Dobrý den,
mám 19 let starou chatu s podlahovým topením. Po 15 letech začala u příček v přízemí na omítce vystupovat vlhkost a to za kuchyňskou linkou vedlo k zápachu plísně. Oslovil jsem odbornou firmu a ta provedla injektáž. po 5 letech se mi problém vrátil. Znovu začíná zdivo (pálené duté tvárnice příčkovka Tondach cca 15cm) vlhnout a opadávat omítka. Výška nové mapy vlhkost je do 15 cm nad sokl cca 7cm. Obvodové zdivo je suché. Přemýšlel jsem nad příčinou pravděpodobně minimální únik z podlahového topení nebo nedokonalá deka hydroizolace. Co by jste mi doporučil, znovu udělat injektáž ? Nebylo by řešení nová sanační omítka?
S pozdravem Josef Hromek
- Josef Hromek stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den.
V poradně jsem nenašel, kdy potřebuju aktivátor. Mám cihlovou stěnu kterou chci vaším přípravkem Aquastopcream izolovat. Omítky jsem dle Vašich rad odstranil a teď si u vás zakoupím aktivátor. Je ale potřeba? Zeď mi teď připadá že je suchá. Děkuju za odpověď.
J Svícko.
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
prosím o radu, co by mohlo být příčinou vlhnutí zdi na fasádě domu. Rádi bychom zjistili, zda není příčinou prasklá vodovodní nebo odpadní trubka – mapa se objevila u okna, za nímž je kuchyňská linka se zabudovaným dřezem/odpadem myčkou. Pokud by to nebyly trubky a kanalizace, potřebovali bychom pak následně zjistit, zda se nejedná o průnik dešťové vody nebo hladinu spodní vody, která může (?) vzlínat (dům je do cca dvou metrů výšky po obvodu obložen dlaždicemi). Jedná se o stavbu z 80.let 20.století, čili použité stavební a jiné materiály nelze s přesností určit a jsme již několikátí majitelé. Děkuji za Vaši radu. Foto přikládám.
- Markéta Kohoutková stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
velmi mě zaujal Váš produkt, který je pro mne nejoptimálnějším řešením.
Potřebuji poradit se zhotovením sanace, dům je orientačně z 19.století, sklepy opuka, zdi cihla, bohužel se dům nachází ve svahu a veškerá vlhkost je v úrovni právě již svahu viz. přiložený náčrt. Místnosti které jsou pod úrovní svahu chci právě zaizolovat ale tím že jsem pod úrovní terénu nevím jestli mám vrty udělat dle vašeho návodu nebo níž. Bývalý majitel udělal beton ale zda-li udělal podklad už nevím proto podlahy půjdou pryč a budou se dělat nové s asfaltovými pásy zajímá mne zda udělat vrty pod novou budoucí podlahou tzn po odkopání nebo v úrovní budoucí podlahy tzn nad. poté jestli má onen svah daný vliv na vrty. V budoucnu se bude dělat spádování a kačírek aktuálně je svah u domu sice odkopán cca 50cm kolem domu ale je vyspádován přímo ke zdivu. Děkuji
S pozdravem,
Přibyl Jan
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, pane Schwarzi,
chtěl bych Vás požádat o radu. Bydlíme v malém dvojdomku (stavba 60. let 20. stol.), který je zrcadlově otočený. Se sousedem máme společnou prostřední zeď. Bohužel jeho nezodpovědným chováním v jeho polovině domu (v kotelně sekal obrovské špalky), došlo dle našeho názoru prováděnými otřesy k poškození spodní izolace lepenky (asfaltu) a odtud do jeho prostor vtéká spodní voda. V našich prostorách voda není. Nicméně pro nás to má ten dopad, že společná prostřední zeď je ze strany od souseda v jeho sklepě 5 cm pod vodou a z naší strany nám zeď „pouze“ vlhne do výšky cca 50 cm. Ostatní zdivo spojené se základovou deskou je vlhké cca do 30 cm. My ve sklepě vodu nemáme, pouze je lehce vlhká podlaha.
Pro zamezení vnikání vody do zdiva ze strany od souseda a dále vzlínání vody vzhůru jsem dovodil podle vašich popisů, že je nejvhodnější použít přípravek krémové injektáže AquaStop Cream. Poté bychom podlahu znova zaizolovali lepenkou, podvlékli do spáry cihly a položili 7 cm vrstvu betonu. Myslíte, že je krémová injektáž pro zamezení vstupu vody a její vzlínání je za daných možností nejvhodnější? Se sousedem není možné se dohodnout, navíc je bez prostředků a výsledek případného soudního sporu by byl nejistý.
Děkuji Martin Štěpánek
Příloha: plánek
pro zvětšení klikněte kurzorem na nákres
- Martin Štěpánek stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den pane Schwarzi,
obracím se na Vás s dotazem, jaký malířský nátěr mám ideálně použít na Vaši sanační omítku? Podotýkám, že jde o vnitřní omítku ve sklepě a nejedná se o fasádu.
Na internetu jsem se dočetl, že ideální je použít fasádní nátěry na silikátové bázi. Např. Primalex fasádní barva silikát – viz TL v příloze.
Ve stavebninách mi řekli, že mohu použít také REMAL Plus, kde se přímo na obalu uvádí „vhodný pro sanační omítky“…
Propustnost pro vodní páru se však liší.
Primalex fasádní barva silikát má propustnost pro vodní páru Sd = max. 0,08 m
REMAL Plus uvádí v TL parametr Sd = 0,028 m.
Nerozumím, co přesně parametr Sd vyjadřuje, a jestli znamená čím větší číslo, tím lepší prostup par nebo opačně?
Co byste mi doporučil použít?
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Radek Krejčík
Přípravář realizace projektů
primalex_tl_fasady_fasadni_barva_silikat
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobry den. Mam podobný problém jaky již jste měl v poradně, proto použiji obrázek který vám posílal pan Machovic a k tomu přidám vlastní fotky.
Před 15 lety jsem si pořídil rozestavěný zahradní domek ke kterému jsem přistavěl, jelikož novostavby v dané lokalitě momentálně nejsou možné, pouze přístavby. Původní část která dnes slouží jako koupelna a předsíň byl sklep. Výská stropu byla 190 cm takže jsem musel vybourat podlahu a prohloubit ji dolu. Potom jsem vylil betonové desky a udělal izolací asfaltovými pasy včetně vnitřních stran základu. Cca 12 let nebyl žádný problém ale před rokem začala vlhnout jedna zeď a dvě vnitřní příčky. Jelikož stavba stoji na svahu jsem si myslel že voda se dostává z venči ale po tom co jsem navrtal zeď, jednoznačně vlhkost vzlíná zespoda. Vzadu za domkem je ve svahu sklep a je o 40 cm hlubší než současná podlaha baráku.Ze stran podél základu vedou drenážní trubky, tak že vše je řádně odvodněno.
Prosím o radu, chtěl bych provést injektáž dvou příček o délce 6 metru a 10 cm síle zdiva ( materiál porobeton) a injektáž základu z vnitřní strany o délce 5 metru.
Kolik balení AquaStop Cream® krém (pasta) by jste doporučil koupit když budu objednávat AQUASTOP CREAM ® BALENÍ TUBA 500 ML S PET TRUBIČKOU (500 MM).
