Dobrý deň pán Schwarz,
mám otázku ohľadne nášho domu (vek odhadom 60 rokov), pred výmenou povodných okien nám v izbe na severovýchodnej strane domu vlhla smerom od podlahy hlavne severná stena a tvorili sa aj plesne, teraz po výmene okien už viditeľnú vlhkosť v stenách nenachádzame, avšak plesne ostali.
Chcem sa spýtať, či je aj tak možné aplikovať injektáž vašim prípravkom v celom dome aj keď viditeľnú vlhkosť nemáme a či to má dopad potom na naviazanosť krému do stien, alebo to preventívne aplikovať len do tej severnej steny. Dom by sme chceli aj zatepliť.
Na prvom obrázku možete vidieť skladbu steny po obití vonkajšej omietky s prevŕtaným televíznym káblom a na druhej fotke pohľad zvnutra, kde je vidieť, že kábel je prevŕtaný pár cm nad parketami. Injektáž by bolo najlepšie teda vykonať v rovnakej špáre, ako je prevŕtaný kábel alebo o jedno poschodie nižšie?
A ešte by som chcel vedieť, ci keby som injektáž vykonal z vonkajšej strany domu či je možné hneď napenetrovať a vymalovať vnutorné steny domu alebo treba počkať, kým sa materiál naviaže do stien?
Ďakujem pekne za odpoveď.
Peter Hajduk
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Hajduk.
Už fakt, že se dům chystáte zateplit a dům už má své hydroizolace na pokraji životnosti, ale spíše za svojí životností, je velmi důležité před zahájením zateplení fasády zejména obvodové zdi odizolovat. To je vytvořit novou dodatečnou izolaci pro zamezení vzlínající vlhkostí. Máte ideální druh zdiva. Vysvětlovat, proč je Vaše zdivo značně výhodné pro krémovou injektáž Aquastop Cream už snad není nutné. U vnitřních nosných zdí a příček je rozhodnutí na Vás, kdykoliv se tyto zdi dají dodatečně izolovat. Ale u obvodového zdiva, které se bude zateplovat, je sanace zdiva nutná. Můžete veškerou injektáž provést z venkovní strany a tím odpadá částečná problematika správného navrtání rohů a míst, kde jsou vnitřní zdi provázené s obvodovým zdivem. Možná je vám to jasné, ale přece jen Vám zde přikládám link na toto téma: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/vodorovne-rezy-navrtani-zdiva/.
Co se týká obavy, že zdivo nevykazuje viditelnou vlhkost a tím otázka, zda se aktivní látky injektážního krému budou v průběžné spáře šířit, tak z tohoto mít obavu nemusíte.
Vysvětlení: dispergace injektážního krému AquaStop Cream probíhá i v naprosto v suchém minerálním prostředí, ale přece jen jeho penetrační možnosti se v suchém prostředí snižují. Proto bych doporučil vrty po odvrtání vyčistit vodou, nikoliv stlačeným vzduchem, a to tak, že na 1 – 2 vteřiny přidržíte hadici s tekoucí vodou u ústí vrtu, což u vrtů, které by byly provedeny z venkovní strany v obvodovém zdivu není problém. Nejedná se o jakousi vodní injektáž, ale jde jen o to, že voda při tlaku např. městského vodovodního řádu rychle vrt vyplní a zpětným tlakem většina objemu vody z vrtu vyteče zpět, a tímto způsobem se vrt nejen spolehlivě vyčistí, vypláchne, ale zároveň se zvýší procentuální vlhkost v místech injektážní linie a o to tu jde. Pak již do takto vyčištěných a zvlhčených vrtů se provede injektáž AquaStop Cream. Případně pro provlhčení okolí vrtů popsaným provedením, s technologickou pauzou několika hodin, se může ještě použít AquaStop Cream Inject activator. Tímto přípravným způsobem si dokonale připravíte prostředí pro snadné šíření aktivních látek koncentrátu AquaStop Cream. Nejen že docílíte 100%ní propojení aktivních látek ve spáře, to by proběhlo i bez zvýšení procentuální vlhkosti ve zdivu, ale získáte značnou výšku vzniklé bariéry proti vlhkosti. Zde Vám přikládám odkaz pro Vaši lepší představu principu a průběhu krémové injektáže AquaStop Cream ve zdivu. Zde kliknětě: https://www.youtube.com/watch?v=ePOPvD5MjTA.
Co se týká dotazu k výšce spáry pro injektáž. Dle zkušebního vrtu a přiložených fotografií bych doporučil navrtání provést ještě o jednu spáru níže. Ta vychází výškově skoro zároveň s podlahou, možná jeden centimetr pod nášlapnou vrstvou podlahy, ale hydrofobizace probíhá i směrem nahoru, zejména v prvních dnech probíhající dispergace/penetrace a i když se ocitnete 1 – 2 cm pod povrchem stávající podlahy, myslím, že přemostění vlhkosti přes vrchní beton podlahy nehrozí. Ale i ta spára, kde je kabel, by byla v pořádku. Ale přece jen bych doporučil vrtat o jednu spáru níže. Tím, že vrtání budete dělat z venkovní strany, je tato spára přístupná pro vodorovné navrtání. Níže (v místě obvodové zdi, kde je půdorys domu nepodsklepený) už ale rozhodně provést injektáž nedoporučuji.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments