Dobrý den,
1) Chtěl bych se zeptat na výpočet vydatnosti ASC. Měl jsem za to, že přípravek by pro správnou funkci měl vyplnit celý objem vyvrtaných děr – je tento předpoklad správný? V případě vrtáku průměru 14mm a letité malty a dlouhých děr předpokládám, že při vrtání vznikne díra o něco větší např. 15mm. Rozteč děr cca 100mm. Takto mohu vypočítat celkový objem děr (75cm), který se ovšem liší od výpočtu “kalkulačkou”. Jakto?
Ve Vaší kalkulačce jsou uplatňovány koeficienty menší než 1?
2) V případě aplikace v letních měsících kdy je předpoklad nižších vlhkostí ve zdivu doporučujete díry navlhčit. Jakým postupem a pomůcky se navlhčení provádí? Stačí vodou? V čem jsou speciální přípravky lepší než voda?
3) Jakou konzistenci má přípravek ASC? Dá se přirovnat? Med, sirup, sádra?
Děkuji
- Drahoslav Skalický stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Nejprve k naší elektronické kalkulačce pro výpočet spotřeby. Kalkulačka je nastavena naprosto správně a to i s tím navýšením předpokládaného obrusu zvětšeného průměru vrtu a dalších zprůměrovaných navýšení, přesně jak popisujete. Koeficient výpočtu není, jak píšete, menší než 1, ale právě větší, a to 1,3 – 1,5 litru na 1 m2 příčného řezu zdiva, dle druhu zdiva. Dle mého názoru u Vás nastala chyba při Vašem výpočtu a to ta, že jste neodečetl 40 mm od délky válce, tj. od tl. zdiva a počítal jste vrt, válec, na celou tl. zdiva. Vrty se ale pokracují o těch uvedených 40 mm než je daná a skutečná tl. zdiva. Tam asi nastala chyba u Vašeho výpočtu. Kalkulačku jsme nastavovali několik let, tak, aby výpočet byl co nejpřesnější ke skutečným spotřebám. Myslím, že se nám to podařilo, jelikož spotřeba drtivé většině našich zákazníků vychází (evidujeme již 20 tis. odběratelů). Vyskytují se pouze drobné odchylky, což ani jinak být nemůže. Samozřejmě za předpokladu, že se nejedná o zdivo s mezerou, kterou zhotovitel nepředpokládá, otevřené komory tvárnic a cihel a pod., ale to není běžné a nesouvisí to s výpočtem spotřeby.
K té druhé otázce.
Náš injektážní krém je nastaven pro vznik dodatečné hydroizolace ve zdivu i v suchém prostředí, což ale není tak časté. Aktivní látka se šíří, vsakuje to okolí vrtů i bez vlhčení a případného použití AquaStop Cream Inject activatoru. AquaStop Cream obsahuje 80% aktivní látky a cca. 20% vody. Složka vody je obsažena ve složení injektážního krému pro snadné pronikání do pórů a i těch nejjemnějších kapilár zdiva. Je naprosto prokázané z praxe, že vlhkost obsažená ve zdivu, na rozdíl od kapalných injektážních přípravků, je výhodou. A tak v případě, že je zdivo suché anebo jen mírně zavlhlé, je dobré vrty lehce provlhčit vodou před samotnou injektáží. Injektážní krém AquaStop Cream se samozřejmě jakkoliv neředí, je vyroben a dodáván přímo pro aplikaci do zdiva. Provlhčením, které jsem v předešlé větě popsal, jen ještě můžeme zvýšit vzdálenost doběhu velmi ,,naddimenzované,, aktivní látky (samozřejmě naddimenzování účinnosti je v konečném důsledku v pozitivní rovině). Toto naddimenzování je z důvodu, aby injektážní krém fungoval (a jeho výsledek byl spolehlivý) ve všech prostředích a to i nepříznivých. Nejméně výhodné prostředí je to, kde se sejdou dva faktory. Velmi malá poréznost, jako beton, přírodní savé kameny a naprosto suché prostředí. Tam je potřeba zvýšit penetrační průběh injektážního krému. Pro tento případ je určen aktivátor. Ale opět je to pouze doporučení a zároveň naše know how pro tyto případy. Injektážní krém se bude šířit i v tomto nejméně výhodném prostředí, ale výška vzniklého izolačního pásu proti vzlínající vlhkosti, který vzniká v příčném řezu zdiva, nemusí dosáhnout výšky, kterou bychom mohli dosáhnout za použití aktivátoru, případně provlhčení.
K té poslední otázce.
Konzistenci injektážního krému si můžete představit, promiňte mi toto neodborné, ale myslím výstižné přirovnání, jako hustý vychladlý pudink a v odbornějším přirovnání asi jako o něco málo řidší silikon, i co do barvy, ale úplně jiném chemickém složení. Toto je primární jeho konzistence. Ve zdivu s minerálním podkladem se jeho viskozita postupně snižuje, ale tím, že je to v řádech dnů až týdnů, a v tomto průběhu změny viskozity má aktivní látka dostatek času se vsakovat a proto nemůže nekontrolovatelně protéci běžným netěsnostmi a nesourodým zdivem. Samozřejmě se bavíme o běžných netěsnostech ve zdivu a nikoliv o mezerách a kavernách apod. Ale těmito místy zase na druhou stranu vlhkost nevzlíná.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- You must login to post comments