Dobrý den, v našem domě (postaven v roce 1939) jsme zrekonstruovali dva suterénní byty, které jsou pod úrovní terénu cca 120cm. Zvenčí je provedena venkovní svislá hydroizolace po základovou desku včetně odvodnění pomocí drenáže. Po určité době se v bytech začaly objevovat mapy s vlhkým zdivem v závislosti na intenzitě deštů, když se nevětrá, je v bytech cítit vlhkost. Oslovili jsme stavebního technika, zda byla provedena správně hydroizolace, podle něho se jedná o vzlínající vlhkost ze základů domu. Je řešení použít Váš injektážní krém? Máte na Ostravsku spolupracující firmu, která by nám zhotovila nabídku včetně nejlepšího technického řešení? Předem díky za odpověď, Petr Vicherek.
- Petr Vicherek stáří dotazu 8 roky dní
- last edited 8 roky dní
- You must login to post comments
tím, že jste započal sanace vlhkého zdiva zhotovením drenážního tělesa a nové podúrovňové vnější svislé hydroizolace obvodového zdiva a za předpokladu, že byla zhotovena až na základovou spáru domu, tj. pod úroveň podlahy suterénních místností, je samozřejmě nutné ještě zhotovit vodorovnou dodatečnou hydroizolaci zdiva pro zamezení vzlínající vlhkosti, a to u podlah suterénních místností. Za předpokladu, že je svislá vnější hydroizolace plně funkční bez defektů, což předpokládám, dále, jak jsem se již zmínil, že je zhotovena pod úrovní podlah suterénních místností, pak je opravdu už jediný směr, odkud se dostává vlhkost do zdiva, a to, jak správně Váš stavební technik určil, od základů domu. Tam samozřejmě se odkopem nedostanete a tím ani hydroizolací, takže zhotovení dodatečné hydroizolace např. naší krémovou injektáží krémem AquaStop Cream plně doporučuji. Tyto dvě hydroizolace se budou navzájem doplňovat a tím by mělo být po problému. Jen je ještě otázka, zda nezavlhají také podlahy, o kterých se nezmiňujete.
- Trumf Sanace odpovězeno 8 roky dní
- last edited 4 měsíce dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
děkuji za odpověď a ještě mám jeden dotaz, je Vaše metoda účinnější než elektroosmóza ? Např.výrobek Drymat .
Předem díky za odpověď
Petr Vicherek
- Petr Vicherek odpovězeno 8 roky dní
- You must login to post comments
Jednoznačně. Elektroosmóza je vysušování zdiva (neodstraňuje příčinu), nejedná se o zhotovení hydroizolace zdiva (stavby). Můj názor je, že u staveb 20. a 21. století je lepší domy opatřit kvalitní hydroizolací než odvětrávat anebo dokola vysušovat. Samozřejmě je to můj názor, který vždy najde oponenty. Většinou jsou vždy dva tábory, nevyjímaje oblast sanace vlhkého zdiva. Já patřím do tábora, který věří v technologické postupy vedoucí k odizolování objektů a tím k trvalému zamezení vnikání vlhkosti či tlakové vody do staveb. Tento jednoznačný postoj se ale plně netýká historických staveb, které mají jiná specifika, tloušťky zdiva, stavební materiály, atd.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Poradenství sanace zdiva
Mob: +420 603 589 130
- Trumf Sanace odpovězeno 8 roky dní
- last edited 4 měsíce dní
- You must login to post comments