Vážený pane Schwarzi,
měl bych dotaz ohledně sanace zděné zdi. Myslím, že na moji otázku znám možná i odpověď, ale chtěl jsem mít 100% jistotu, než se do něčeho pustím.
V příloze zasílám obrázek oné zdi. V červeném kroužku je vidět, že některé spáry jsou již komplet bez výplně. Tudíž, abych mohl použít váš prostředek Aqua stop cream, musím ponejprv spáry u země (resp. všechny takové prázdné) vytmelit znovu maltou a následně po vytvrdnutí je navrtat (?) Poněvadž předpokládám, že když spára materiálově neexistuje, tak krém nemá kde udělat „zátku“.
Druhá moje otázka je ohledně svislé konstrukce – sousedova domu. Když vodorovná izolace zafunguje, nepřestoupí vlhkost do zdi v místě dotyku mé zdi se sousedovým (zřejmě též neodizolovaným) domem? Neměl bych svisle ve spárách cca 5 cm od zdi domu navrtat také pár děr v délce zelené čáry a vytvořit takové izolační „L“ ?
Děkuji předem za Váš čas a odpověď. Nějaký čas již pročítám poradnu, ale dotaz tohoto typu jsem nenašel.
S pozdravem Benda
- Trumf Sanace stáří dotazu 6 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
hodláme provést injektáž vaším krémem.Jedná se o dům,který je koncový v řadě,tudíž jedna stěna je i stěnou druhého domu,kde podlaha sousedícího domu je o 30-40cm výše než u našeho domu.Vrtat nad urovní naší podlahy nebo podlahy sousedícího domu?
Dům přes léto větráním docela vyschnul,je dobré vyvrtané otvory prolít vodou?
Děkuji Novosadová.
- Trumf Sanace stáří dotazu 7 roky dní
- poslední aktivní 7 roky dní
Dobrý den,
máme v plánu v našem řadovém RD (z roku 1926) dělat sanaci zdiva za pomoci injektáže. My i sousedé máme každý tloušťku zdi 150mm, mezi zdmi je přibližně 10mm mezera (nevíme, čím je vyplněná). Pokud budeme dělat injektáž, je potřeba ji dělat pouze z naší strany nebo i ze sousedovic? a jak to u sousedů udělat, když sousedé nechtějí odstraňovat omítky? jde udělat injektáž jejich zdi z naší strany? resp. je možné vyvrtat naši zeď nazkrz až do jejich zdi nebo to musí být vždy vrtané z místnosti každého domu směrem do zdi k sousedovi (a ponecháno těch 30mm od konce. Pokud to jde vždy jen ze strany každého souseda zvlášť a ne dohromady z jedné strany, jak se to řeší, když např. soused nesouhlasí s injektáží, a co se stane, když je injektáž udělaný pouze z jedné (naší) strany a ne od sousedů?
Moc děkuji za odpověď. Langerová
- veronika langerová stáří dotazu 8 roky dní
- poslední aktivní 8 roky dní
Dobrý den !
Na netu jsem objevil Váš produkt na sanaci zdiva a připadá mi jako vhodný výrobek pro mnou zamýšlenou variantu sanace zdiva mého domu , ale když jsem pročítal návody a doporučení pro vhodnou aplikaci , tak jsem narazil na jeden neřešitelný problém ! Jelikož můj dům se nachází v řadovce tzn jsem nalepený na sousedy , tak nemohu zajistit osekání omítky z druhé strany a tak bych se chtěl touto cestou zeptat , jestli to pro dobrý výsledek bude výrazný vliv . Děkuji Vám za odpověď a třeba i nějakou radu , kterou mi dokážete můj problém vyřešit !
S pozdravem Richard Kovář České Budějovice
- Richard Kovář stáří dotazu 8 roky dní
- poslední aktivní 8 roky dní
Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Miloš Parkan stáří dotazu 8 roky dní
- poslední aktivní 1 rokem dní
Dobrý den, zaujala mě Vaše nabídka. Mám dotaz ohledně zdí, kde nevím sílu zdi, tam je postavený další dům a mezi námi je polystyren. Mohu vrtat až do polystyrenu a poté udělat injektáž? Slepá díra by měla být podle návodu. A ještě když se stane, že se projede skrz, stačí jen ucpávka z druhé strany? Poslední dotaz: Když je tam i komín bývalý, který je vystouplý do místnosti, jsou tedy vidět tři strany komína, stačí vrtat šikmo do V, tedy jako vrty by se mohly špičkama propojit. Zda to bude dostačující. Děkuji předem za odpověď Karel
- Karel stáří dotazu 8 roky dní
- poslední aktivní 4 měsíce dní