Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Dnes objednáte
zítra dodáme
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi
0 votes
1k zobrazení

Zakúpil som Váš výrobok AquaSan Porosity. Touto cestou Vás žiadam o odpovede na moje otázky ohladom uvedeného výrobku:

1) Je možné povrch jadrovej omietky takzvane roztočit (rozfilcovať)? Nedojde k uzatvoreniu mikropórov v omietke a k zníženiu sanačných schopností omietky?

2) Vzhladom k tomu, že postupom času sa objem namiešanej malty znižuje (predpokladám, že tým dochádza i k úbytku mikropórov), je možné už namiešanú maltu znovu premiešať aby získala povodný objem?

3) Po zhotovení jadrovej omietky nahodením murárskou ližicou a sťiahnutím drevenou laťou (pri dodržaní vami dopodručeného pomeru jednotlivých komponent), 2 dni po zhotovení, pri namáhaní volnou rukou sa povrch omieky mierne drolí. Je uvedení stav štandardný?

Ďakujem za odpoveď.

S pozdravom,
Eliáš

  • Trumf Sanace stáří dotazu 2 roky dní
  • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
1k zobrazení

Dobrý den,
můžete mi prosím popsat způsob injektáže rohů? Napadá mě několik varianta (tloušťka zdiva cca 55cm):
a) Vrty hloubky 50cm do vzdálenosti 150cm od rohu. Aby se vrty z obou stěn nekřížily, tak vrty na jedné straně výškově posunout.
b) Vrty hloubky, od rohu, 10cm, 20cm, 30cm, 40cm, 50cm … až do vzdálenosti 150cm od rohu.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem.

Michal K.

  • Michal stáří dotazu 2 roky dní
  • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
1k zobrazení

Dobrý den,
měl bych na vás dotaz. Obvodové zdi v historickém objektu jsou složené z různých materiálů. Jde o sendvičové zdivo, kdy z vnitřní strany zdi jsou cihly,venkovní strana je kamenná a mezi oběma je násyp jílu, kamínků atd. Dotazovaná zeď je pod úrovní terénu.Z jednoho konce zdi, kde je s úrovní, se terén zvedá cca do výše 0,90m nad podlahu domu. Z vnější strany je pouze nopová folie a drenáž. Mohl bych použít injektáž na takto smýšené zdivo? Děkuji za odpověď.

  • Libor Kocanda stáří dotazu 2 roky dní
  • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
1k zobrazení

Dobrý den,

moc bych Vás poprosil o informaci. Dělám si sanační štuk s cem I, aquasan porostity a pískem. Jaký písek prosím použít? Lze použít křemičitý frakce do 0,05 cm? nebo lze až křemičitý 0-0,1 cm? Případně musí být nejnižší možná zrnitost 0-2cm?
moc děkuji
Jiška

  • Trumf Sanace stáří dotazu 2 roky dní
  • poslední aktivní 4 měsíce dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den pane Schwarz.

Prosím o Vaši radu kde vrtat v nepodsklepené části domu:

1. vrtání v místě červené je již pravděpodobně vysoko nad horní linií podlahy (12cm) a překáží zateplení

2. v místě zelené čáry je původní, ale předpokládám, že stále ještě funkční izolace

3. můžu vrtat malinko (cca 3cm) pod horní linií podlahy (modrá)?

Moc děkuji za Váš čas, přeji hezký den – Olešák

  • Trumf Sanace stáří dotazu 2 roky dní
  • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, bydlíme zhruba 3 roky v domě z roku 1880 a z důvodu vlhkosti a vzniku plísní plánujeme provést injektáž přípravkem AquaStop Cream. Pokud jsem to dobře z předchozích příspěvků pochopila, je vhodné vytvořit v místnostech po injektáži vannu z AquaStop Bitumenu, aby nedocházelo k prostupu vlhkosti do podlahy z podloží, které je pod ní. Chci se zeptat, jestli je vhodné také provést odkopání domu a venkovní izolaci. A pokud ano, prosím do jaké hloubky a co použít jako izolant. Je vhodný také Bitumen a nopová folie ? Děkuji za Váš čas a ochotu. Hezký den. Mazurková Bohdana

  • Bohdana Mazurková stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 9 měsíců dní
0 votes
1k zobrazení

Dobrý den, měl bych dotaz, mám v plánu odizolovat barák bez podsklepení 2 metry pod úrovní terénu, zajímalo by mě, zda v případě, provedu-li odizolaci je účinné použít také injektážní metodu. S pozdravem a úctou Chalupník

  • Jan Chalupník stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,

na obrázcích je načrtnuta místnost a v ní šipkami vyznačeno, kde je největší problém s vlhkostí. Chtěl jsem se zeptat, jakým způsobem by bylo nejlepší odinjektovat tuto zeď, aby bylo docíleno odstínění vlhkosti. především bychom se potřebovali zbavit vlhkosti v té obytné místnosti. Problém je, že ta třicítka zeď je nalepená na sousedním domě, tudíž není možné tuto zeď odkopat a dát tam nějakou nop fólii. Ta vlhkost ve sklepě by asi ani tak nevadila, ale pokud bychom se chtěli zbavit vlhkosti v celé ploše té stěny, je potřeba nějak nainjektovat celou plochu zdi? Růžovou je znázorněno, jak bych to asi chtěl udělat, je to takto správně? Děkuji. Popřípadě, jak byste mi to doporučil vyřešit. Je to starý dům, kámen, buchta, cihla, taková všehochuť.

Jaroslav Fiala.

  • Jaroslav Fiala stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,
dům byl již injektovaný před cca 20 lety, zdi vypadjí suché. Budu dům zateplovat, tak jsem ze zvědavosti sundal odvětravaci lišty a pod nimi jsou nezahozené díry průměru cca 25mm ve vzdálenostech cca 12cm.
Chtěl jsem se zeptat, zda má smysl injektáž obnovovat …využít k tomu již navrtaných děr?

  • Michal Janků stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, pane Schwarzi, máme problém se vzdušnou vlhkostí ve starším rodinném domě. Tvoří se nám plíseň na zdi a okolo oken. Nejhorší je to v zimním období, ale i tak se snažíme větrat, avšak asi nedostatečně, dočetla jsem se na internetu, že jsou tyto plísně dost nebezpečné lidskému zdraví. Mohl byste nám poradit, jak se nejlépe zbavit plísní, jak snížit vlhkost v domácnosti a jak často větrat?
Moc vám děkuji za ochotu, Krausová

  • Trumf Sanace stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
1k zobrazení

Dobrý den,

mám starý zděný dům, dva roky po rekonstrukci podlah a rozvodů, v zimě se začala objevovat vlhkost, plesnivějící zdi od podlahy, není to však všude. Plánuji provést injektáž zdiva vaším aquastop creamem. Je potřeba nainjektovat zdi po celém obvodu ?Přístup mám jen ke třem zdem, čtvrtá je u souseda za plotem (vlhká není), nebo jen na postižených místech? Jedná se většinou o rohy a přilehlou zeď nebo její malou část. Přikládám foto pro představu. Fasáda již je zbavena omítky, kde by bylo podle vás nejvhodněnjší krém aplikovat? Ve spáře nad izolací?

Děkuji za odpověď

  • Ema Vlková stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den.

Měl bych dva dotazy k vašemu výrobku AquaStop Bitumen 2K.

1) V nejbližší době budu z bitumenu zhotovovat izolační vanu v místnosti, která táhne vlhko ze základů a ze země.
Injektáž vaším krémem jsem již provedl. V kolika vrstvách nyní izolaci nanést? Mám za to, že dvě vrstvy jsou potřebné jen v případě tlakové vody, takže v mém případě by měla stačit jedna vrstva. Je to tak?

2) V budoucnu budu provádět také odkop a izolaci základů a obvodových zdí domu. Je k tomuto bitumen také vhodný? Případně také otázka ohledně potřebných vrstev… stačí jedna? Nebo raději dvě?

Děkuji za reakci.

  • Milan stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
1k zobrazení

Dobrý deň…chcel by som sa opýtať či je veľký problém keby sa diery vyvŕtali do tehly alebo treba striktne len do malty medzi tehly…
Či to nezníži účinok…
Za odpoveď vopred ďakujem

  • Matúš stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý deň,
je možné miešať sanačnú omietku s prísadou Aquasan Porosity vrtuľou (prípadne pri malých otáčkach) namiesto odporúčanej miešačky?
Potrebujem zamiešať iba niekoľko vedier a nemám miešačku.
Ďakujem.

  • Trumf Sanace stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den je možné aplikovat krém v zimním období zevnitř

  • Vejvoda stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den. Budu injektovat dům, který jsem zakoupil a tak neznám historii rozvodů vody plynu a  odpadů a pod. Vaše metoda se mi líbí, a tak jsem se rozhodl pro injektáž,protože dům je před rekonstrukcí a nechtěl bych se pak vracet.  děkuji za odpověď

Karel

  • Trumf Sanace stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, je možné udělat díry i menším průměrem vrtáků…10mm,12mm?…děkuji za odpověď s pozdravem Rudolf

  • Rudolf stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
2k zobrazení

Dobry den,

pustil jsem se do pripravy (vrtani) obvodoveho zdiva z plnych cihel (cca 45cm, RD z roku cca 1930). Dum jako takovy ma pojistnou hydroizolaci z „lepenky“, ale ta je jiz doziva. Nova pojistna hydroizolace se bude realizovat ve spare o cihlu vyse nez je tato lepenka (vycteno z poradny).

Hned po par vyrtanych dirach jsem narazil na nasledujici problemy kde bych rad poprosil o radu:

1. Drtiva vetsina vyvrtanych der ma v sobe asi nevyplnou sparu – jsou mista kde vrtak projede jakoby vzduchovou kapsou – treba 5-10cm. Stlacenym vzduchem se to da profouknout. Jak toto resit? Mezera muze byt dost velka a vedlo by to k neumerne velike spotreba.

2. Stejne jako 1, ale neda se to profouknout stlacenym vzduchem – patrne vzduch unika jinudy.

3. Minimalne ze dvou der se mi sype skvara nebo nejaky zasyp. Vyvrtat se to da, nasledne se to da i propichnout dratem, ale vyfoukat se to neda protoze to je porad ucpane. Kdyz v tom necham se tocit vrtacku tak to porad vyhazuje bordel.

Jako reseni vyse uvedeneho me napada aplikovat stejny postup jako pro komurkove zdivo – zkusit vyplnit montazni penou a pak pevrtat. Akorat bych pouzil 10mm vrtak a pak 14mm bych to prevrtal.

Jeste bych si rad od Vas nechal potvrdit stavajici nize uvedeny navrh hydroizolace. Dum s vlhkosti vylozene nezapasi, spise ho trapi tlakova spodni voda v sklepe, nikde v dome (krome sklepa) nejsou videt mapy s vlhkosti na zdech/podlaze. V jedne mistnosti (1NP) je videt drobny prusak pod urovni stavajici dozivajici hydroiolace. AquaStop cream se ty bude aplikovat do prevazne sucheho zdiva. Z venci se bude dum zateplovat, ale neni v planu jej obkovat az na uroven sklepa, ale cca 0.5-1.0m tak aby se prerusil tepelny most + nopova folie. Veskere podlahy jsou nad urovni terenu.

Navrh vnitrni hydroizolace:

1. Podlaha se zpenetruje + se natavi asfaltove pasy (cca 10cm pod finalni podlahou). Uvazovala se i varianta pouziti Bitumen 2K, ale na 110m2 uz to je veliky cenovy rozdil.

2. Po vnejsim obvodu + nepodsklepene zdi se o jednu cihlu vyse nez je stavajici dozivajici hydroizolace se provede nova hydroizolace pomoci AquaStop Cream. Toto je v cca 0 az -5cm od ciste podlahy. Po procteni poradny usuzuji ze neni potreba pouzit aktivator a staci diry mirne navlhcit.

3. Napojeni pasu pres vrtani se provede pomoci Bitumen 2K – toto vse bude koncit cca 5cm nad cistou podlahou. Melo by tak dojit k napojeni hydroizolacni vrstvy kremu a asfaltovych pasu.

V priloze pridavam fotografii s prusakem a s vrtanim kde se to sype.

S pozdravem a diky JK

  • Jiri Kubias stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den.
Máme starý dům kde se nám objevuje vlhkost na stěnách. Nemáme možnost stěny podříznout nebo jinak odizolovat, jelikož dům je v řadové zástavbě. Četl jsem o vaší injektáži a chtěl bych se zeptat na pár věcí. Píšete že by se stěna mněla zbavit omítky 50cm nad vlhké mapy pokud je omítka znehodnocena. Dle přiloženého fota bych chtěl vědět zda je to nutné. Dále nejsem schopen zjistit přesnou šířku zdiva (jen odhad) a tak se ptám zda bude vadit pokud bude otvor ukončen dále než 4cm od konce zdi. Další otázka je na smíšenou zeď. Je vadou, když injektáž povede přes pískovec (ve zdi se střídají cihly s pískovci).
Předem děkuji za konzultaci.
S pozdravem Vlastimil Šulc.

  • Vlastimil Šulc stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 2 měsíce dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,

k domu byla v minulosti, před 45lety, přistavena jedna místnost, která je bohužel špatně odizolována. Podlaha je cca 75cm nad úrovní terénu. Základový beton v místnosti je přetažen na sokl a pod ním je navážka, která je dost vlhká (cca 20% měřeno v kontrolním otvoru). Izolace nad základovým betonem byla provedena rozlitým asfaltem, zdi térákem. Nad touto „izolací“ je zeď zhotovena ze škvárových tvárnic s otvory a zvenčí je již fasáda. Jelikož problémy s vlhkostí v této místnosti byly asi již dříve, byly proraženy pod základovým betonem, těsně u soklové zdi průduchy. Což asi také nebylo nejlepší řešení – možné promrzání.

(Počítám mimo jiné s odkopáním základu, použití drenáže, nopové folie a injektáží do spáry mezi cihlami v soklu v místě kde je na druhé straně vzduchový kanál viz skica. Dále odizolováním a zateplením podlahy.Dále pak přizděním vnitřní strany zdi).

Můj dotaz zní: je možné použít krémovou injektáž k odizolování základového betonu od obvodové zdi? To je vyvrtáním otvorů těsně u zdi a jejich třeba opakované naplnění krémem? V tomto místě je pod betonem vzduchový kanál.

Vše snad lépe objasní přiložená skica

Děkuji za odpověď.
Z.B.

  • Zdeněk Bagal stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 1 rokem dní
0 votes
3k zobrazení

Vážení odborníci na sanace zdiva,

z obsahu prezentace vašeho podnikání zde na webu jsem nabyl dojmu, že můj problém pravděpodobně, žel, nemohu vyřešit s vaším know-how. Přesto se Vás raději zeptám, abych později nelitoval, že jsem to nezkusil.

Bydlíme v bytovém domě předválečných let (cca 1930), železobetonový skelet (sloupy, trámy, průvlaky) s vyzdívanými svislými konstrukcemi a stropy z tehdejších vložek „simplex“. Dům nemá tepelnou izolaci pláště, a jeho omítka se v dosti vadném stavu, byla na místech, kde odpadla, dočasně nahrazena cementovým postřikem. Okna všech bytů jsou izolační dvojskla v plastových rámech.

Náš byt ve třetím nadzemním podlaží domu má jen dvě stěny ochlazované zvenčí, orientované na jihozápad a severozápad. A právě ve styku těchto dvou stěn (rohu) se nám dlouhodobě každoročně vytváří plísně při podlaze a při stropě, někdy i v celé délce rohu. Obvykle od října do dubna. Roh (myšleno cca 1 m na každou stranu) je v kritických obdobích hodně studený, dokonce ochlazuje i předměty v malé skříňce, které visí poblíž. od doby, co se plíseň v místě rohu vyskytla, odstavil jsem jednu skříňku cca 1 m od rohu, a celkově není a nebyl v celé své výšce roh nikdy zakrytý nábytkem.

Soused pod námi má strop obložený sádrokartonem, soused nad námi má laminátovou podlahu. nevím, zda součástí jejich konstrukční skladby jsou i nějaké izolace proti vlhkosti (parozábrany ap.),nebo jak mocná vrstva tepelné izolace je pod laminátovou pochůznou vrstvou.

Zkusil jsem z rohu ty plísně na klasické vnitřní omítce odstraňovat jak pomocí chemie typu SAVO, tak pomocí přírodních prostředků – speciální hub, které žerou plíseň. Funguje obojí, ale vždy jen dočasně, další rok se plísně objeví znovu. V místnosti (obýváku spojeného s kuchyní) pravidelně měříme vlhkost (aby nebyla vyšší jak 70%) a větráme, v zimě topíme.

Jak jsem psal v úvodu, mám spíše dojem, že toto je mimo vaší specializaci, přesto bych se rád ujistil, zda si přeci jen nebudete vědět rady, jak se plísně z rohu zbavit, prosím?

Děkuji vám za případnou radu nebo odkaz na vhodnější firmu.

S úctou
JB

  • Jan stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý večer.

Rád bych tímto požádal o váš komentář k přiložené fotce. Měl bych k ní dva dotazy…

1) (snad)Je vidět mokrá mapa na omítce. Je to opravdu pouze počínající vlhkost, omítka podle mě ještě není znehodnocena. Je nutné v tomto případě před injektáží navlhnutou omítku odstranit?

2) Zeleně jsem na fotce vyznačil úroveň, kde vede původní vodorovná izolace (snad ipa?). Nicméně vzhledem ke vzlínající vlhkosti je vidět, že už není celistvá a proniká přes ni vlhkost. Je tedy možné aplikovat váš injektážni krém přímo do této spáry, ve které je položená původní izolace? Nebo raději aplikovat o radu výše? Ptám se z toho důvodu, že zrovna řada, kde je izolace položená, mi připadá pro aplikaci injektáže ideální.

Děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem,

Bílý

  • Milan stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda je možno použít Váš produkt AquaStop Cream k provedení hydroizolace zdiva, které je ze škvárobetonu. Zdivo je celistvé, nejedná se o škvárobetonové kostky, ale o dusanou škvárobetonovou zeď v jednom kuse.

Případně jaké množství by bylo potřeba pro sanaci cca 50m takovéhoto zdiva.

Předem děkuji za odpověď

  • Trumf Sanace stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den Pane Schwarzi,
mám dotaz ohledně přípravku Aqua Stop Creamu.Zakoupil jsem si 30 l balení a už při plnění přes nálevku do 5 l injektážní pumpy se mi zdál přípravek příliš hustý,sám nechtěl do pumy stékat a musel jsem ho protlačovat.
Krém jsem už jednou v minulosti měl a takový problém se nevyskytl.
Můj dotaz tedy zní-je možno Aqua Stop Creame nějak naředit?
Děkuji za odpověď.

  • Vlastimil Žlebčík stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobry den,koupil jsem stary dum ktery je podsklepeny dum jsem nechal kompletne cely podrezat jen ted resim ten sklep zdi ve sklepe jsou dost vlhke a koukal jsem ze se dela nejaka plosna injektaz jen nevim jak presne bych mel postupovak a jak vrtat presne diry tak bych poprosil o radu jedtli vrtat diry v kazde spare nebo ob jedno?dekuji za odpoved Vorlicek

  • Tomas stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den.

Vážený pane Schwarzi, hledal jsem podobný dotaz na poradně, moc úspěšný jsem bohužel nebyl a tak jsem si připravil pár náčrtů a několik dotazů. Díky Vámi precizně zpracovaným podkladům vím, že mě letos čeká spousty vrtání + především aplikace Vašeho bezkonkurenčního přípravku a 95% budu umět díky Vaším návodům a videím udělat. Máme dům z roku 1872, po rekonstrukci vnitřních prostor. Dům jsme s velké části okopali drenáží, bohužel v některých místech to nepomohlo a někde to ani nebylo možné s ohledem na přístup (přitom jsem mimochodem zjistil, že hydroizolace samozřejmě neexistuje). I s ohledem na recenze nejen psaných, ale skutečně vyzkoušených ze strany mých přátel, do jiných vod brázdit nebudu. Nyní k dotazům: pokusil jsem se zakreslit jedeno z problematických míst, viz přílohy. Snažil jsem se zakreslit půdorys, kde je 1.NP (WC, spíž, chodba) a pod nimi 1.PP – sklep (ohraničení čerchovanou čarou). V Pohledu z boku je vidět, že se ve sklepě a spíži nachází okenní otvory – ve spíži se jedná o standardní okno (jestli se nepletu, tak dvoukomorové Eurookno), kdežto ve sklepě je to pouze taková svařená konstrukce se síťovinou, kterou na zimu přiklápím z vnitřku dvěma polystyreny. Nicméně se mi ve spíži (a to opravdu pouze tam) začala dělat poměrně masivní plíseň, především teď v zimním období. Je to takový pruh výšky cca 20cm, znázornil jsem jej v řezu i pohledu obláčkem (podotýkám, že je ve spíži pouze omítka bez obkladu). Pouze z mého naprosto laického názoru to může způsobovat několik faktorů, možná jeden z nich, nebo i kombinace:
– vlhkost prochází sklepním okýnkem a přes strop se dostává do spíže, kde kondenzuje a tvoří plíseň
– absence drenáže v tomto místě nebrání vzlínání od půdní vlhkosti
– schody z terasy „přilepené“ ke zdi vedou vlhkost do konstrukce a cestou nejmenšího odporu (kdy je WC obložené obklady) vzlíná ve spíži
Chtěl bych se tedy zeptat na Váš názor a požádat o:
– návrh aplikace AquaStop Creamu v tomto místě (třeba i vyznačením linie na Pohledu z boku)
– názor a návrh injektáže/izolace sklepních prostor, kdy je zbytek nemožný okopat drenáží (drenáž lze provést pouze asi v 2m úseku od konce schodů z terasy – pak už je tam postavená dílna, ostatní stěny sklepa jsou nepřístupné).

Děkuji za Váš náhled a jsem s pozdravem, M. Halama

  • Michal Halama stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,

mám dům z roku 1936 a v přední části domu je lepenka. Zadní část domu je hodně mokrá a řešíme jak vlhkost snížit (asi ne úplně odstranit, protože staré domu určitou vlhkost prý potřebují). Velmi se nám zamlouvá váš způsob řešení. Měl bych dotaz jestli je tato metoda vhodná i pro náš starý dům a jestli je nutné povolení od statika.

  • Jiří Hillebrand stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení
Dobrý deň

Mám steny do výšky 1,5m kamenné a pokračuje tehlou. Vlhká je aj tehla. Chcel by som sa opýtať ako je najlepšie vrtať do kameňa? Či je lepšie priamo 14kou, alebo predvrtať nejakým tenším a potom 14. Problém je keď sa vrtak dostane medzi 2 kamene, hneď ho vyláme. Existujú nejaké odolnejšie vrtáky na takéto steny?
Vďaka za odpoveď

  • Trumf Sanace stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, již několikrát jsme použili vás přípravek k odvlhceni zdiva, vždy se skvělým výsledkem. Po rekonstrukci staršího domu nám po šesti letech začala vyhnout vnitřní zeď v domě. Opět jsme použili aquastop, ale tentokrát se kýžený výsledek nedostavil. Zasílám fotku a prosím vás o radu, jak můžeme tuto situaci vyřešit. Pokud bude potřeba zašlu další informace. Děkuji Galusiva

  • Jarmila Galusiva stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,
ve verandě mám vlhkost (viz obrázek), zejména v zimních měsících. Zeď je cihlová 30 cm, podlaha v jednom rohu je 10 cm nad terénem, ve druhém 40 cm nad terénem, nepodsklepená. Chtěl bych vlhkost odstranit chemickou injektáží. Otvory budu dělat z venku. Měly by být pod úrovní, v úrovni nebo nad úrovní podlahy? Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Vojtěch S.

  • Vojtěch Stahl stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, prosím o informaci zda je možné použít váš přípravek na odvlhčení stavby z tzv “vepřovic” (nepálená hlína). Děkuji za informaci.

  • Emil Sekanina stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, za jak dlouho od aplikace je možné na stěnu použít odvhlčovač vzduchu s větrákem?
Děkuji

  • Josef stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • Trumf Sanace stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,
v rodinném domě jsme si nechali před 7 lety odbornou firmou rekonstruovat koupelnu. Protože se vypoulili obklady, tak jsme požádali řemeslníka, který prováděl obkládání, o opravu. Výsledkem bylo, že postupně bez nářadí „odloupnul“ všechny obklady, za kterými jsou uložené vodovodní trubky (plast, tubex). Omítka v místech, kde byly trubky zajištěné sádrou, se rozpadla v písek, nabobtnala a „odtrhla“ obklady. Na několika místech obklady praskly.
Firma si pozvala konzultanta a nabízí, že je nutno osekat celou koupelnu do výše 150 cm, zaizolovat zeď a znova obložit. Vše bez její finanční spoluúčasti (záruka byla 2 roky).
Než opět investovat do rozbourání koupelny, rád bych zkusil nějakou injektáž a nějakou maltu co odolá rozpadu vlivem vlhkosti. Můžete mi prosím poradit?
S díky
J. Bajus, Ústí nad Orlicí
p.s. -obrázky mi nejde nahrát

  • Bajus Jan stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,
je možné po aplikaci vašeho sanačního krému (po uplynutí předepsané doby, t.j. min. 14 dní) použít sádru pro omítnutí zdi?
A proč nelze sádru použít pro zátkování čerstvě vtlačeného krému?
Děkuji za odpověď.

  • Ivo Žižka stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, postavil jsem garáž do výšky cca 140 cm je ze ztraceného bednění a zbytek Je postaven z porfixu. Kolem jedné strany garáže je do výšky cca 120 cm je o zeď opřená zemina a na ní zámková Dlažba. Na ztraceném bednění pouze nopová fólie. Zeď samozřejmě vlhne. Vyřeší Váš výrobek můj problém? Viz foto. Děkuji za odpověď

  • Jiří Dohnal stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda bude stačit,když budu vrtat otvory pro injektáž těsně nad kamennou zídkou (ve výšce cca 75cm.Vrtání do kamene těsně nad zemí asi nemá smysl,nebo se pletu ? )Na dalším obrázku je vlhkost pod bílými dvířky (od plynoměru).V ose dvířek ze země příchází přívod plynu – jak provést vrty ? Na stejném obrázku vystupuje vlhkost nalevo od dveří – mám v tomto případěkdyž není kámen vrtat při zemi (v úrovni spodku dveří) ?Poslední dotazy – po aplikaci vaší emulze,čím ,,ucpat” otvory a stihnu aplikovat injektáž v listopadu (nevadí chladné počasí ? Děkuji.S pozdravem Jirka

  • Jirka K stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,
právě si chci objednat Váš produkt, ale potřebuji se zeptat na pár nejasností.
V jaké výšce mám začít vrtat, pokud na stávající betonovou podlahu budu instalovat izolaci a podlahové topení. Tedy dotaz zní 10 cm od stávající podlahy, nebo od nové podlahy? A zároveň budu k domu napojovat přístavbu, kde do malé části domu budu vylévat základovou desku. Opět stejný dotaz. Mám vrtat od základové desky, která bude ve stejné úrovni jako současná betonová podlaha, nebo až bude kompletní podlaha s podlahovým topením?
A dále se chci zeptat, jestli je potřeba vrty po určité době něčím plnit? Měl jsem za to, že Váš produkt vrtanou díru vyplní a ztvrdne, ale to jsem nejspíš četl u jiného produktu a nyní to na vašich stránkách nemohu najít. Našel jsem pouze dotaz od pána, který chce vrty plnit pěnou.

Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Kolář Petr

  • Petr Kolář stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Je mozno po roce jeste dplnit krem pro lepsi izolaci, nebo uz to nema smysl? V nekterych mistech jeste pronika vlhkost.

  • Lumir Bolek stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den pane Schwarz,

Dnes jsem se chystal vyplňovat vrty montážní pěnou a po prohlidce vrtů, jsem zjistil, že je v některých trochu krému přeměněneho na “gel” a vrt je uvnitř trochu mokrý od toho gelu. Někde je víc někde skoro nic. Nevím, jestli se nestala někde chyba, nebo je to normální? Injektáž jsem prováděl ke konci září. Vrty jsem provlhcoval vodou a před aplikací krému i activatorem. Nevím jestli mám pěnu dávat nebo raději počkat, nebo ještě něco úplně jiného. Děkuji předem za Vaši odpověď.

S pozdravem

Michal V.

  • Trumf Sanace stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den. Jaká je minimální teplota venkovního vzduchu okolí domu pro aplikaci vašeho systému okolo domu?
Je polovina října a nemovitost je u Kolína. Děkuji za odpověď

  • Trumf Sanace stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 1 měsíc dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, rád bych poprosil o technickou radu. Velmi mne oslovila vaše názorná videa a popisy a proto jsem se pustil do izolace mokrého zdiva. Jde o dům téměř 200 let starý, kde byla částečně provedena izolace před 60 lety podřezáním, která je dnes již degradována. Vrty jsem provedl z venkovní strany přesně dle návodu ve vodorovné spáře v předepsané hloubce a rozestupech (jde o zeď 45 cm). Navrtané otvory nebyly třeba vyfoukávat, neboť vrták jsem vytahoval zcela zalepený mokrou maltou s příměsí cihly (vrták jsem musel průběžně čistit, jak byl zaplpaný). Při aplikaci krému však vlivem vysloveně mokrých děr, docházelo ke zředění krému po styku s s vlhkostí ve vyvrtaném otvoru (jako bych izolační krém aplikoval do bláta). Bylo to zjevné, když porovnám jakou viskozitu jsem naléval do vytlačovací pistole a jaké \”řídké mléko\” mi vytékalo z otvoru před zatěsněním. Trápila mne myšlenka, že nedodržuji zdůrazňovaný postup z návodu a nemohu vlivem přemokřeného zdiva zaručit, že vyvrtaný otvor byl zcela vyplněn. Proto jsem včera (po 16 dnech) navrtané otvory znovu \”odšpuntoval\” a opětovně vyplnit izolačním krémem. Po zavedení aplikační trubičky to v některých děrách \”mlasklo\” což je dokladem, že prvotní krém ještě nebyl zcela absorbován okolím. Pokud uvažuji správně, tímto postupem jsem snad nic nepokazil, naopak druhou aplikací jsem dosáhl úplného vyplnění předvrtaného otvoru. Nyní ponechám dostatečný čas zdivu aby mohlo krém absorbovat a následně vyschnout (dobu předpokládám řádově v měsících). Prosím o radu, zda mnou popsaná úvaha a postup byl správný, případně pokud uvažuji chybně, prosím opravte mne. Pro ilustraci připojuji dvě fotky před znovuotevřením otvorů, tedy 16 dnů po první aplikaci. Předem děkuji, s pozdravem Výprachtický

  • Výprachtický stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,

rád bych se dotázal na konkrétnější odpovědi vůči mému problému. Máme podsklepený dům, starý dům, a letos jsem udělal svislou hydroizolaci. Tudíž vyspravil základ, asfaltový lak, ipa, u které si tedy nejsem jistý jestli je na sto procent udělaná správně (místy menší bublinky), nopová fólie, drénáž až pod úroveň podlahy sklepu (cca 30cm). Avšak vlhkost stále prosakuje podlahou ve sklepení a tvoří solné výkvěty. Základ domu je tvořen betonem s říčním kamením. Můj dotaz je tedy – je v mé situaci, kdy bych chtěl provádět injektáž u podlahy ve sklepení, vhodnou volbou Váš výrobek a je stále nutné zdivo z venčí oklepat, když je zasypáno drceným kamenivem? Je mi jasné že míra správnosti Vaši odpovědi asi bude záviset na míře kvalitě svislé hydroizolace.

S pozdravem
Jan Matěj

  • Honza stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,
Měl bych pár dotazů k Vašemu systému sanace.

1, zdivo chci navrtat v přechodové spáře, mezi základem a první řadou cihel.
Ale stávající podlaha v domě je výše než tato spára. Je možné provézt injektáž ve dvou řadách nad sebou a tímto přemostit výškový rozdíl?

2, Jakým způsobem se napojuje injektáž na ostatní izolace? Na obvodovém zdivu bude provedena injektáž a na vnitřních podlahách lepenka, jak to správně spojit?

3, Nechával jsem si nacenit injektáž od různých firem a setkal jsem se z různými druhy injektáží. Poslední firma mi doporučila např. injektáž akrylátovými gely. Jaké jsou rozdíly mezi takovými přípravky, a je Váš cream vhodný pro všechny typy zdiva?

Děkuji

  • Tomáš Nohavica stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,

řešíme problém se vzlínající vlhkostí ve starém zrekonstruovaném zatepleném domě. Líbí se nám injketáž Aquastop cream. Viděli jsme i video. Jen si úplně netroufáme na to dělat to sami. Bojíme se, abysme to udělali správně a mělo to efekt. Nemůžete doporučit nějakou firmu, ketrá s tímto přípravkem pracuje? Na internetu jsme něco našli, ale úplně nevíme. A ještě jeden dotaz. Má cenu otloukat i zeď, na které není ani plíseň ani není odfouklá nebo stačí použít jen injektáž? Na těch degradovaných zdech také stačí jen injektáž nebo by bylo vhodné zkombinovat třeba se sanační omítkou? Díky za odpověď. JČ

  • Jan Černý stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • Monika stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 2 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobry den,
Vas produkt jsem pouzival minuly rok a funguje opravdu skvele. Zed je sucha. Nyni chci sanovat venkovni zed. Pulka je z palenych cihel to je v poradku a budu podle navodu postupovat. Jenze druha pulka je z piskovcovych kvadru. Jak postupovat v tomto pripade? Je vubec vhodne chemicky podriznout i piskovcove kvadry? Nedojde k jejich rozpadu vlivem sucha?

Viz foto budu navrtavat v urovni podlahy tedy tesne nad piskovcove zaklady.

Dekuji a preji mnoho dalsich spokojenych zakazniku. Sam Vas doporucuji znamym.

Picha

  • Lubomir Picha stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, vrty budu provádět z vnější strany. V místnosti ale budu zvedat výšku podlahy. Mám vrtat v úrovni výšky plánované navýšené podlahy, nebo mohu vrtat cca 10 cm nad současnou podlahou? Tím by pak ale vrty byly pod úrovní nové (navýšené) podlahy. Která varianta je vhodnější? Děkuji, Martin Šmejkal

  • Martin Šmejkal stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den pane Schwarzi,
jako mnoho jiných jsem nucen řešit vlhkost v rodinném domku (ze začátku 20. století), tedy bez vodorovné hydroizolace (základy z opuky, nad zemí ca 5 řad bílých cihel, dále plné červené). Mechanické izolování, které bych preferoval, není možné, protože je dům obýván a nelze ho vystěhovat a provádět rozsáhlé stavební práce. Začal jsem se tedy zajímat o chemickou injektáž a zaujaly mě informace o produktu Aquastop Cream na vašich webových stránkách a uvažuji o jeho aplikaci. Nicméně rád bych se Vás zeptal ještě na následující.
1. Předpokládám, že Vámi uváděná životnost krému 25-30 let dle konkrétních místních podmínek) je odhadovaná a krém zatím není nikde zdaleka tak dlouho nasazen. Z toho plyne moje první otázka. Co se s krémem v čase bude dít? Budou ho postupně narušovat soli a minerály unášené vlhkostí z okolní půdy až dojde k opětovnému zprůchodnění kapilár ve zdech? Bude poté možno využít stávajících otvorů pro případnou novou aplikaci krému?
2. Přímo u základu jedné zdi byl vyzděn septik, který byl pravděpodobně izolován asfaltem, který postupem času ztratil izolační schopnost a vlhkost včetně solí prosytila zeď. Septik je sice již desítky let zrušen, nicméně zeď stále silně vede vlhkost a v zimě prochládá, vnitřní omítka degraduje a potahuje se plísní. Dokáže i v tomto případě krém vytěsnit soli z pórů a tyto uzavřít?

Předem děkuji za odpověď, s pozdravem
Martin Bambas

  • Martin Bambas stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý deň. Chcel by som Vás veľmi poprosiť o radu. Mám záujem si zakúpiť výrobky od vašej spoločnosti, zaujalo ma to, že si to môžem urobiť svojpomocne.
Nakoľko mám sokel, ktorý má dva roky a nechcel by som ho dávať dole. Posielam obrázok ako sa začala vlhkosť prejavovať. Chcem sa spýtať ci by som mohol injektaz urobiť pod úrovňou soklu aj nad jeho úrovňou, alebo by to nemalo zmysel? Úroveň podlahy v dome je v línii sokla ako som naznačil na fotke. Injektaz môžem robiť iba z vonku nakoľko je vo vnútri kúpeľňa. Mam v plane aj dat drenaz okolo múru. Ďakujem veľmi pekne za radu.

  • Trumf Sanace stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
Zobrazuji 251 - 300 z 1k záznamů

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

POMÁHÁME DOROVNAT STARTOVNÍ ČÁRU DĚTEM, KTERÉ NEVYRŮSTAJÍ V RODINÁCH

pestalozzi
Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268