Dobrý den, máme téměř 100 let starou chalupu s malým sklepem pod jednou místností. Do sklepa vedou dvoje zděné schody, každé z jedné strany stěny, za níž je jílovitý svah. Izolaci stěn prováděl kdysi dávno původní stavitel a z dosavadních zkušeností pochybuji, že byla provedena kvalitně. Sklep byl vždycky provlhlý a nevyužívaný, v jednom rohu měl malou jímku, do které se kdysi chytala stékající voda a čerpadlem se vyváděla ven. K jímce vedlo několik svodných drážek, u jedněch schodů byly těsně nad zemí vyvrtány otvory, kterými vycházela voda a tekla drážkami do jímky. Ty už ale léta nebyly k ničemu, protože jímka už nebyla nejméně 10 – 15 let zaplavena vodou a čerpadlo bylo zbytečné. Předloni jsem provedla sanační omítku, štuk i nátěr stěn, obložila strop polystyrenem, původní nerovnou cihlovou podlahu jsem překryla hydroizolační stěrkou a zlikvidovala i jímku. Krátce před Vánoci byly větší deště a dírami ve zdi se do sklepa dostala voda, která neměla kudy odejít (ano, vím, že by se hodila právě ta jímka). Po vysušení podlahy byl sklep v pořádku. Minulý týden, po větších deštích, se opět otvory ve zdi „probudily“ a začali propouštět vodu. V hobymarketu mi poradili vodotěsnou pěnu na studny, ale ta správně nechytla, voda totiž protékala dál. Navíc se na úrovni jednoho schodu a těsně u paty druhých schodů objevily malé pramínky vody. Pomohla by injektáž zdiva těsně nad úrovní podlahy sklepa a podél jednotlivých schodů obou schodišť? Obávám se totiž odkopávání celé zdi a vkládání nopové folie (ta v době stavby chalupy určitě nebyla, max. něco jako IPA). Bohužel se mi nedaří přiložit foto průsaků a nákres sklepa.
- Kateřina Takácsová stáří dotazu 9 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den,
rekonstruujeme starší dům. Původní podlahy jsou pryč, máme nový podkladový beton. Cca 20cm nad jeho úroveň sahá ještě původní „základ“ z kamene, který je nerovný a různě vybočuje. Nad tímto základem je zeď již z cihel, pod ní je nějaká stará IPA, ale nevelké kvality s ohledem na to, že staré omítky byly již značně vlhké.
Nová skladba podlahy by měla být beton / ipa / cca 25cm polystyren, podlahové topení a betonový potěr (nebo anhydrid, ještě to řešíme).
Obávám se, že u toho kamene nikdy nedokážeme vrtat přesně v rovině a ani nevím, co bychom museli mít za nástroj, aby to prošlo přes kamení, které tam máme. Napadlo nás, že by se injektáž mohla provést nad úrovní kamenného základu v první spáře cihel, následně by se srovnal ten obvod do nějaké roviny, na to navařit ipu a pak s mírným přesahem ji navařit pár cm nad tu injektáž (5cm to nebude, ale alespoň něco).
Nebo je jiné lepší řešení?
V příloze posílám nákres, snad je to z něho smysluplné, případně mohu dodat fotky.
Díky,
Pavel Bakalář
- Pavel Bakalář stáří dotazu 10 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den,
prosím o radu ohledně vzlínající vlhkosti nad podezdívkou (viz obrázek).
Stačí instalovat po celé délce stěny nad okapničkou (cca 6m) difuzní lištu, nebo by bylo
vhodnější provést injektáž po celé délce injektážním krémem (smíšené zdivo tl.60cm) a následně instalovat difuzní lištu?
Moc děkuji za odpověď.
Pěkný den Vrba M.
- Miroslav Vrba stáří dotazu 10 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobry den, odpadl mi obklad ze sloupku u branky Pod nim drobici se mokre cihly. Napadlo me reseni injektazi. Nejsem si jisty jak postupovat. Jestli napred injektaz, nechat proschnout a pote dozdit. Nebo napred opravit dozdenim a pote vyvrtat otvory, injektovat a nechat proschnout a nakonec oblozit ?
Budu rad za nazor. Dekuji
prikladam foto
- Jiri Navratil stáří dotazu 10 měsíců dní
- poslední aktivní 10 měsíců dní
Jaká musí být venkovní teplota pro aplikaci aqua cremu nabo se může aplikovat při jakekoli teplotě.
- Petr Novotmý stáří dotazu 10 měsíců dní
- poslední aktivní 3 dny dní
Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat zda Vaše sanace může být použita i na cihelné zdivo kde je jako pojivo použít asi jíl s popelem. Na 100% zde není použita malta z písku a vápna.
Předem Vám děkuji za odpověď.
- Lukáš Oberer stáří dotazu 10 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den, potřeboval bych od vás poradit ohledně hloubky vrtů pro injektáž. Bydlíme ve starším domě (cihla, který je podsklepený a potřebujeme se zbavit vzlínavé vlhkosti. Tloušťka zdiva je 60cm. V jednom místě máme cca 30 cm od zdi studnu. Průměr skruže je 1 m. Dá se v tomto místě postupovat u vrtů, že budou navrtány šikmo ve stejné výšce jako ostatní vrty? Dále bych se chtěl zeptat jestli je zkrácení vrtů o 40 mm dostačující? Obávám se toho , že bych mohl provrtat a narazit do odpadu, který je zasekán do zdi na vnitřní straně zdiva. V jakém rozsahu od vrtu se injektáž dostane? Protože máme podlahu v úrovni okolního terénu.
Děkuji
- Daniel Knopp stáří dotazu 10 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den,
Zacali jsme dělat přípravu na sanaci, ale všimli jsme si, že starý dům byl již podříznutý(pravděpodobně léta zpátky). Lepenka je už na pul ztrouchnivěla a vlhko v domě je.
Chci se zeptat, zda máme dělat sanaci pod, či nad lepenkou(podříznutim)
- Kristýna Snopková stáří dotazu 10 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den.
Prosím o radu, jaký nejlepší způsob zvolit při aplikaci přípravku AquaStopCream na vlhké zdi. Mám v úmyslu
udělat nové betonové podlahy a stávající vlhké zdi navrtat. Jde mi o spojení lepenky na podlaze s navrtanou zdí.
Děkuji p. Ivo
- Hrabal Ivo stáří dotazu 10 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den, zajímala by mě nezávazná nabídka produktu k injektáži zdiva svépomocí. Co vše bych potřebovala ke koupi, abychom si mohli odizolovat barák? Předpokládala bych zapůjčení stroje k plnění. Prozatímní odhad délky zdí je:
5m s tloušťkou 70cm
10m s tloušťkou 55cm
35m s tloušťkou 50cm.
Barák je starý, cihlový.
Zajímá mě cenová kalkulace se vším,co je nutné😉Moc děkuji za odpověď.
S přáním krásných dnů L. Kučerová.
- Lucie Kučerová stáří dotazu 10 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den,
je možné pomocí injektáže dodatečně izolovat zdivo ve sklepě? Z venkovní strany je použita pouze nopová folie a zdivo je samozřejmě mokré.
Děkuji za informace
S pozdravem Kugrer
- Trumf Sanace stáří dotazu 11 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
V 90 let starém domě máme stále perfektně suchý sklep. Před cca 15 lety byl na jedné straně domu ve vzdálenosti cca 1 m proveden výkop a uloženo kanalizační potrubí, které je o trochu níž, než podlaha sklepa. Před cca 4 lety při velkém dešti se objevila voda ve sklepě – asi 10cm, kterou jsem odčerpal a sklep byl za krátkou dobu zase suchý. Od té doby se to však opakuje, 1 až 2x za rok, při velkých deštích. Voda natéká cihelnou podlahou, nikoliv zdí. Po odčerpání vody tedy vysychá podlaha. Ve sklepě nemám žádný kanálek. Co s tím. Díky.
- Zdeněk stáří dotazu 11 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den
Renovuji starý dům jehož zdi jsou tvořené převážně pálenými cihlami zbytek je kámen. Zeď se nachází ve svahu kde vede ulice tvořená kostkami. z venku budeme vykopávat, izolovat a přidávat odtokový kanálek. z vnitřní strany bych chtěl dát injektáž a podlahu budeme dělat pomocí ztraceného bednění Guttadrytek. Bude toto opatření fungovat?
Děkuji za pomoc
S pozdravem V. Bláha
- Trumf Sanace stáří dotazu 11 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den,
prosím o radu co aplikovat na betonovou podlahu na chalupě, která je lehce navlhlá ? Obvodovou zeď jsem zainjektoval vaší technologií ,na vnější straně je nopová folie a
drenážní odvod vody, vnitřní podlaha je 15 cm pěnového skla a 10 cm beton .Toto dobře fungovalo a chalupa „proschla“ Chtěl jsem na beton pokládat letos podlahové palubky ,ale v tomto extrémním počasí bohužel začal beton od venkovní zdi lehce vlhnout(z této strany zdi je za chalupou stráň )Chci dát po vnitřním obvodu difuzní lišty a poradit ,čím nejlépe natřít tuto betonovou podlahu aby odpuzovala vodu ?
- Roman Patočka stáří dotazu 11 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den, u vnitřních příček je postup vrtání stejný? Například, když je tloušťka zdi jen 15cm. Díky za odpověď.
- Jiří stáří dotazu 11 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den,lze uplatnit krémovou izolaci, jestliže je v domě komůrkové zdivo?
Děkuji za odpověď.
- Marie Hráčková stáří dotazu 11 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den, před týdnem jsem našla mokré místo cca 5cm velký v rohu místnosti. Máme podlahové topení, ale tlak je v pořádku a nic nenasvědčuje tomu, že by to bylo prasklé topení. Z druhé strany zdi je sprchový kout, který netesnil. Vše jsme vysušili, zatmelili, ale flek i po týdnu vyfoukavani stále nokne (nezvetsuje se).
- Trumf Sanace stáří dotazu 11 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den. Zatepluju 2 podkrovní místnosti se sklonem střechy okolo 5 stupňů. Střecha je jednoplastova s lepenkou, nevětraná a mám problém s izolací. Z interieru jsem schopen dát jen 21cm vaty kvůli nízkému stropu a je to málo a rosný bod mám pod střechou a vhkost se nema kam odvétrávat. Bylo mě doporučeno zaizolovat z venku pomocí tvrdý PUR pěny. Když bych dal 10cm PUR pěny na střechu na lepenku a z interieru 21cm vaty, pod vatu dám ještě parotěsnící folii bude to efektivní ? tvrda PUR pena je dost drahá tak to nechci delat zbytečně. Je to kombinace 2 izolačních materiálů nad a pod střechou a to se pry moc nedoporucuje. Bude tam dohromady cca 31cm izolace ale nevětrana.
- Pavel stáří dotazu 11 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Zdravím.
Zasílám vám kladnou recenzi na injektážní krém Aquastop krém
Sanace proběhla před 2 lety a teď jsem se pustil z druhé strany do instalace elektriky a opravy omítek.
Při vlhčení zdiva před špricováním se krásně ukázalo, jak se krém vlil do zdiva a jak dobře odpuzuje vodu
- Trumf Sanace stáří dotazu 11 měsíců dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den,
rada bych se Vás zeptala na ideální postup při řešení hydroizolace, respektive dořešení estetické stránky zdi kterou jsem odizolovala Vašim systémem injektáže. Mám ji udělanou v celých základech a jsem spokojená. S touto poslední zdí jsem váhala protože je 90 Cm tlustá z opuky a cihel. A měla jsem obavu jak půjde udržet vodorovinu a soubeznost vrtů tak aby to po provedení injektáže udelalo dostatečnou vrstvu proti vode. To se nakonec povedlo, je zde injektáž ve dvou vrstvách, dle vašeho návodu. Voda se zda už problém nedela ale mám tuto zeď očistenou od omítky a je udělána jako pohledová, vyspárována mezi kameny a cihlami. A v té spodní části zdi kde jsem provedla minuly rok injektáž tak se udělali tmavé mapy-vrstva proti vodě (tam kde voda puvodne byla ale je to výraznější). Není tam tedy teď voda ,ale sanační krém vytvořil ve zdivu pro mne nyní nevzhlednou, vrstvu proti vode. To je vše v poradku akorát si teď nevím moc rady s pohledovou stránkou té zdi protože je zespodu tmavší. Napadlo mne vytvořit omitku, v té tmavší spodní části zdi a proste ji do výšky 30 Cm prikryt a udělat takový nízký soklík( to jsem puvodne nechtěla protože by zed lépe dychala ale když už je provedena sanace tak je to jedno a s vašim systémem by měla dýchat i tak). Hlavni otázka ale zní, jestli mi tam bude ta omítka držet protože povrch zdi je v té spodní části jakoby “mastný”. Při poslednim nákupu injektazniho krému jsem u vás jako dárek dostala lahvicku Aqua SAN Porosity. Pokud toto použiji do, špricu a malty ( tedy bez vápna) tak bude omítka na (“mastné”) zdi drzet?
Cely dům má 70 Cm pod podlahou hladinu místního rybnika, takže vás systém mi pomohl vyřešit problémy s vodou. Skvělá věc!
Děkuji předem za odpověď. Lucie
- Trumf Sanace stáří dotazu 12 měsíců dní
- poslední aktivní 11 měsíců dní
Dobrý den,
prosím o radu ohledně omítky a štuku na zeď.
Jedná se o cihlovou zeď tloušťky 60cm, která byla dříve štítovou zdí. Později na štítovou stranu byl dostavěn další chlívek, později byl využíván jako garáž. Místnost byla hospodářskou částí domu, kde byly chlévy pro dobytek a koně. Před rekonstrukcí, omítky na zdi byly velmi zpuchřelé s bílými výkvěty.
Jedná se o 1NP, zeď je podříznutá a izolovaná proti vzlínající vlhkosti (cca před 10 lety). Dosud byla zeď omítnuta standardní vápennou omítkou (rekonstrukce před 10 lety), ale soustavně se odlupovala malba. Cca před měsícem jsme provedli sádrovou vyrovnávací stěrku, ale na některých místech (v okolí vypínače) se hned začala odlupovat a na povrchu se později objevily vlhké mapy. Z tohoto důvodu jsme se nakonec rozhodli k důslednější sanaci – momentálně je odstraněna omítka z obou stran zdi.
Na zdi se nacházejí místa se zvýšenou vlhkostí (viz foto s označením, některých oblastí) v různých výškách. Z druhé strany zdi je chodba a koupelna, která je obložena do výšky 2 m.
Zaujala mě sanační klimatická omítka, kterou nabízíte ale nejsem si jist její vhodností, z hlediska pravděpodobného zasolení zdi od zvířat.
Dále mě zajímá kolik bude potřeba omítky při ploše 23,5 m2 a průměrné tloušťce omítky 3,5 cm?
Děkuji
S pozdravem Tkadlčík
- Martin Tkadlčík stáří dotazu 12 měsíců dní
- poslední aktivní 12 měsíců dní
Dobrý den,
chtěl bych se poradit ohledně dodatečného odizolování chodby v starším rodinném domě. Dům je ještě částečně postaven z kotovic a částečně z cihel. Aktuálně řeším asi dodatečně postavenou chodbu, která je z cihel. Bohužel v blízkosti obvodové zdi je i studna. Dům rekonstruuji svépomoci a aktuálně přišla na řadu problematická chodba. Obvodová zeď začala v tomto období značně vlhnout až do úrovni pasu. U starších domů je izolace jak víme skoro nulová a tudíž předpokládám že izolace u této chodby taky nebude žádná. Chodba má rozměr cca 6x2m a v obvodové zdi je velké prosklené okno(kvůli světlu), hlavní vstupní a boční dveře. Taková skoro zimní zahrada dá se říci. Chtěl bych se poradit s postupem jak tuto chodbu co nejlépe a efektivně odizolovat. Bohužel v některých místech lze vidět, že i v rohu pod střechou se částečně vlhkost objevuje – předpokládám že je to způsobenou vlhkostí, která v chodbě je a páry tak kondenzují u stropu.
Něco jsem zde už pročetl ale přesto bych se rád ještě poradil.
Můj plánovaný postup je:
V těchto měsících na injektovat jak vnější tak i vnitřní zdi této chodby vašim přípravkem AqastopCream. Podlaha je zde betonová a proto by asi nebylo od věci na podlahu nalepit asfaltové pásy pro odizolování podlahy a tuto izolaci napojit na injektovanou část.
V příštím roce během jara a lépe ještě dodatečně odkopat obvodovou zeď a udělat kolem drenáž.
Chci se zeptat, jak provést izolaci kolem dveří? Musí se dveřní rám podkopat a vložit asfaltový pás jako izolaci nebo postupovat jinak? Jak jsem zmínil polovina studny je zapuštěna pod obvodovou zdí, jak odizolovat či poradit s tímto problémem. Poklop studny je cca v úrovni 50cm dolů od podlahy.
Bohužel nelze mi přiložit fotodokumentaci pro lepší posouzení.
Děkuji za jakékoliv poznatky a rady.
- Jiří stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 12 měsíců dní
Dobrý den, mohou použít Aquastop krém na preventivní nátěr betonové podlahy(po navlhčení vodou a použití urychlovače),na tuto podlahu přijde ještě 3 cm vrstva betonu a poté krytina vinyl.
- Radim Vachala stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 1 rokem dní
Dobrý den.
Prováděli jsme injektáž zdiva v přízemí domu, ale kvůli rozdílné výšce podlah jsme museli vrty udělat ve výšce vyšší podlahy. Nižší z podlah v průjezdu jsme částečně zvýšili novou vrstvou betonu v hydroizolační vaně z asfaltových pásů, přesto i tato nová podlaha je asi 20 cm pod řadou vrtů. Pro lepší přehlednost přikládám náčrt. Moje otázka zní, jak ošetřit zdivo mezi novou podlahou a vrty? Je lepší použít jen sanační omítku, aby mohla zeď dýchat, nebo naopak přetáhnout svislou hydroizolací a spojit tak injektáž s hydroizolační vanou kolem betonové podlahy?
Předem děkuji za radu a přidávám pochvalu Vašeho injektážního krému. Teď mám půl roku po injektáži a mohu říct, že to funguje!
- Zdeněk Barták stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 1 rokem dní
Dobrý den,
zhruba před dvěma lety jsem rekonstruoval 100 let starý domek.
Vykopali jsme podlahy cca 30cm, nalili beton, na ten se dala ipa. Tu jsem přetáhl do vany až nad původní vodorovnou izolaci a o řádek cihel víc jsem pro jistotu použil vaše injektáže. Ipa je netažená až nad injektáže.
Zdá se že to funguje bezvadně. Nevidím známky vzlínající vlhkosti. Udělal jsem i sondu z venku a je vidět, že vlhkost drží i sama původní izolace na uzdě.
Řeším, ale jiný problém. všude máme podlahové topení, skladba beton, ipa, 14cm polystiren podlahovka zalitá cemflow a finální podlaha. Dům zatím není zateplený. Zdivo je z cihel, základy zatím nevím přesně, jak jsou hluboké.
Bojujeme s tím, že se nejspíš (moje teorie) při určitém počasí vytváří tepelné mosty mezi zdí (ipou) a skladbou podlahy a to hlavně na severní straně. Občas je cítit těžký vzduch a jako byste přišel na stavbu a cítil pár dní starou čerstvou omítku. Není to zatuchlý zápach plísně nebo tak.
Moje domněnka je, že je potřeba zateplit základ domu a zde se dostávám k otázce na vás. Nevím jestli je dobrý nápad ten základ natáhnout nějakou hydroizolací. Například vaším systémem. Při stavbě nových domů je to běžné, ale bojím se aby se netlačila voda nahoru. Nicméně pokud bych to neudělal a dal tam jen polystiren určený k zateplování základů, tak ten také nepropouští vodu. Takže by to mělo být teoreticky jedno a hydroizolace nebude kontraproduktivní.
Předem děkuji za radu.
S pozdravem
Joska
- Adam Joska stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 12 měsíců dní
Dobrý den,
v domku z roku 1939 je žulový sokl, který v místnostech sahá nad podlahu asi do výšky 30 cm. Přestože jsem zateplili fasádu, je sokl studený a v chladných měsících roku se v místnosti na něm sráží vlhkost, malba se odfukuje a opadává a omítka časem také. Navíc to zapáchá a tvoří se hlavně v zimě bílá chlupatá plíseň. Prosím o radu, jak tento neduh zlepšit ne-li vyřešit. Pomohla by difuzní lišta a sanační omítka?
Děkuji Michaela Ladýřová
- Michaela Ladýřová stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den zakoupil jsem u vás injektaz chtěl bych se zeptat za jak dlouho můžu zapravit omítky po aplikaci děkuji za odpověď Vyrostek
- Jarek Vyrostek stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den mám prosbu vůbec nevim odkud se vždy vezme tato mapa vedle stoupacek od sousedů prý nic není všechno kontrolovali objeví se to jen někdy nevíte nějakou radu nebo něco děkuji 🙏 mapa se ukáže je někdy vždycky když to nejmíň čekáme ale když sahnu tak nejde cítit ze je to nějak mokré ani nejdou vidět stopy kapek jen mapa
- Jan svoboda stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den, chtěl bych se zeptat k rekonstrukci podlahy koupelny. Stěny vykazovaly známky vlhkosti, použil jsem vaši injektáž. Chtěl bych se poradit ohledně skladby podlahy, je vhodné v koupelně použít skaldbu pěnové sklo resp. štěrk a difúzní lišta? Nepoteče mi lištou případná voda z koupelny do podlahy? Děkuju
- Jan Serbousek stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den, máme postavenou garáž na jílovité půdě a spodní část následkem sucha už druhým rokem praská. První rok to vypadalo po zpevnění horní část železným překladem nadějné, nyní však se spodní část trhá a dveře na garáží už nejde zavřít. Manžel se radil se statikem, proto železný překlad nad garážovÿmi vraty, to však neřeší propadání stavby a zpevnění základu. Prosím o radu, na koho se obrátit případně vaše řešení. Děkuji, s pozdravem Jolana Hornová
- Trumf Sanace stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den. Kdy se dá dělat ještě injektáž vaším systémem. Chtěl bych injektovat dům ještě letos. Děkuji za odpověď.
Jiří Svoboda
- jiří schwarz stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné injektáží ošetřit jen štítové zdi, které jsou vlhké, nebo je třeba provést injektáž po celém obvodu stavby?
Děkuji. Urbanová
- Trumf Sanace stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den,
chystám se na sanaci suterénních prostor. Tloušťka vnější zdi je 50 cm (škvárová tvárnice + cihla). Podlaha místnosti je cca 1 m pod úrovní terénu. Vodorovná izolace svislých stěn nebyla v minulosti provedena, pouze byla z vnitřní strany stěn do výšky 50 cm nalepena svisle ipa. Z vnější strany byla zeď v kontaktu s jílovitou zeminou. Podlahy izolaci pravděpodobně mají (jsou suché). Provedl jsem vnější výkop podél obvodové zdi, kde na jeho dně (na úrovni základového pasu) zvažuji vést drenážní potrubí s odtokem do drenážní šachty. Základový pas je cca 10 cm pod úrovní vnitřní podlahy (má tl. cca 20 cm, pod ním je kamenný podklad (také cca 20 cm). Z vnějšku zvažuji 2 vrstvy bitumenového nátěru, na něj izolaci (tvrdý polystyren) a přihrnutí zeminou. Z vnitřní strany zvažuji případnou injektáž. Je tento postup správný? Bude v případě realizace vnější izolace a zateplení postačovat vodorovná injektáž, nebo doporučujete spíše injektáž plošnou? Pro doplnění uvádím, že na vnitřních stěnách se žádné vlhké mapy netvořily, avšak vlhkost je v suterénu cítit. Děkuji
R. Baslík
- Radek Baslík stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné použít AquaStop Cream® na již v minulosti opravované zdi, kde bylo aplikováno vodní sklo do vyvrtaných děr. Jestli to je účinné a možné, jestli vyvrtat nové díry nebo převrtat ty původní. Popřípadě co byste doporučili jiného. Děkuji
- Miroslava Horáková stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den, mám udělané omítky pomocí přípravku porosity. Nyní řeším jaký použít kupovaný štuk a zda taky přidávat porosity? Můžete doporučit?
Děkuji
- Kmošek stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den, mohla bych poprosit o radu ohledně provedení chemické injektáže u stěny, kde je rozdílná výška podlah? Pod nižší podlahou je hlína a pod vyšší podlahou je vlhký sklep. V příloze posílám nákres podlah a místností pro lepší přehlednost. Máme v plánu podříznout zeď z místnosti kde je podlaha níže (na obrázku oranžová linie), ale máme strach, aby stěna nad podřezáním pořád nenavlhala od stropu sklepa, který je vlhký… Mohla bych se tedy zeptat jaký postup byste v této situaci doporučil?
Plus je zde ještě jedno místo, kde je kolmo na tuto zeď ve sklepě příčka, která je také vlhká – doporučil byste její podřezání ve stejné výšce (tzn u stropu)?
Zdivo je smíšené, stěna je široká asi 70 cm
Děkuji za Váš čas a budu se těšit na odpověď.
- Marie Ulipová stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý deň.
Ako by ste toto odporučili? V tomto mieste zrejme voda nasakuje z betónu do steny . Do akej hĺbky vŕtať podlaha v dome je vyššia cca o 8 CM ako výška betónu na terase.
Dakujem
- Peter stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den,
Pročítal jsem zdejší poradnu a tato problematika se zde řešila. Přesto bych se Vás rád zeptal na názor / zkušenost. Potřeboval jsem vyřešit vzlínající vlhkost u objektu, který se částečně nachází pod terénem a část nad terénem. Nechal jsem si provést vlhkostní průzkum, ze kterého vyplynulo, že opravdu u podlah je vlhkost nejvyšší a čím výše se jde, vlhkost mizí (to i u části objektu, který se většinově nachází pod úrovní terénu). Oslovil jsem jednu firmu a ta mi nabídla variantu tlakové injektáže přes osazené pakry a to buďto směsí silikonátů a esterů jako jedna varianta, a druhá varianta injektáže přes osazené pakry akrylátovým gelem. Co jsem z návrhu prací a konzulatcí pochopil, vrty v obou případech by byly prováděny vodorovné v odstupech 15 cm až do hloubky 5 cm před koncem zdiva, do spáry a ve dvou řadách.
https://www./utesnujici-tlakova-injektaz-akrylatovymi-gely
Nakonec jsem se rozhodl pro Váš krém AquaStop Cream a injektáž jsem provedl svépomocí. Pořád mně ale vrtá hlavou:
1) Nabízená varianta silikonátů a esterů – co je to za variantu, není podobná Vaší bázi silan/siloxan? Ale firma ji chtěla aplikovat tlakově přes pakry.
