Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Zdeněk Kmenta stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Váš dotaz je velmi obecný a tak bych mohl odpovědět také pouze v obecné rovině. Ale odpověď v obecné rovině by nebyla konkrétní a musela by být značně obsáhlá. A tak použiji dotaz a odpověď, kterou jsem nedávno poskytl v naší Poradně tazateli před Vámi. Z dotazů a odpovědí byste mohl něco načerpat. Pokud byste po přečtení odpovědí potřeboval konkrétnější odpověď, můžete mi zaslat již konkrétní dotaz. Klikněte níže:
https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/tepelna-izolace (po přečtení se šipkou v levém horním rohu vraťte zpět do tohoto dotazu)
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dekuji za odpověď upřesním otázku dům uz je zatepleny az na úroveň podlahy neni podsklepen jak provést odvlhčení?dekuji
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Tepelná izolace na fasádě domu značně posouvá limit postupného promrzání, ke kterému může docházet v zimě a tím se dají do určité míry injektážní práce provádět i v tomto období. Půdorys Vašeho domu není podsklepený, a navrtání zdiva je nutné provést nad podlahou, nikoliv pod podlahou, jelikož pod podlahou je zavlhlá neodizolovaná zemina. Samozřejmě pod skladbu podlahy byste se injektáží mohl dostat jen z venkovní strany obvodového zdiva. U nepodsklepeného půdorysu domu je výška pro injektáž dána výškou vnitřních stávajících podlah. U podsklepeného půdorysu domu je možné navrtat zdivo nad úrovní venkovní pochozí plochy, terénu, tím pod podlahou 1 NP a to z vnitřní i venkovní strany, jelikož z druhé strany je vrchní část suterénní místnosti a nikoliv zemina. U podsklepeného půdorysu domu je také možné vrtat už u podlahy suterénu a to z vnitřní strany, ale za podmínky, že toto podúrovňové zdivo má plně funkční svislou venkovní hydroizolaci. Ve všech uvedených případech je max. přípustná výška linie injektáže od povrchu podlahy či terénu 100 mm. Ale výšku vrtů je výhodnější samozřejmě přiblížit k podlaze či terénu. Tím, že budete vrtat velmi pravděpodobně z vnitřní strany obvodového zdiva (fasáda je ve Vašem případě již zateplena), dbejte na správný postup odvlhčení zdiva injektáží v rozích obvodového zdiva a provázaných místech zdiva vnitřního se zdivem obvodovým, schématické obrázky správného navrtání rohů najdete na tomto odkazu: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/vodorovne-rezy-navrtani-zdiva/.
Jinak vše provedete standardně, tj. dle našeho technologického postupu pro Systém AquaStop Cream. Jen hloubku vrtů nemusíte pokracovat o těch doporučených 40 mm než je tloušťka zdiva. Vrty můžete zhotovit až k nalepenému polystyrénu. V případě, že by polystyrén nebyl nalepen plošně, ale na tzv. buchty (způsob tohoto lepení polystyrénu nebývá tak běžný), hloubky vrtů můžete zhotovit s menším pokrácením, než je doporučené pokrácení. Jinak mě už nic nenapadá, co by mělo být zdůrazněné. Samozřejmě, pokud je zdivo vyzděné na průběžné ložné spáry (nejčastěji cihelné zdivo, ale i jiné), využijete nejbližší ložnou spáru zdiva ve výšce od podlahy, do které se vrtákem dostanete ve vodorovném provedení, dle typu vrtačky. Bývá to spára nacházející se ve výšce od 35 mm od povrchu podlahy. Toto ale platí obecně pro Systém AquaStop Cream.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments