Dobrý den, rád bych si provedl krémovou injektáž u staršího zdiva, 70%m preventivně a u 30% se objevuje vzlínající vlhkost. Pokud by finální úprava na omítky byla kombinací obkladu a voděodolného hygienického nátěru pro styk s potravinami, tak pokud to dobře chápu, nedoporučujete na špric a omítku váš přípravek místo vápna? Děkuji
- Petr stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. To, že provedete injektáž Systémem AquaStop Cream, ať ve viditelně zavlhlých délkách zdiva či délkách zdiva velmi pravděpodobně s nízkým stupněm vlhkosti: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/stitky/preventivni-injektaz, bude toto provedeno jako součást sanace vlhkého zdiva a o to více, že se jedná dle Vašich informací o prostory, kde je nutné mít tyto prostory naprosto hygienicky nezávadné a tím dodatečně zajistit požadované stavebně technické vlastnosti těchto konstrukcí a následně normové hygienické prostředí v obytných a pobytových místnostech. ale zejména v případě např. prodejny potravin a jejich výroby, ještě přísněji ve zdravotnických objektech, lékárnách a pod. jsou tato kritéria v oblasti sanace vlhkého zdiva neřekl bych přísnější, ale více se dbá na jejich dodržování, laicky řečeno, je to více ,,hlídané,, , což se dá pochopit. Nerozumím Vám ale v té poslední větě Vaší otázky, jak to myslíte s dotazem na přítomnost vápna. U injektážní emulze AquaStop Cream nedochází k žádné nepříznivé reakci s vápnem. Pokud se ale ptáte na ruční namísení omítky pro vlhké zdivo AquaSan Porosity, tam skutečně pojivové vápno nahrazuje tekutá přísada AquaSan Porosity. Při mísení omítky AquaSan Porosity se do jednotlivých složek vápno nepřidává! Pokud ale máte obavu, že špric/podhoz, jádrová a štuková vrstva namíchaná dle návodu pro omítku na vlhké zdivo AquaSan Porosity, ve styku s vápennou vrstvou, např. vápenným nátěrem, stěrkou a pod., může vytvořit nežádoucí reakci, tak tohoto se obávat nemusíte.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
U výrobku AquaSan Porosoty je na konci popisu napsáno:
Velmi důležitým krokem je volba povrchové úpravy sanované konstrukce, která musí zaručit srovnatelně dobrou propustnost pro vodní páru, aby nebylo narušeno vysychání zdiva a nehromadila se vlhkost pod touto úpravou. Nevhodné jsou nátěry na bázi latexových nebo akrylátových disperzí ani vnitřní malířské nátěry s vyšším podílem těchto syntetických disperzí, stejně jako tapety a keramické nebo plastové obklady. Vhodné jsou paropropustné nátěry zaručující nízký difuzní odpor vrstvy µ≤ 0,2 m.
Proto můj dotaz směřoval na AquaSan Porosoty, jestli ho jako sanační na špric a omítku použít, pokud finální úprava budou obklady a hygienicky schválený, vodou omyvatelný, pro styk s potravinami vhodný nátěr? Předpokládám, že se vzlínající vlhkosti(která je na zdi 4m dlouhé a dříve byla venkovní)zbavím injektáží a mohl bych AquaSan Porosoty tedy použít? Žádné vaření a páry na prostoru nebudou. Bude navíc zajištěna za provozu pravidelná cirkulace vzduchu klimatizací. Děkuji
- Petr odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Citace vět, které jste uvedl ve Vašem druhém dotazu k našemu popisu výrobku AquaSan Porosity, platí bez výjimky pro všechny sanační omítky a to od všech výrobců a tím značek. Jestliže se po provedené tzv. podřezávce zdiva chemickou anebo mechanickou metodou zdiva na zdivo omítne nová, nejlépe sanační omítka, uvedené věty jsou platné. Obecné zdůvodnění: co by dávalo za smysl zhotovit všechny vrstvy prodyšné, tj. sanační podhoz/špric, sanační jádrovou omítku a případně sanační štukovou vrstvu, když by se všechny tyto prodyšné vrstvy s nízkým difuzním odporem uzavřely neprodyšným (např. latexovým) nátěrem, keramickým obkladem a pod. Je ale také potřeba si říci, že povrchově neuzavřená sanační omítka urychlí odpaření zbytkové vlhkosti obsažené ve zdivu. U zdiva, které již nebude dotované vzlínající vlhkostí a bude suché, sanační omítka už svojí prodyšností pro vodní páry pozbývá svůj účel. Jednodušeji řečeno: zdivo po naprostém vyschnutí nemá již co odpařovat a tím se povrchy mohou uzavřít. Předešlá věta ale není standardní, ale je logická a v praxi s trochou opatrnosti použitelná. Ale zdůrazňuji, po naprostém vyschnutí zdiva a bez možnosti dotace vzlínající (zejména vnitřní) vlhkostí ve zdivu.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments