Dobrý den,prosím o radu mám připravené zdivo na injektáže krém aqua cream.Navrtávky jsou vytvořeny ve druhé řadě cihel.První řada spára je zároveń s podlahou a není možné vrtání do spáry.Jak a čím se upraví první řada která bude stále vlhká.Nemohu na to nanést sanaci pak by vlhkost maltou pokračovala dále?Mám zvolit hydroizol.nátěr první řady a pak to omítnout sanací.Mám před omítkou také nanést na cihelné zdivo aqau salt stop?Děkuji za info Tomáš
- Tomáš stáří dotazu 3 měsíce dní
- last edited 3 měsíce dní
- You must login to post comments
Dobrý den, Tomáši,
to co popisujete je logické a ptáte se vlastně správně. Ve Vašem případě máte přeci jen drobnější výhodu. Později vysvětlím. První spára je u nuly podlahy a tak ta se samozřejmě využít nedá, pokud se vrtá ve vnitřních prostorách. U obvodového zdiva, za předpokladu, že by se dalo navrtání zhotovit z venkovní strany, tak by to byla ta nejvhodnější spára, ale to jistě není Váš případ. Je ale ještě dobré, že ta druhá spára, kterou využijete pro injektáž, je ve výšce cca 70 mm. Předpokládám, že se jedná o klasické pálené cihly. To je ještě vzdálenost, kdy injektážní krém AquaStop Cream nejen spolehlivě prosytí spáru v celé své hloubce a délce injektovaného úseku, ale i většinovou výšku té první řady cihel pod spárou. Proč jsem na začátku napsal, že máte při těchto výškách spár ještě drobnější výhodu? To proto, že výšky spár jsou již dané a spára se také může nacházet ve výšce cca 30 mm nad nulou podlahy. Je to ale stále výška spáry, kdy se bez vybourání podlahy a nebo nemožnosti vrtání z venkovní strany, vrtákem upnutým ve vrtačce do spáry ještě nedostanete. V tomto případě se vrtá obvykle o spáru výše a to je ta max. přijatelná výška 100 mm od nuly podlahy, což je na „hraně“ přijatelnosti. Nejideálnější výška spáry je ta, která se nachází mezi 40 – 50 mm nad nášlapným povrchem podlahy. Tam se už pohodlně dá vrtat vodorovně a hydrofobizace spolehlivě „doběhne“ až k podlaze. No, ale toto si můžeme jen přát, ale výšky spár jsou dávno výstavbou dané. My ale musíme pracovat s tím, co se nám nabízí.
K té druhé části Vaší otázky. AquaSalt Stop je ochranný penetrační nátěr, který je vhodný pro ochranu nových sanačních omítek před zasolením. To znamená, že pokud jste na omítkách zaznamenal solné výkvěty, tento výrobek by měl být před omítacími pracemi aplikovaný ve dvou vrstvách a to nátěrem či postřikem. Vše najdete v technickém listě zde: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/fotogalerie/foto/sanace-injektaz-zidka/. Výrobek AquSalt Stop doporučuji všude tam, kde se na původních omítkách objevují solné výkvěty, také ve sklepeních a zejména všude tam, kde se sanují a rekonstruují bývalé hospodářské budovy, bývalé chlévy a pod.
Závěr: Ve Vašem případě to nevychází zase tak špatně. Hydrofobizace při dodržení našeho technologického postupu, pravděpodobně k té nule podlahy také doběhne. Pokud ale chcete udělat takové opatření, které popisujete ve Vašem dotazu, určitě tím nic nezkazíte. Ano, můžete tu první řadu cihel povrchově ošetřit hydroizolační stěrkou či použít hydroizolační nátěr, který se pak skryje omítkou. Zde Vám vkládám link na ukázku, jak se cihelná řada pod provedenou injektáží Systémem AquaStop Cream stala taktéž voděodolná. Zitka stojí ve vodě již 8 let.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 3 měsíce dní
- last edited 3 měsíce dní
- You must login to post comments