Dobrý den,
Zakoupil jsem u Vás krémovou injektáž a mám v této souvislosti tři otázky. Prosím Vás tímto o informace, abych něco nezanedbal.
Chtěl bych se zeptat, při jaké nejnižší teplotě okolí mohu přípravek aplikovat, jak a čím nejlépe očistit aplikační pistol pro další použití při zakoupení dalšího krému-(pokud se mi způsob osvědčí, velice rád bych pokračoval v aplikaci krému do garážové stěny).
A pak bych Vás ještě chtěl požádat o odpověď na otázku, jak moc je důležeté odstranit omítku v místě aplikace. Injektáž budu provádět do tvárnic. Omítka na stěně je kvalitní a pevná-jak tedy prosím ovlivní neodstranění omítky působením krému ve stěně? A pokud musí být omítka odstraněna, nestačí jen na straně vrtání a aplikace krému?
Přikládám jedno foto stavu stěny (ten vyšší stín je stín auta-jedná se o mapy vlhkosti zdiva níže). Mnohokrát děkuji za vstřícnost a ochotu mi odpovědět na otázky, než začnu krém do stěny aplikovat. S pozdravem a přáním hezkého dne, R.B.
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Teplotní podmínky pro aplikaci jsou v poradně mnohokrát ,,rozebírané,, a na stejný dotaz jsem nedávno odpovídal tazateli v širším pojetí, které Vám posílám. Zde je link na totožnou otázku a moji odpověď: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/dotaz-na-injektaz-v-zimnim-obdobi . Odpověď ale také najdete v technickém listu pro náš výrobek AquaStop Cream. Zde je odkaz na TL: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2019/05/2019-TL-AquaStop-Cream-2019r.pdf.
K té druhé otázce. Aplikační zařízení po použití injektážního krému AquaStop Cream lze vyčistit teplou vodou. U injektážní pumpy, kterou doporučuji si zakoupit při předpokládané spotřebě nad 5 litrů, se nalije do nádoby teplá voda a po zatřepání a natlakování se přes hadici a aplikační trubičku obsah pumpy vyprázdní. Ideálně 2x. K poslední otázce. Dle poskytnuté fotky je evidentní, že omítka daného zdiva je vlhká. Omítky mohou ale být zasolené a to může vyvolat velmi matoucí dojem. I po vyschnutí zdiva po určité době od zhotovené injektáže se povrch zasolených omítek může jevit jako zavlhlý. Pokud jste si jistý, že omítky zasolené nejsou a jak popisujete, jsou pevné k podkladu a jsou soudržné, mohou se ponechat. Po provedené injektáži se aktivní látky budou šířit ve zdivu, ale i v omítce. Na požadovaný vznik hydrofobní bariéry ve zdivu pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti stávající omítky vliv mít nebudou. Na základě poskytnuté fotky bych doporučil omítky odstranit a nahradit omítkou sanační. Při zvětšení fotografie jsem postřehl nejen určitý stupeň začínající degradace (zatím povrchové), ale i v některých místech bělavé mapky/výkvěty. Vypadá to na solné výkvěty. Pokud se jedná o garáž v budově, je to častý důsledek naváženého sněhu při mrazivém a vydatném sněžení, kdy se silnice posypávají solí a nanesený sníh na podvozku automobilu postupně v garáži roztaje. Voda se solí se vsakuje do podlah a zdiva garáží každou zimu. Tedy pokud je ta správná zima. Samozřejmě, různé druhy solí jsou více či méně obsažené v zemině a působením zemní vlhkosti při nefunkčních hydroizolacích postupně pronikají do konstrukce spodní stavby. To je samozřejmě ten častější průběh. Jen jsem chtěl také poukázat na to, že v garážích toto zasolení zdiva bývá intenzivnější z výše popsaných důvodů. Je to ještě složitější, ale myslím, že se dá můj výklad pochopit a vycházet z něj.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý večer pane Schwarz, musím Vám vyjádřit obdiv a smekám před Vámi..Z pouhé fotky jste naprosto přesně poznal, co se děje ve stěně. Zkoušel jsem omítku a zdála se mi pevná-to jsem ale zkoušel na začátku stěny, kde byla omítka více cementová..zbytek omítky byl jak perník. Největší mapy na stěně byly v místech, kde stálo přední a zadní kolo u auta. Z garážové strany jsem dle Vašeho doporučení osekal omítku a šlo to jak po másle. Injektáž bude jediné řešení vysušení stěny, protože nová podlaha-zaizolovaná se zvedla a tvárnice jsou utopené.Mohu tedy navrtávat těsně nad podlahou ve spáře.Viz. fota. Jen mám obavy, až se vysuší zdivo, aby se tvárnice nerozpadávaly…z dílenské strany bych omítku ponechal a po injektáži z garážové strany provedu sanační omítku, dle Vašeho doporučení. Jste opravdu odborník, pane Schwarz, své profesi naprosto rozumíte a jste ochotný rozsáhle a odborně komukoliv poradit cokoliv, co se injektáže týče. Toto mnoho lidiček, dle recenzí včetně mne oceňují nejen tím, že si i nadále budu od vás injektážní krém kupovat, ale také tím, že budu Vaši firmu vřele doporučovat. Ještě jednou mnohokrát děkuji a přeji Vám mnoho spokojených zákazníků, jakým jsem i já. S pozdravem R.Bibrle
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Schwarz, pokračuji v injektáži, protože se mi AquaStop Cream osvědčil-po téměř 14-ti dnech se zdivo již mění na světlejší barvu-tedy známka vysoušení tvárnic. Nyní pokračuji na další stěně v garáži, ale zde mám “překážku” v podobě svislého vedení el.kabelu přívodu do garáže. Prosím jen o info, zda není problém, když mezi injektážními vrty povede svisle el.kabel.
Na konci stěny, kde provádím injektáž se dostávám ke komínu. Ani to prosím není problém, když občas zatopím v kamínkách a komínové těleso se ve spodní části mírně zahřívá a nachází se v blízkosti provedené injaktáže? Děkuji mnohokrát za doplňující informace. S pozdravem R.Bibrle.
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Bibrle. Rozumím Vám. Injektážní emulze není klasifikována např. jako žíravina apod. Aktivní látky, které vytváří clonu ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti v místě, kde se clona kříží se svisle uloženým kabelem, který byl zasekán do drážky ve zdivu, v žádném případě kabel nepoškodí. Jen dejte pozor, abyste kabel mechanicky neporušil vrtákem, ale to Vám nemusím radit. To je totiž jediné riziko u injektáže zdiva, ale i všech mechanických metod. U komínového tělesa ve spodní části vyzděného průduchu, kde teploty nejsou vysoké, a toto místo bývá jen pro vyčištění spalin, můžete bez obav injektáž taktéž zhotovit. Předpokládám, že kamínka mají kouřovou rouru zaústěnou do komínového průduchu min 1,5 m nad předpokládanou injektážní linií. Pokud tomu tak je, pak nic nehrozí. Nehrozí ani znehodnocení vznikající clony ve zdivu a ani případné vzplanutí injektážní emulze, pokud jste měl i tuto myšlenku. Pokud by tam teploty byly vysoké, např žárem z ohně, což nepředpokládám, bylo by nutné zhotovit ve zdivu komínového tělesa injektáž a nechat technologickou pauzu min.2 měsíce, kdy budeme mít jistotu, že injektážní emulze ukončila svůj chemický proces a vzniklá pevná křemíková vazba s minerálním podkladem již nebude ohrožena případnou vysokou teplotou.
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Schwarz, moc děkuji za cenné informace. Takový rychlý a ochotný přístup k tazatelům a zákazníkům se opravdu snad již skoro nevidí. To je opravdu vidět, že je Vám profese koníčkem, jak píšete také na webu. Věřte, že se nám zákazníkům s tímto přístupem daleko lépe nakupuje a co je pro nás hlavní-bez obav a velkého rozhodování, zda injektáž provádět. Vaše cenné a rozsáhlé informace jsou pro nákup a zhotovení injektáže zásadní. A pisálkové, kteří sdělují negativní komentáře hledají pouze způsob, jak uškodit- jak je patrné z jejich nesmyslných komentářích. Ještě jednou moc děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne Radek Bibrle.
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- You must login to post comments