2) Akrylátové gely jsou stále hojně aktivně nabízeny a to pro vzlínající vlhkost v cihlovém zdivu, viz výše uvedený odkaz. Jedná se o velmi drahou variantu injektáže, myslíte, že se jedná o naprosto nevhodnou/nefunkční variantu?
Děkuji za Váš čas a poradnu jako takovou.
- Mrázek stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na možnou příčinu vlhkosti stěny a řešení viz foto. Jedná se o stěnu řadového RD (strana k sousedovi). Dům je neobydlený a vlhkost byla stejná i v létě, když několik týdnů nepršelo a byla horka. Elektrikářským detektorem kovů jsem prověřil jestli není v blízkosti nějaká trubka a nic jsem nenašel, zkontaktoval jsem souseda který svůj dům před časem rekonstruoval a ujistil mne že ve stěně nevede žádná vodovodní trubka ani odpad a tedy by nemělo docházet k ůniku vody ani u něj. Zastavil jsem tedy vodu před i za vodoměrem, a necahl cca 14 dní puštěný odvlhčovač, protože vzhledem k nepřítonosti je to s větráním složité. Nedošlo k žádné změně a vlhkost v místnosti byla cca 45%. Přestal jsem tedy odvlhčovat a vše vypadá i po dalším měsíci stejně (stále zavřený ventil před vodoměrem), vlhkost v nevětrané místosti 55-60%, mapa na zdi se nemění nezvětšuje se ani nezmenšuje. Možná je tmavší ale to je asi jen subjektivní pocit.
Překvapuje mne že se nejdná o klasické mapy na stěně s plísní ale vypadá to na pohled jako dost mokrá omítka, celé prázdniny se to nemění ať zkouším cokoliv.
Před rokem, rokem a půl to bylo vlhké jen v levém spodním rohu (kde na fotce stojí odvlhčovač). přes zimu se dům temperoval na 10 až 15°C.
Rád bych tuto stěnu sanoval vaším systémem ale mám strach, že by mohla být příčina někde jinde než jen vzlínající půdní vlhkost. Vím že dle fotografie se to těžko dá zjistit.
Možna by jste mohli dle zkušeností poratit co vyzkoušet/udělat k odhalení možné příčiny, případne jak sanovat tuto vlkou zeď.
Předem děkuji za odpověď
M.Š.
- Šebela Miroslav stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den,
lze provést injektáž i u starého domu, kde jsou nosné zdi stavěné z hliněných cihel, tzv. vepříků?
- Petr stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Potřebuji doplnit (injektáž) betonovou směs do dutin v již zastavěných plechových zárubních, 17 ks v suterénu paneláku
- Alexandr Trenčev stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den,
Chtěla bych Vás poprosit o radu. Bydlíme v rodinném nepodsklepeném domě, starém asi 15 let. Nikdy se nám to nestalo, ale asi 14 dní pozorujeme na všech nosných zdech asi 20 cm pruh vzlínající vlhkosti. Celý dům má samozřejmě lepenku, vzlíná nad lepenkou. Vlhkost je pouze na zdi, beton je suchý. Nikde nám nic neprasklo(vodovodní potrubí, podlahové topení atd.)vůbec nevíme od čeho by to bylo. Může to být vlhkostí v bytě? Zdivo je Porotherm a okna máme dřevěnná. Nevíme co s tím.
Moc děkuji za odpověď.
- Petra Adamcová stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den,mám dotaz..u starého doma (kotovice) vlhne stěna nejspíše od souseda..soused si udělal podél domu (boční strana) zahrádku kde jsi vysadil květiny atd..hlínu zasypal až ke stěně kde nedal ani nopovku..je možné ze stěna vlhne zevnitr jelikož zaléva květiny a hlína vsakuje vodu a poušti do stěny kotovice? Omítky jsem obouchal a nechávám sušit..stačilo by od souseda odkopat hlínu 50cm do hloubky dat nopovou folie a poté zahrnout zpět a uvnitř v místnosti použit sanační omitku a sanační štuk? Potrebuju aby dům vydržel par let..na veky stát nebude máme v plánu jen později bourat..předem děkuji za odpověď
- Lukas stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den,
než objednám, chci se raději ujistit. S tubě, kyblíku a ,,salámu” je aquaStop cream totožný? Nebo každý je jiný a pro jiné užití?
Předpokládám, kdyby byly shodné, tak jsou jen pro jiný typ instalace – kyblik v případě nějakého zařízení, tuba – stačí tzv. pistole, salám – vytlačuje se ručně z pytliku?
Děkuji
RS
- Roman stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali je injektáž Aqua stop cream vhodná i do sklepních prostor pod úroveň terénu, kde už moc nefunguje svislá izolace a tím pádem zdivo ve sklepě vlhne nejen od podhalhy, ale i celým zdivem do úrovně terénu.
Děkuji za odpověď.
- Brezaniová stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den, mám část zdi z dutých cihel (týnek) a vrtání mi vychází do cihly, ne do spáry, jak mám postupovat .
Děkuji za Vaší odpověď ! Šmíd
- Šmíd Antonín stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den,
Mám starý dům a ve zdech se objevilo větší množství dírek vydrolených mravenci a možná i jinými brouky. Některé vedou hlouběji do zdí. Chtěla bych je vyplnit nějakou hmotou, která by nahradila vydrolenou maltu a po vytvrdnutí zpevnila zdi. Jsou injektážní pumpy, které nabízíte, vhodné i pro jiné hmoty, například řídký cement? Případně lze použít sanační hmoty i pro vyplnění těchto mravenčích „vrtů“?
- Martina stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den.
V roce 2017 jste u mě na domě prováděli injektáž. Bylo to v Lužnické ulici v Táboře. Proběhla po celém obvodě cihelného zdiva. Do dnes vše v pořádku. To jen na okraj. Před 2 roky se objevila vlhkost i v interiéru , ve stěně mezo OP a ložnicí. Jednalo se jen asi o 4 m zdi a tak jsem si u Vás koupil potřebné a zainjektoval jsem si zeď sám. Provedl jsem vše podle návodu, ale neodstraňoval jsem omítku na které byla vlhkost viditelná. Čekal jsem , že časem se vysuší. A také se viditelně vlhkost snižovala. Mám měřák. Bohužel letos se po velkých deštích opet vlhkost na stěne začala zvyšovat. Je to viditelné i z přiložené fotky. Jde také o to, že domek je v ulici pod prudkým svahem. Vždy byly domy v této ulici vlhčí. Ale to, jak se teď ta vlhkost rychle zvětšila, se mi zdá, že se může jednat v tomto místě o pramen nebo dokonce o mírně tlakovou vodu. A tak se chci zeptat, jak dál postupovat. Otázka je, jestli je možné, že krémová injektáž úplně na tlakovou vodu nestačí(tedy hodnotu tlaku neznám), nebo jsem ji špatně provedl a jestli máte zkušenost, že by pomohla opakovaná injektáž, což by nebyl problém.
obrázek nejde vložit i když je už jen 300 kb a jpg. Mohu poslat na jiný email.
děkuji za odpověď s pozdravem Petržílka
- Vladimír Petržílka stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Vážený pane Schwarzi,
mám jednoduchý dotaz. Je možné zlepšit soudržnost podkladu hloubkovou penetrací? Následně aplikovat sanační špric, pak Aquasalt stop a nakonec Vaši sanační omítku s aquasan porosity? Nebo by hloubková penetrace byla ke škodě? Jak jsem pochopil, tak tu hloubkovou penetraci částečně nahrazuje aquasalt stop? Ten jsem chtěl aplikovat ale až na špric jak doporučujete v technickém listu. Ptám se proto, že malta ve spárách i některé cihly se značně drolí. Ze zkušenosti vím, že hloubková penetrace to drolení výrazně omezila. S pozdravem Radek Strnad.
- Radek Strnad stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní
Dobrý den pane Schwarzi,
prošel jsem zobrazené dotazy a ve vašich odpovědích našel i odpovědi na své dotazy. Přesto vás chci požádat o radu. V přiloženém schematu je můj problém. Obvodová zeď cca 100 let starého domu s vloženou asfaltovou lepenkou v různé výšce. Jednou je položena na betonovém základovém pásu, ale v sousední stěně již je na pás nejprve vložena první řada cihel. Bohužel se jedná o severní stěnu, která je společnou hranicí pozemku. Jakákoliv domluva se sousedem je tragická, za zateplení jsem mu musel zaplatit extra. Je to tak jediná stěna, u které není provedena drenáž. Určitě není 100% suchá, ale sama o sobě neplesnivý a při zachování pár centimetrové mezery lze u stěny mít i nábytek, aniž by plesnivěl. Očekávám tedy, že by dobře provedená hydroizolace tohle měla zvládnout. Otázkou je, v kolika liniích AquaStop aplikovat a kde přesně? Lepence moc nedůvěřuji, tak mi vychází pod ní i nad ní. Můžete mi poslat vaše doporučení na základě přiloženého obrázku?
Děkuji, IH.
- Ivo Havlíček stáří dotazu 1 rokem dní
- poslední aktivní 6 měsíců dní