Přípravek AquaStopCream se aplikuje zředěný?
Děkuji.
- Zdeňka Budinská stáří dotazu 7 roky dní
- last edited 7 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Náš injektážní krém AquaStop Cream se v žádném případě neředí. Výrobek je připraven rovnou pro použití. Jeho koncentrace je výrobou nastavena tak, aby se dosáhlo maximální účinnosti. Předpokládám, že máte na mysli ředění vodou, byste jeho účinnost snižoval. Vyplňují se obsahy vrtů vysoce koncentrovanou aktivní látkou (Injektážní krému AquaStop Cream obsahuje 80% hydrofobní aktivní látky), což je skutečně maximálně možná a tím značná koncentrace. Touto koncentrací aktivní látky a dalšími hodnotami, jako je např. námi nastavená viskozita (naše know how výroby) se docílilo spolehlivé účinnosti. Hydroizolace ve zdivu vzniká nejen v linii vrtů (spojujících se clon mezi vrty), ale i co do výšky. V některých druzích zdiva a příznivých faktorech je to více jak 100 mm, tím myslím tu výšku clony, která vznikne ve zdivu pásově v celé hloubce (tloušťce) a délce injektovaného zdiva.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 7 roky dní
- last edited 4 týdny dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Zakoupil jsem si „kyblík“ AquaStop Cream a chtěl bych jej použít na ochranu před zatečením vody do fasády. Máme zachovánu pohledovou stranu v systému Livether – Betonové stavby Klatovy( https://www.betonstavby.cz/cz/vyrobky/tepelne-izolacni-zdivo). Jedná se o pórovitou betonovou tvárnici a hledáme přípravek, který by zamezil pronikání vody do vnitřních omítek – což se nám bohužel při povodních a dlouhotrvajících deštích stalo (nebyli jsme zasaženi zatopením). Běžné hydrofobizační přípravky nepomohly. Co myslíte, mohl by AquaStop Cream fungovat i na svislých plochách?
Děkuji za názor, případně informaci.
Martin Válek
- Martin Válek odpovězeno 4 týdny dní
- last edited 4 týdny dní
- You must login to post comments
Dobrý den, pane Válku,
tvárnice, které jste použili na vyzdění obvodové stěny, jsou jistě v mnoha faktorech zajímavé. Je však poněkud neobvyklé, že jste je ponechali bez omítky, anebo bez jiného, zednicky dokončené povrchu. Omítka chrání zdivo před povětrnostními vlivy a omítku zase ochraňuje fasádní barva, kterou ochraňuje případný hydrofobní finální přípravek, ale samozřejmě i přesah střechy, oplechování apod. To už jsou ale spíše konstrukční ochrany fasád domů, které samozřejmě nemohou fasádu zcela zabezpečit.
A nyní k Vašemu dotazu. V našem portfoliu nabídky máme pro Váš požadavek vysoce účinný výrobek. Zde Vám na něj vkládám odkaz: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/produkt/aquastop-protect-lahev-10l-ochrana-venkovnich-omitek/ Případně se můžete podívat i na toto instruktážní video: https://www.youtube.com/watch?v=cMxTNhF4OKY
A nyní k dotazu na případné použití přípravku injektážního krému AquaStop Cream. Tento výrobek je určen k jiným účelům, které však dobře znáte. Nicméně je pravda, že obdobné silan/siloxanové přípravky byly nejdříve používány k ochraně především betonových konstrukcí mostů, sloupů, železobetonových stěn, ale i fasád, a to zejména v západní Evropě. Dosud se masivně používají pro tyto účely, ale jejich hustota i koncentrace aktivních látek silan/siloxanů je nižší (bývá 40%) nejen proto, že se aplikují nátěrem, ale pravděpodobně i z důvodu nákladů, jelikož ošetřené plochy dosahují značných rozměrů. My však vyrábíme injektážní krém s 80% koncentrací aktivních látek a v krémové hustotě. Dovedu si ale představit, jak snadno by se tento injektážní krém natáhl hladítkem na povrch zdiva. Je jisté, že injektážní krém nesteče. A stejně jako se pomalu, ale jistě vsakuje do okolí vrtů při injektáži zdiva, bude se vsakovat i do zdiva přes jeho povrch. Do jaké hloubky však nelze přesně určit, jelikož pro toto konkrétní použití není nastaven žádný technologický postup. Musím ale říci, že jsem si i tyto zkoušky sám provedl a průběh byl takový, jaký jsem předpokládal. Injektážní krém se bez stečení vsákl i do svislého povrchu. Tento postup ale není certifikován státní zkušebnou, a tak Vám ho nemohu doporučovat, byť můj předpoklad je ten, že i k tomuto Vašemu záměru by se přípravek dal využít. Nevím však, jak by se mohl zabarvit povrch Vašeho zdiva. Mám také samozřejmě na mysli možnou změnu fasádní barvy apod. Zejména z těchto důvodů tedy nelze přípravek AquaStop Cream i v tomto konkrétním případě jednoznačně doporučit, byť jiné riziko mne nenapadá, pokud by to byla finální vrstva.
Závěr: Také si můžete provést zkoušku na malé ploše a myslím, že pak bude pro Vás rozhodnutí snazší. Poslední myšlenka, která mě napadá, je, že píšu o vlastních zkouškách, ale na neobvyklou otázku bývá neobvyklá odpověď. Mnou provozovaná poradna však slouží i jako praktický rádce, a tak se nevyhýbám ani těmto nestandardním otázkám a odpovědím.
Je pravda, že krémová konzistence a silnější koncentrace hydrofobních látek se zcela jistě vpenetruje přes povrch zdiva intenzivněji a spolehlivěji, než hydrofobní prostředek v kapalné formě. Je zajímavé, spíše logické a dávno prokázané, že tato rozdílnost výsledku přesně platí i u kapalných injektáží zdiva a krémové injektáže zdiva Systémem AquaStop Cream.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 4 týdny dní
- last edited 3 týdny dní
- You must login to post comments