Dobrý.Jedna firma mi robila injektáž vaším krémom asi pred 5 rokmi.Chcem sa opýtať že či ùčinok injektáži nevyprchal nakoľko dieri doteraz neboli uzavreté lebo sa ešte nerobili omietky kôli riadnemu vysušeniu domu..Injektáž sa robila zvnútra. Ďakujem za skorú odpoveď.
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Nejprve Vás můžu ujistit, že otevřeným vrtem nemá co vyprchávat a už vůbec ne hydrofobní clona, která po injektáži relativně krátké době ve struktuře zdiva vznikne. Tuto myšlenku jste měl asi na mysli, že? Ve zdivu vzniká vždy pevná a dále již nerozpustnou clona, bariéra pro zamezení vzlínající vlhkosti. Otevřené vrty v průběhu, ale i po dokončeném chemickém procesu, stabilitu hydrofobizace zdiva neovlivňují. Jen může vzniknout malý drobný výron injektážního krému u krajové části ústí vrtu po injektáži. Ale zásadní pozitivní vlastnost polystyrénová zátka má. Pakliže se jedná o navrtání obvodového zdiva nad úrovní terénu, ať z vnitřní či venkovní strany, námi dodávané polystyrénové zátky (XPS polystyrén) slouží zejména k tepelnému zatěsnění vrtu. Před osmi lety jsem si udělal termokamerové zkoušky na cca 20 objektech, kde byly provedené injektáže krémové či kapalné a následně byly zhotovené omítky. Z toho 10 staveb, kde byla zhotovená krémová i kapalná injektáž bez použití zátek a u 10 staveb, kde naopak byly zátky po injektáži všude použity. V místech vrtů, kde nebyly vrty zatěsněné polystyrénovými zátkami, byla jasná chladnější místa. Jednoznačně jsem zdokumentoval, že polystyrénové zátky definitivně zamezují vzniku chladnějších míst v zimní (mrazivém) období a to i po zhotovení nových omítek. To jen pro vysvětlení, proč jsou zátky námi doporučovány.
Ještě Vám odpovím v celistvější a odbornější rovině stability injektážní clony pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti:
Stabilita hydroizolační clony vytvořené krémovou injektáží AquaStop Cream® ve vlhkém zdivu.
Účinnými látkami injektážního krému AquaStop Cream® je směs organických složek označovaných jako silany a siloxany, které jsou charakteristické tím, že jejich struktura je tvořena křemíkem. Křemík je přirozenou součástí mnoha stavebních materiálů včetně zdicí malty (křemičitý písek), cementového pojiva i zdicích materiálů, tj. pálených i betonových cihel, tvárnic, vápenopískových cihel a mnoha druhů stavebního kamene. Je tedy přítomen ve všech složkách sanovaného zdiva. Po injektáži do vlhkého zdiva reaguje krém s vlhkostí přítomnou ve okolním prostředí, tj. v cihlách a maltě, případně ve zbytku omítky, a začnou postupně uvolňovat účinné látky, které v okolí injektážního vrtu dobře pronikají do nejmenších pórů a kapilár. Na povrchu pórů a kapilár pak vznikne hydrofobní polymerní silikonová pryskyřice, která se chemicky váže na křemík přítomný ve zdivu a vytvoří dále již nerozpustnou vrstvu, která odpuzuje vodu v kapalné formě a brání tak dalšímu pronikání vlhkosti zdivem a tak konstrukce v ale i nad clonou začne vysychat.
Vazba účinných hydrofobních složek, silanů a siloxanů, na silikátový (křemičitý) podklad v nitru konstrukce, tj. v prostředí bez vnějších vlivů, je velmi trvanlivá a odpovídá životnosti samotné sanované konstrukce, což je zpravidla v řádu několika desetiletí. Min. doba životnosti je 30 let, ale tato doba je spíše její dolní hranicí. Dala by se garantovat doba ještě delší, 50 let a více, ale myslíme si, že garance 30 let je doba časově uchopitelná pro nás i pro našeho zákazníka.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments