Dobrý den, jestliže mám podsklepenou místnost a vzliná vlhkost ze sklepa, provedu injektáž ve sklepě v jakékoli úrovni pod podlahou.?
- Pavel stáří dotazu 1 rokem dní
- last edited 1 rokem dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Tím, že neznám stav svislých vnějších hydroizolací, nemůžu Vám jednoznačně a tím zodpovědně na Váš dotaz odpovědět. Obecně lze ale tvrdit, že nově, ale i dodatečně zhotovované vodorovné hydroizolace, se umisťují co nejblíže k základům stavby. U zakládání stavby je toto pravidlo logické, jelikož se konstrukce budují samozřejmě od spodu nahoru/ navyšováním, ale vždy v jednotlivých etapách a krocích a tak vodorovné a svislé hydroizolace se zhotovují bez prostorových a přístupových omezení. U hydroizolací, které chceme doplnit anebo obnovit a jedná se o konstrukce, které jsou pod úrovní terénu, je to vždy složitější. Vy chcete zhotovit chemickou podřezávku zdiva ve sklepení. Pokud by byly svislé hydroizolace plně funkční a byly by ukončeny pod výškou podlahy a min. ve výšce terénu, pak bych Vám jednoznačně doporučil, že injektáž máte zhotovit co nejblíže k podlaze suterénu. Pokud by byly ale svislé hydroizolace za svojí dobou předpokládané živostnosti, není jisté, zda by Vám dodatečná hydroizolace ve zdivu vyřešila problém zavlhání, jelikož by mohlo docházet k přemostění vlhkosti nad provedenou injektáží. Toto platí i pro mechanické metody. Systém AquaStop Cream by sice u podlahy vlhkost působící od základů zastavil, ale pravděpodobně by intenzita zamokřování, která by působila z bočního směru. tj. z přilehlého nedostatečně odizolovaného terénu, mohla natolik dotovat vlhkostí sanované zdi, že by se výsledek vůbec nemusel dostavit. Vnitřní zeď ve sklepě, která by ale měla z obou dvou stran místnost, tak k přemostění vlhkosti samozřejmě docházet nemůže a tak injektáž byste provedl co nejblíže u podlahy. V případě, že zatím nebudete řešit rozdílovou výšku terénu a podlahy sklepení, injektáž udělejte cca 50 mm nad terénem, což by bylo ve Vašem případě v jakési výšce pod stropem ve sklepě. Praktická rada, provádějte jakékoli vodorovné hydroizolace co nejblíže k základům, ale bez rizika možného přemostění vlhkosti.
Mimotechnická pomůcka, kterou zhotovitelům radím, dejte si vždy otázku, co je na druhé straně stavebního dílce ve výšce, ve které provádím injektáž? Pokud tam je již volný prostor, nemůže docházet k přemostění vlhkosti nad provedenou injektážní linii. Pokud tam je přilehlá zemina, anebo zásyp podlahy u nepodsklepeného půdorysu domu a injektáž provádím z venkovní strany, další provázaná anebo dotýkající se jiná zavlhající konstrukce a pod, tam se musím nad celou situací více zamyslet a pravděpodobně jen vodorovná, nově zhotovená hydroizolace, nebude jediným řešením. Snad Vám moje odpověď pomůže k bezchybnému provedení injektáže v té správné výšce.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 1 rokem dní
- last edited 1 rokem dní
- You must login to post comments