium pro rozhodování. U někoho to může být ale přesně naopak. Příklad: stavebník má již zateplenou fasádu včetně dokončených povrchových úprav a tak injektáž raději provede z vnitřní strany obvodového zdiva. Někteří zhotovitelé se rozhodují s ohledem na povětrnostní situaci, to ale většinou v momentě současně probíhající rekonstrukce. Z toho vyplývá, že na výsledek nemá vliv, zda jsem se rozhodl vrtat z venkovní strany či vnitřní. Vše má přece jen nějaké, ne však zásadní, výhody a nevýhody, které jsou ale naštěstí vždy řešitelné. Zde Vám posílám link na vrtání z venkovní strany, z vnitřní strany, ale i v kombinaci vnitřního a venkovního vrtání. Zde je vše vysvětleno: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/vodorovne-rezy-navrtani-zdiva/. Pokud budete provádět injektáž z venkovní strany obvodového zdiva, u nepodsklepeného půdorysu domu je výška injektážní linie daná nikoliv výškou terénu či venkovní pochozí plochy (ta bývá v drtivě většině případů níže, než podlaha), ale výškou podlahy, tzn. že budete vrtat co nejblíže nad vnitřní pochozí plochou podlahy. Tzn. přenesení výšky podlahy na fasádu, ale to technicky není složité. Tato zásada výškového nepochybení je platná i pro mechanické metody. Dala by se snížit injektážní linie do výšky skladby podlahy, ale za předpokladu, že znáte výšku vodorovné hydroizolace v podlaze a zejména její stav. Pokud byste znali stav hydroizolace a její výšku, můžete zhotovit injektážní linii v obvodovém zdivu těsně nad výškou vodorovné funkční hydroizolace v podlaze. Vše ale platí za předpokladu, že hydroizolace v podlaze je plně funkční a dokážete její výšku odměřit. V případě, že hydroizolace v podlaze není plně funkční, anebo je letitá a je pravděpodobné, že její funkčnost je na hranici své životnosti a nemáte zatím v plánu se pustit do rekonstrukce podlahy, platí první varianta, tj.zhotovení injektáže nad povrchem stávající podlahy, byť navrtání budete provádět z venku. U vnitřního zdiva se vrtá také zleva anebo zprava, ale když se otočím, co je vlastně levá či pravá strana. To jen pro názornost, že je to o prostorových možnostech, prioritách a jiných faktorech. Vždy se vrtá na celou tl. zdiva s malým pokrácením.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
- Trumf Sanace odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments