Dobrý den. Plánuji aplikovat váš výrobek AquaStop Cream na obvodové cihelné zdivo, a to z venkovní strany domu. Vlhké zdi jsou ve vnitřních prostorách do výšky jednoho a půl metru. Je v tomto případě aplikace z venkovní strany dostačující, nebo je zapotřebí pro řádný efekt injektáže navrtat zdi zevnitř? Předem velice děkuji za vaši odpověď.
- Radek stáří dotazu 9 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den,
obracím se na vas s prosbou, jak správně vyřešit hydroizolaci domu.
Rekonstrujeme starší dům, který jsme zakoupili a v jednom pokoji, který jako jediný není podsklepen se vyskytují mokré fleky na stěnách.
Po vývozu starého materálu, co se nacházel na podlahách, jsem objevil, že se pod zdmi vyskytuje stará hydroizolace, která je bohužel už asi nefunkční (na každé zdi je v jiné úrovni).
Chtěl bych se této vlhkosti zbavit vašim systémem AquaStop Cream společně s AquaStop Bitumen. (V místěch k de je zeď suchá bych použil aktivátor).
Jde mi ale o to, do jaké výšky nanést hydroizolaci a v jaké výšce potom navrtat díry pro AquaStop Cream (viz fotografie). Zda navrtat přímo nad strop sklepa / beton a nebo až o úrověň výše.
Moc děkuji za odpověď.
Hurta
- Jan Hurta stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobry den, prosim o radu ohladom vysky injektaze. V stene je povodna lepenkova izolacia ktora plni svoju funkciu, ale az od prvej spary. Prva rada cihel je uplne vlhka. Podlaha sa nerekonstruje. Cihlova stena je kriva a su tam znacne odskoky vo vsetkych smeroch. Spary mezi cihlami su od 5 mm do 2 cm, vodorne aj svisle. Aj spara kde je stara izolacia znacne plava – je to videt na pravej strane fotky, jak neni vodorovna. Stena je z palenej cihly. Moj dotaz je – vrtat do spary kde je izolace? Alebo do spary vodorovne s podlahou? tym padom bude ale nutny sklon vrtu. Alebo navrtat pod izolaci do cihly? Tym, ze je vlhka az mokra cela prva rada cihel, mohla by sa kremova injektaz dobre sirit aj mimo sparu, alebo sa mylim? Co by ste doporucil. Dakujem za odpoved.
- Pavol Hanulík stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den, jestliže mám podsklepenou místnost a vzliná vlhkost ze sklepa, provedu injektáž ve sklepě v jakékoli úrovni pod podlahou.?
- Pavel stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 1 rokem dní
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je možné injektáže použít ve sklepě 3m pod terénem. Zeď je z dutinkových cihel a není tam izolace z venku děkuji s pozdravem Petr
- Petr stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 2 roky dní
Dobrý den, prosím o radu – jedná se o sklepní prostor, kde z důvodu závady na svodu dešťové vody ze střechy prosakovala voda. Závada je odstraněna, ale z tech.důvodů nelze provést novou svislou hydroizolaci venkovních zdí, ale jeví se, že je funkční původní izolace. Prostory ve sklepě jsou oklepány na cihly, vysoušeny po dva roky a na omak je zdivo suché. Původní izolace proti vzlínající vlhkosti se však jeví jako nefunkční, ipa se drolí v rukou, omítky jsou degradovány, jsou zasolené. Částečně je již, za bojlerem, nahrubo nahozená sanační omítka a ta zatím (cca 2 roky) drží. Z preventivních důvodů bychom chtěli provést injektáž, má-li tato vůbec smysl. Prosíme o radu, v jaké výšce tuto provést – těsně nad podlahou,popř.výše nad terénem. Jak bojovat se zasolením omítek? Viz fota. Předem děkuji za odpověď. Suchanková
- Gabriela Suchanková stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní
Dobrý den pane Schwarz.
Prosím o Vaši radu kde vrtat v nepodsklepené části domu:
1. vrtání v místě červené je již pravděpodobně vysoko nad horní linií podlahy (12cm) a překáží zateplení
2. v místě zelené čáry je původní, ale předpokládám, že stále ještě funkční izolace
3. můžu vrtat malinko (cca 3cm) pod horní linií podlahy (modrá)?
Moc děkuji za Váš čas, přeji hezký den – Olešák
- Trumf Sanace stáří dotazu 2 roky dní
- poslední aktivní 2 roky dní
Dobrý den,
ve verandě mám vlhkost (viz obrázek), zejména v zimních měsících. Zeď je cihlová 30 cm, podlaha v jednom rohu je 10 cm nad terénem, ve druhém 40 cm nad terénem, nepodsklepená. Chtěl bych vlhkost odstranit chemickou injektáží. Otvory budu dělat z venku. Měly by být pod úrovní, v úrovni nebo nad úrovní podlahy? Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Vojtěch S.
- Vojtěch Stahl stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den, postavil jsem garáž do výšky cca 140 cm je ze ztraceného bednění a zbytek Je postaven z porfixu. Kolem jedné strany garáže je do výšky cca 120 cm je o zeď opřená zemina a na ní zámková Dlažba. Na ztraceném bednění pouze nopová fólie. Zeď samozřejmě vlhne. Vyřeší Váš výrobek můj problém? Viz foto. Děkuji za odpověď
- Jiří Dohnal stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den, chtěl bych se informovat na aplikaci AquaStop cream v případě rozdílné výše podlahy uvnitř domu a venkovního terénu(starý cihlový dům z roku 1914 nejspíše bez vodorovné i svislé hydroizolace ve zdech) Podlaha v domě je přibližně 80cm nad venkovním terénem(zámková dlažba) a uvnitř domu žádná nežádoucí vlhkost není ani na stěnách, ale dům trošičku vlhne právě v místech kde se z venčí stěna dotýká terénu a v některých místech to degraduje omítku. Aplikace podle instruktážního videa se ale provádí až 10cm nad výší podlahy uvnitř domu(u nás by to tedy bylo ve výšce až cca 90cm) – to by pro nás vůbec neřešilo problém právě nízko u terénu z venčí. A naopak nevím zda kdyby se injektáž udělala nízko u terénu, zda se vlhkost nepřemostí akorát výše a zasáhne nám do místností kde s ní nyní nemáme vůbec problém. Předpokládám, že tedy v našem případě nejspíše asi pomůže dodatečně svisle odizolovat zdi od okolního terénu?
Děkuji za případnou odpověď. Jakub Klemens
- Jakub Klemens stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 týdny dní
Dobrý den,
chceme provést injektáž Aquastopcream v suterénní místnosti, která je cca 2m pod úrovní terénu, z venkovní strany je nopovka.
bude injektáž účinná?
děkuji za odpověď
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
při částečné rekonstrukci domu starého asi 80 let jsem v přízemí nad podlahou zjistil vzlínající vlhkost na vnitřních omítkách obvodových zdí (viz foto zevnitř i zvenku).
Dům je podsklepený, má kamenný sokl do výšky cca. 120 cm nad okolním terénem, v úrovni soklu je pak podlaha přízemí a nad ní se objevila zmíněná vlhkost.
Pro řešení problému se mi jeví vhodný Váš Aqua Stop Cream, potřebuji však poradit s postupem aplikace. Mám v úmyslu vnitřní omítky oklepat nad linii viditelné vlhkosti a vyškrábat spáry. Zvenčí bych břizolitovou fasádu rád ponechal a chtěl bych jen odstranit pásek kabřincového obkladu nad soklem, v takto obnažené spáře aplikovat Aqua Stop Cream a místo původního pásku instalovat po celé délce zdí odvětrávací lištu. Vevnitř pak chci použít sanační omítku.
Je možné použít tento postup?
Děkuji za odpověď.
Z. Diviš
- Zdeněk Diviš stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý deň,
potreboval by som poradiť, či Vami ponúkaná injektáž je vhodná na izoláciu steny pivnice, ktorá je zo skál a vyplnená murivom a permanentne vlhne, hlavne keď sú dažde. Budova bola postavená v roku 1894. Posielam fotky múrov pivnice s označením pivnica.
Tak isto máme problém s vodou v inej našej nehnuteľnosti, ktorá nie je podpivničená, ale vlhnú jej múry. Foto s označením dom.
Neviem posúdiť či v oboch prípadoch ide o vzlínanú vodu, alebo sa voda do múrov dostáva z okolia.
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Jan Kašný stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 1 rokem dní
Dobrý den, Mám přízemní domek 90 let starý, po rekonstrukci (střecha, zateplení domu, omítky…). Ve dvou pokojích se objevují zavlhlé stěny, jde to od země. Vlhkost odstraňuji přístrojem pracujícím na bázi elektromagnetického pole. Vysoušení se chvíli dařilo. Nyní po odstranění vnitřních omítek ve výši asi 80 cm od země, které byly dříve zavlhlé a byly nahrazeny sanační omítkou, se ukázalo, že i přes sanační omítku (zatím je bez štuku) se někde opět objevuje vlhkost. Pomohlo by, kdyby se provedla injektáž krémem AquaStop Cream? Udržela by injektáží vzniklá clona i vlhkost, která může být způsobená pramenem pod domem? Jde hlavně o pokoj, který není podsklepený, ale jedna jeho zeď, ta nejvíc problémová je vyzděna až nahoru do dalšího podlaží, kde je už chodbou, pod níž je sklep. Sklep je vlhký, ale tam mi vlhkost nevadí. Můžete mi, pane Schwarzi, prosím poradit? Děkuji předem za odpověď.
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, začala se nám tvořit plíseň a vlhké mapy v technické místnosti která je pod z části pod úrovní terénu. Pomohla by krémová injektáž tento problém vyřešit? Děkuji za odpověď posílám foto. F. Net.
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 5 roky dní
Dobry den,chtel bych se zeptat,mam pod jednou mistnosti mokry sklep ktery je cihlovy a v zemi. Muzu nainjektazovat sklep pod urovni stropu aby mi nesla vlhkost do betonove podlahy a zdi i kdyz je cca 1m pod urovni zeminy,dekuji.
- Martin stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 5 roky dní
Dobrý den,
Zakoupil jsem starsi dům, castecne zrekonstruoval a zacal používat k bydleni. Po kratke době se objevila vlhkost kolem oken a to presto ze pravidelne vetrame, tak jak se ma. Dokonce musíme používat vysousec, a take vlhkost z oken, kde se srazi odstraňovat několikrát denne. Na zaklade toho, ze jsem při rekonstrukci zjistil nad podlahou u nekterych zdi silne narusenou omítku a pod ni castecne rozdrolene cihlove zdivo, které jsem opravil, se domnivam ze na dome je spatna izolace a vlhkost vzlina zdma nahoru klasickym zpusobem. Z vasich navodu je mi jasne co musim udelat, ale potrebuji poradit: predni strana domu je nepodsklepena a podlaha je nad urovni terenu, cca 1m, tzn tam budu provádět sanaci ve vysi cca 10 cm nad podlahou. budu to delat zvenku z duvodu jiz rekonstruovaného interieru. Druha polovina domu v podelne ose je podsklepena. Tzn mam dodrzet tu samou linii, tak aby sanace byla provedena v te same linii, nebo mam podsklepenou cast sanovat opet 10cm nad podlahou sklepa a postupne se sikmo napojit na predni stranu. Dekuji za odpověď A.B.
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 5 roky dní
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať na postup injektáže na našom rodinnom dome. Rodinný dom postavený na kamenných základoch a následne murovaný pálenou tehlou. Dom je asi tak 60 ročný a samozrejme na nejakých miestach nie je pravdepodobne funkčná izolácia nakoľko sa nám objavila vlhkosť na jednej stene vo výške asi 10 cm od podlahy. Chcel by som sa spýtať ako by sa aplikovala injektáž, či treba od kamenného základu nechať ešte jednu čiaru pálenej tehly a injektáž robiť až nad prvou čiarou pálenej tehly alebo sa robí injektáž do medzery medzi základom a tehlou. Medzi kamenným základom a prvou radou pálenej tehly je už nefunkčná izolácia. Podlahu máme smrekovú dlážkovicu čiže žiadny betón a to chceme aj zachovať. Je možné robiť injektáž aj pod samotnou podlahou keďže máme dlážkovicu?
Ďalej sa chcem spýtať či je jedno kde budem vykonávať injektáž či zvonka alebo zvnútra?
Ďakujem za Vaše rady a odpovede.
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 5 roky dní
Dobrý večer pane Schwarz,
chtěl bych se touto cestou dotázat na váš názor, jak postupovat při injektáži vnitřních zdí/příček u domu vice než 200 let starého, který je postaven ze “smíšeného zdiva”. Vnější obvodové zdi jsou snadno přístupné a ty budu injektovat tedy zvenčí, co nejníže základu. Předpokládám, že vyhoví těch 10cm od spodní hrany zdi. Co se týká těch vnitřních zdí: chceme vybourat stávající podlahy až na základní hrubý beton, na kterém je hydroizolace. Pokud bych tedy provedl injektáž co nejníže nad tímto hrubým betonem… nebude vadit, když potom ty zazátkované “injekce” zaliji do čistého betonu ? Jedná se mi v podstatě o dotaz, zda lze injektáž zhotovit takto “definitivnim” způsobem, nebo je nutno k tem zátkám ponechat “servisní přístup” ? K vnějším injektážím se dostaneme snadno, pro “servis” bude stacit “oklepat” kousek omítky, ale co se stane s injektáží, jejiž vstupy budou víceméně již nepřístupné ? Lze to takto provést, nebo mam injektovat nad budoucí výšku čisté podlahy ?
Děkuji za odpověd a s přátelským pozdravem,
S Stembera
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně umístění vrtů děr od podlahy. V návodu říkáte že se může vrtat maximálně 10cm nad úrovní vnitřní podlahy. U nás je ale problém že zrovna v těchto místech vedou trubky od topení. Proto se na Vás obracím s dotazem, zda je možnost provést vrty pod úrovní vnitřní podlahy (vychází to cca 5cm pod podlahou – pod podlahou nemáme žádný sklep).
Předem děkuji za Vaši odpověď.
- Kateřina stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 5 roky dní
Dobrý den. Koupil jsem 50let starý RD. Po roce užívání mám plesnive zdi, i když každý den větrame. Topení v mědi vedené na zdech. Vím že hlavní krok bude zateplit dům ale rád bych i udělal vaši sanaci protože mám mokré zdi i uprostřed domů kde se topí krbem a teploty dosahují i víc jak 40°C.
Otázka zní. Přechod mezi základem a zdi je půl metru nad zemi. Původní izolace je na některých místech i vidět takže udělat presnou linii děr ve spáre by měl být ten nejmenší problém. Jestli jsem to správně pochopil. Aplikace musí být nad izolaci aby vytvořila “film” v jedné rovině ve sparach.. pod izolaci v “možná betonu” by5 nemůže?
A ještě se chci zeptat, kdyby byla podlaha v místnosti třeba 5-10 cm nad původní izolaci, je možné navrtat díry skrze zed až do podlahy a docílit tak spojení podlahy se zdi sanacnim kremem nebo jen tak jak je uvedeno v navodu max 3 cm od konce zdi.
Jinak podle výpočtu mi na 25m zdi o tloušťce cca 50-60cm vychází 20kg.. je to reálná spotřeba?
Děkuji moc za odpověď
- Jan Landsmann stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 5 roky dní
Dobrý den,
vaše injektáž udělá bariéru v pásu, ale co když potřebuji zateplit perimetrem část základů nad terénem a lehce pod terén, které jsou viditelně mokré až po stávající vybudovanou izolací ipou(podřezání) v urovni podlahy pokoje. Je nebezpečí pronikání vlhkosti do základů i zevnitř pod podlahou? Udělal bych vlastně druhý pás izolace u země ale mezi nimi zevnitř vlhkosti nic nebrání. Je vůbec možné zainjektovanou část zateplit polystyrenem?
Poradíte ?
Děkuji
- Nemochovský stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 5 roky dní
Dobrý den, řešíme vzlínající vlhkost jedné stěny ve starém domě. Rozměr stěny je 2 metry na délku, s šířkou cca 50cm. Jedná se o stěnu, ve které byl původně komín pro letní kuchyni, stavební složení stěny tvoří ve spodní části kámen, dále směs pálených a nepálených cihel. Vlhkost do stěny vzlína ze zavezeného nepoužívaného sklepa (nelze obnovit). Vzhledem k později provedeným úpravám by bylo složité stěnu ubourat a přestavět. V současné době je na stěně sanační omítka a spodní vrstva (cca 10 cm sokl) je omlácená na kámen, přesto v určitých místech bývá kámen navhlhý. Je možné Váš systém AquaStop použít i na takto složenou stěnu? Jakým způsobem připravit vrty, má cenu vrtat do kamene/mezi kámen, nebo až v místě, kde začíná skladba z pálených/nepálených cihel, tj. až půl metru nad zemí?
Předem děkuji za odpověď.
- Jan Paďour stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 5 roky dní
Dobrý den,
kouknul jsem na Váš instruktážní návod a není mě úplně jasné,v jaké výšce vrtat otvory.Jedná se o sklípek pod chatou,který je částečně pod terénem a chtěl bych odvlhčit jeho stěny.Jenže v návodu uvádíte,že se vrty provádí do 10cm nad terénem.Možná jsem to jen špatně pochopil,ale myslel jsem,že bych měl vrtat u podlahy sklepa.Děkuju za odpověď.
- Jiří Korda stáří dotazu 5 roky dní
- poslední aktivní 5 roky dní