1. Dobrý den ,chtěl bych se zeptat , při jaké minimální teplotě místnosti je možné aplikovat aquastop cream ?
2. Má smysl aplikovat AquaStop cream dvakrát na stejné místo? Např. když se první injektáž vsákne do zdiva, tak hned aplikovat podruhé ?
3. Za jak dlouho po injektáži je možno zamaltovat vyvrtané díry ve spáře ?
Děkuji s pozdravem Preissner
- Preissner stáří dotazu 7 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Teploty u obvodového zdiva v případě prováděné injektáže Systémem AquaStop Cream by neměly klesnout pod bod mrazu. Noční několika hodinové poklesnutí teploty pod bod mrazu nezpůsobí promrznutí zdiva, ale je jasné, čím více se budeme blížit do zimního období, je injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream u obvodového zdiva nad úrovní terénu rizikovější. Mé negarantovaná tvrzení je to, pakliže není objekt v horských oblastech, že do minimálně poloviny listopadu je injektáž v obvodovém zdivu nad úrovní terénu teplotně neohrožená. Odpověď na druhou otázku: Po dispergaci injektážního krému z vrtu do zdiva a opětovné doplňování vrtů krémem smysl nemá, za předpokladu, že jste první výplň (injektáž) provedl dostatečně. Odpověď na třetí otázku. Lepší je vrt zatěsnit polystyrénovou zátkou, které také dodáváme, případně použít rychletuhnoucí cement. Pro zatěsnění můžete použít i maltu. Nejlépe tentýž den a nebo druhý den po provedené injektáži. Injektážní krém postupně snižuje svoji viskozitu a čím více dní byste ústí vrtu nezatěsnil, tím by mohlo pomalu docházek k drobnému úniku krému z kraje vrtu. Nebyl by to úbytek, výron injektážního krému zásadní, ale práce se zatěsněním je rychlá, nenáročná a v neposlední řadě nenákladná, a tak si myslím, že je dobré vyplněné vrty zatěsňovat.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
- Trumf Sanace odpovězeno 7 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den , děkuji za odpověď a prosím o poslední otázky
1. znamená to tedy snad , že vyvrtaná díra ve spáře zdi zůstane po injektáži a nasátí krému již nastálo prázdná pouze zatěsněná polystyrenovou zátkou ,kde se zátka pak zahladí trochou omítky?
2. Je možné díru po injektáži a vsáknutí krému do zdiva na nějakou dobu zatěsnit polystyrenovou zátkou a až krém zmizne , nacpat zpětně do prázdné díry zdící maltu?Jde mi o to , že například další injektace zdiva třeba za 20 let způsobí další vrtání do stejné zdi , protože se člověk pak už moc netrefí do stejných děr.
3. zhruba za jak dlouho se krém vpije z díry do zdi ?
Děkuji za cenné odpovědi ,s pozdravem Preissner
- Preissner odpovězeno 7 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Ano, po vsáknutí injektážního krému zůstává vrt prázdný, ale vždy by mělo být ústí vrtů uzavřené. Takový modelový příklad, proč vrty povrchově zatěsnit. Vrtáte do obvodového zdiva z venkovní strany. Vrt pak vyplníte injektážním krémem. Injektážní krém se vsákne do okolí vrtu, ale ústí vrtů nejsou zatěsněné. Drobný úbytek krému, který je možný s okraje ústí vrtů velmi pravděpodobně neovlivní předpokládaný výsledek, ale vrtáte na celou tloušťku zdiva s mírným pokrácením. Pak je zdivo v případě nezatěsnění čí neomítnutí nových omítek otevřeno, což určitě není vhodné z mnoha důvodů. Co se týče Vašeho záměru zhotovit maltové výplně po vyprázdnění vrtů je sice naprosto v pořádku, ale standardně se to neprovádí, tuto maltovou dodatečnou výplň vrtů po ukončené injektáže neprovádějí ani aplikační firmy, jelikož to není to nutné. Naše injektážní pumpa je schopna vytlačit i řidší maltovou směs a tím můžete prázdné vrty pohodlně vyplnit maltovou směsí. Injektážní pistole s posuvným pístem je schopna vytlačit ještě hustší směsi. Okolí vrtů je zaizolované, proces ukončen, takže dodatečná maltová výplň vrtů již nebude napuštěná aktivní hydrofobizační látkou, ale tím, že okolí vrtů je aktivní látkou napuštěno, maltová výplň nemůže vlhkost přemostit nad provedenou linii vrtů. Píši to proto, že si někteří tazatelé představují, že dodatečně vyplněné vrty maltovou směsí mohou způsobit jakési ,,knoty,, pro přemostění vlhkosti, což je samozřejmě při lepší představivosti nemožné. K té poslední otázce. Úplné vyprázdnění vrtů injektážní krému je časově různé, ale je to v řádech 2 až 6 týdnů. Úbytek krému z vrtu, který se vsakuje do zdiva závisí na savosti zdiva, procentuální vlhkosti obsažené ve zdivu v momentě injektáže (vyšší procentuální vlhkost ve zdivu zvyšuje a urychluje šíření aktivní látky) a v neposlední řadě teplotní podmínky. Přesné určení úplného vyprázdnění vrtů se nedá určit, ale stačí např. po jednom týdnu od provedené injektáže, vysunou zátku a do vrtu zasunout např. drát, tyčku apod. Tím si budete monitorovat rychlost průběhu dispergace injektážního krému do zdiva. Ale dříve či později injektážní krém se z vrtů vpenetruje do okolí vrtů, což je podstata této metody.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
- Trumf Sanace odpovězeno 7 roky dní
- last edited 7 roky dní
- You must login to post comments
Má obvodová zeď má přes 50 cm , z venkovní strany jsou 35 cm žulové kvádry a z vnitřní strany cihla 15 cm na plocho , takže celkem těch 50 cm . Venkovní žulová část je v pohodě.Já mám určité úseky vlhkosti vevnitř ,kde mi to od spodu po dešti sem tam natahuje vlhkost – zřejmě už prosakuje izolační pás na určitých místech. Já budu vrtat jen vevnitř cca 14 cm do spáry cihel které mají celkem 15 cm – to je to mírné pokrácení .Pak už je ta žula. Viděl jsem Vaše video s instrukcemi , vypadá to fajn . S tou injektážní pistolí pro pozdější vyplnění děr maltou jsem to právě taky tak myslel udělat a Vy jste mi to potvrdil taky .Mám v plánu ji taky objednat.
Mockrát děkuji za jasné a cenné informace – v pondělí u Vás objednám , pěknou sobotu , s pozdravem Preissner Ludgeřovice
- Trumf Sanace odpovězeno 7 roky dní
- You must login to post comments