Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Dnes objednáte
zítra dodáme
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
právě si chci objednat Váš produkt, ale potřebuji se zeptat na pár nejasností.
V jaké výšce mám začít vrtat, pokud na stávající betonovou podlahu budu instalovat izolaci a podlahové topení. Tedy dotaz zní 10 cm od stávající podlahy, nebo od nové podlahy? A zároveň budu k domu napojovat přístavbu, kde do malé části domu budu vylévat základovou desku. Opět stejný dotaz. Mám vrtat od základové desky, která bude ve stejné úrovni jako současná betonová podlaha, nebo až bude kompletní podlaha s podlahovým topením?
A dále se chci zeptat, jestli je potřeba vrty po určité době něčím plnit? Měl jsem za to, že Váš produkt vrtanou díru vyplní a ztvrdne, ale to jsem nejspíš četl u jiného produktu a nyní to na vašich stránkách nemohu najít. Našel jsem pouze dotaz od pána, který chce vrty plnit pěnou.

Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Kolář Petr

  • Petr Kolář stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den, pane Koláři.
Pří rekonstrukci podlahy se nabízí injektáž zhotovit níže než ve výšce anebo dokonce nad výškou nuly nové podlahy. Stále platí pro dodatečné, ale nové hydroizolace při nejen zakládání staveb, ale zejména rekonstrukcí, že pokud se hydroizolace dají provádět níže, což u zakládání staveb je naprosté pravidlo, proč bychom měli dodatečnou vodorovnou hydroizolaci zhotovit ve finální výšce anebo dokonce nad finální výškou nové podlahy, která bude při rekonstrukci a provedení nové skladby dostatečně vybourána. Injektážní linii zhotovte ve výšce nad vodorovnou hydroizolací podlahy, která je určitě také plánovaná. Vše ale platí za předpokladu, že se výškou injektáže neocitnete pod úrovní zeminy, případně jakési konstrukce, která by byla výše než provedená injektáž. Toto pravidlo platí i pro mechanické metody, a to z důvodu, aby nemohlo dojít k tzv. přemostění či přesunutí vlhkosti. Stačí si skladbu nové podlahy rozkreslit dle jednotlivých výšek, z druhé strany zdí (např. výšku terénu u obvodové zdi, výšku druhé podlahy u vnitřních zdí apod). Pravděpodobně by bylo vhodné, ale za podmínky platné předchozí věty, zhotovit injektáž ve výšce např. podlahového polystyrenu. To by bylo již nad vodorovnou hydroizolací podlahy.
K té výplni vrtů. Pokud by měl injektážní krém zatvrdnout ve vrtu, nemohla by vzniknout hydroizolace v navrtané a zainjektované linii zdiva. Pravděpodobně jste kdesi četl, možná v naší poradně, že se tazatel ptal na výplň vrtů po vyprázdnění krému do okolí vrtu, tj. do zdiva, např. montážní pěnou, a to z důvodu tepelné izolace, ale jen se domnívám. Také se vrty dají po svém vyprázdnění vyplnit maltou a pod.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den pane Schwarzi,
děkuji za odpověď. Zkontroluji především druhou stranu domu, abych se nedostal pod úroveň terénu a provedu injektáž nad novou hydroizolací podlahy. Ohledně mého druhého dotazu. Chápu, že nikde nic netvrdne, ale mají se tedy vrty po vsáknutí krému něčím vyplnit, třeba tou pěnou, nebo je to zbytečné? A pokud ano, tak po jak dlouhé době a případně čím jiným ?
Děkuji Kolář

  • Petr Kolář odpovězeno 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Koláři.
Ano, druhou větou jste mne ujistil, že výšky a případná jejich rizika evidentně správně vnímáte. Dodatečné výplně u krémové injektáže i kapalných injektáží se běžně neprovádějí. Tím myslím po vyprázdnění vrtů od injektážní emulze. Vrty, které se vyprázdnily od krémové emulze, se mohou vyplnit PUR pěnou, a to z důvodu např. tepelné izolace. Tepelná izolace je vhodná u vrtů v obvodovém zdivu nad úrovní terénu. U zdí mezi místnostmi (či u zdiva pod úrovní terénu) to důležité samozřejmě není. Vyprázdněné vrty se ale dají také vyplnit maltou. Vše ale v momentě, kdy je dispergace injektážní emulze ukončena. Zaznívá to skoro ve všech mých předchozích větách. Na většině staveb, řekl bych v drtivé většině prováděných staveb, se vrty zaomítají a tím se zakryjí novými omítkami. Ale u obvodového zdiva bych tepelnou izolaci tak nepodceňoval. Omítka, která vrty zakryje, tepelné ochlazení v místech již prázdných vrtů nevyřeší. Samozřejmě toto platí v momentě značných a dlouhodobějších mrazů v zimním období. Proto dodáváme polystyrénové zátky, které případnému snížení teploty v mrazivých teplotách u obvodového zdiva nad úrovní terénu v místech vrtů spolehlivě zamezují. Ale někdo chce vrty mít dokonale tepelně ochráněny, což určitě není nic proti ničemu, a pak doporučuji použít stavební PUR pěnu.

Vlastní zkoušky termokamerou v roce 2013. Zatěsnění polystyrénovými kuličkami. Dnes již dodáváme válečky o průměru 19 mm a výšce 20 mm, které mají výhodnější dotykovou plochu s vnitřní stěnou vrtů a jsou vyrobeny z XPS polystyrenu. Snímky byly pořízeny v době před zhotovením omítek.

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

POMÁHÁME DOROVNAT STARTOVNÍ ČÁRU DĚTEM, KTERÉ NEVYRŮSTAJÍ V RODINÁCH

pestalozzi
Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268