Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Dnes objednáte
zítra dodáme
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, po pročtení dotazů z poradny a mnoho stráveného času hledáním té „správné“ metody, se mi jeví Váš Aqua Stop Cream jako vhodné řešení. Konkurence ovšem varuje obecně před krémy a tvrdí, že je to dočasné řešení. Že trvalého řešení lze docílit pouze PU gely, nebo voskem s předehřevem zdiva. Tvrdí, že membrána dosažená krémy je tak na pět let. Můžete to povrdit, nebo vyvrátit? Než se do injektáže chalupy pustím, chtěl bych se alespoň zhruba orientovat. Děkuji, Petr Macák

  • Petr Macák stáří dotazu 8 roky dní
  • last edited 8 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Já Vám nebudu hanit konkurenci, nechci se dostat do nekalé soutěže s těmito konkurenty, i když si o tom myslím své (pakliže toto tvrdí, co uvádíte) a je to velmi jadrné. Nicméně pokud se bavíme o silanovém krému s obsahem aktivní látky v obsahu 15% nebo 40% a zbytek je vždy voda, je možné, že životnost těchto nízkokoncentrovaných emulzních silanových krémů je skutečně krátká. Jsou ale silanové krémy s max. procentem aktivní látky silan/siloxanu v obsahu tj. 80% aktivní látky se zbytkovým obsahem pouze 20% vody, a tyto nejkvalitnější vysoce koncentrované krémy včetně našeho AquaStop Creamu nemají v postatě a zejména v praxi nemají limit použití dle procentuálního stupně vlhkosti ve zdivu. Životnost těchto vysoce koncentrovaných krémů, jako je náš AquaStop Cream, je minimálně 30 let. Až po této době může postupně docházet k degradaci vzniklé hydroizolační clony, ale může to být i doba delší, jelikož záleží na mnoha faktorech. Takže vytržení informací z kontextu, ať záměrně či z neznalosti, je vždy velmi snadné, tak jako to bývá i v běžném životě některých manipulantů, lobbistů či demagogů. To je vše, co Vám na toto můžu odpovědět.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments

Dobrý den pane Schwarzi,
děkuji za rychlou odpověď. Jak vidno nejen ve válce a lásce je „vše“ dovoleno. S dražší, či pracnější technologií se asi musí hledat i poněkud nečestné argumenty.
Ještě jeden dotaz:-) Celá moje chalupa je nepodsklepená, se smíšeným zdivem břidlice na hlíně a cihly. Byly vykopány podlahy a nové založeny na iglů s výdechy ven.
Momentálně jsem ve fázi oklepaných omítek, betonu na podlahách a opatření proti vlhkosti vně obvodových zdí. Mohu injektáž provádět postupně po místnostech?
Chtěl bych vrtat zevnitř a začít co nejdříve během zimy. Do jakých teplot lze pracovat, když se uvnitř topí, nebo alespoň temperuje?

Ještě jednou děkuji.
S pozdravem
Petr Macák

  • You must to post comments

Dobrý den pane Macáku.
Zhotovovat sanace vlhkého zdiva injektáží po jednotlivých místnostech není problém, jen je potřeba jednotlivá ukončení linií vrtů s výplní injektážním krémem napojovat tak, jako kdybyste to zhotovoval bez etap (technologických pauz). Tzn., že tam, kde skončíte s injektáží ve stejné osové vzdálenosti od posledního vrtu začnete opět vrtat atd. Zatím počasí není ještě zimní a tak pokud byste začal co nejdříve a jak píšete z vnitřní strany a budete mít místnosti vytápěné, neměl by to být problém pro vznikající hydroizolační clonu. Samozřejmě s odkladem do zimního období se riziko zvyšuje. Jen ještě jednu technickou radu. Pokud budete vrtat z vnitřní strany domu, určitě na toto obvodové zdivo máte kolmo provázané vnitřní nosné a příčkové zdivo. V těchto místech provázání obvodového zdiva a vnitřního zdiva, obvodové zdivo nezainjektujete z vnitřní strany a tak na tato místa, tj. na šířku vnitřního zdiva, je potřeba zhotovit injektáž z venkovní strany na hloubku obvodového zdiva tak, jako jste to zhotovoval z vnitřní strany. Pakliže to nelze v těchto místech řešit tímto způsobem tj. z venkovní strany, řeší se to vodorovnými vrty z vnitřní strany, s úhlem nikoliv náklopu vrtu s svislé rovině zdiva, ale vodorovným vrtem do bočního směru v těchto místech provázaného vnitřního zdiva s obvodovým zdivem, ale není to úplně ideální, zejména v případě silnějšího vnitřního zdiva. Proto pokud lze tato místa injektovat z venkovní strany, je to vždy nejlepší řešení. To samé se týká rohů domu. Tyto rohy obvodového zdiva je dobré injektovat z venkovní strany, aby půdorys rohu obvodových zdí nezůstal nezainjektovaný, samozřejmě za předpokladu, že se bavíme o injektáži prováděné z vnitřní strany stavebního dílce. I v těchto rozích pokud nelze injektovat např. z prostorových či přístupových důvodů z venkovní strany, lze zhotovit tzn. vějířek vrtů a injektáže z vnitřní strany v rohu obvodového zdiva, ale čím je zdivo hlubší, tím se jednotlivé vrty v rozích obvodového zdiva na koncích vrtů osově vzdalují.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Fotografie s opravdovým příběhem

obrazekspribehem

POMÁHÁME DOROVNAT STARTOVNÍ ČÁRU DĚTEM, KTERÉ NEVYRŮSTAJÍ V RODINÁCH

pestalozzi
Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268