Předem děkuji za radu
S pozdravem Malický
- Malický stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, zda uvedená sanace lze použít i v případě, že se nejedná o vzlínající vlhkost od podlahy / základů. Jedná se o suterénní místnost (venkovní strana zasypána a nahoře proveden okapový chodníček ze zámkové dlažby). Venkovní strana zaizolována, navíc dána nopová fólie. Nyní se cca 2x po sobě při extrémním dešti i větru (za “normální” situace (déšť, sníh) se to nestávalo.), kdy nadzemní část této zdi je dešťovým srážkám i větru vystavena, stalo, že v rohu v různých výškových úrovních se objevilo vlhké místo. V průběhu x-let před tím nic. Pravděpodobně i vlivem sednutí domu mohla být lokálně poškozena hydroizolace a voda, která se natekla ke stěně, způsobila vlhkost. Zdivo typ porotherm tl. 365mm. Dotaz zní, zda lze i na takový případ použít tuto sanaci, aby se nemusely dělat zemní práce a celé zvenku odkopávat a opravovat izolaci. Samozřejmě situace přívalových dešťů se může opakovat. V případě, že by bylo možné aplikovat tuto sanaci tak, v kterých místech provádět injektáž, pouze okolo vlhkých míst? V příloze foto. Za normální situace (déšť, sníh) se to nestalo. Děkuji a přeji pěkný den
- P. Svoboda stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
včera jsem navštívil vaší prodejnu a koupil si injektážní krém Aquastop cream do zdiva proti vlhkosti. Vaše kolegyňka mě na Vás obrátila z dotazem. Začala nám vlhnout jedna zeď ve starším rodinném domku kdy soused si udělal vsakovací systém deštové vody. Vzhledem k tomu že dům je stará a neodizolovaný tak se to začíná projevovat. Nicméně chci se zeptat jak správně navrtat otvory pro vpuštění krému. Jedná se o vnitřní zeď viz obrázek. nákres ( já bych chtěl dát tu injektáž do mezery pod prkna podlahy) ale nevím zda neudělám nějakou chybu tak i rád nechám poradit.
Předem děkuji za radu Ondřej Novák
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobry den,mame navlhnutu vnutornu nosnu stenu 40 cm hrubù,kedze nieje tehlovà ale z ubìjanej skvàry tak som asi 5cm od podlahy navrtaval diery po 10 cm a pekne aplikoval krèm,omietku som neobìjal lebo nebola vobec poskodenà ani nejak velmi nebola premocena len asi do 20 cm od podlahy,no po 2 mesiacoch este nevidim rozdiel stàle je tà vlhkà mapa takà istà,dokonca sa mi zdà ze este viac vlhkejsia.
Moja otazka znie ze ci mozem este do tych istých dier este raz aplikovat krèm ci to mà zmysel ,lebo si neviem rady.Ďakujem pekne.
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
budu provádět sanaci zdí u našeho domku. Jelikož ho trvale obýváme a vnitřní omítky nejsou nijak poškozeny, vrty byly provedeny z vnější strany domu.
Většina otvorů je na jihovýchodní a jihozápadní stranu, kudy ovšem ze svahu k objektu stéká voda a problém byl dost možná zapříčiněn i špatným řešením okapů (již vyřešeno) a zřejmě i dožilou lepenkou mezi základem a první řadou tvárnic. Tvárnice je škvárobetonová o rozměru V 20 cm, Š 44cm. První spára z vnitřní strany je ve výšce 15 cm nad podlahou, což je dle instrukcí příliš. Nechala jsem v domnění, že tvárnice jsou plné, z vnějšku navrtat otvory ve výšce 5 cm nad vnitřní podlahou.
Až při čištění otvorů jsem seznala, že tvárnice není plná, jelikož při vyfukování prach vycházel vedlejším otvorem. Toto jsem si ještě potvrdila „šťourací“ zkouškou. Bohužel nemám sanci zjistit, jak přesně tvárnice vypadá, respektive, nakolik je dutá, protože jsem otvory osobně nevrtala a nevím, jaký byl odpor materiálu. Hledala jsem ve Vaší poradně a našla doporučení se dvěma postupy.
Ráda bych znala Váš názor, zda je v tomto případě správné volit variantu 2., tedy vyplnit celou řadu PUR pěnou a poté znovu navrtat a vyplnit krémem. Jedná se o první řadu tvárnic, pod kterou je jak jsem zmínila již zřejmě dožilá lepenka. Pro úplnost posílám obrázek.
Otvory jsou navrtány vrtákem 14mm. Mám je převrtat větším průměrem a po vyplnění navrtat opět 14mm?
Předem moc děkuji za odpověď, velice si cením Vašeho přístupu.
S přáním příjemného dne
Lucie Znojemská
- Lucie Znojemská stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 2 týdny dní
Dobrý den,
objednal jsem první dávku krému a příslušenství a vyvrtal první řadu otvorů. Jedná se o starý přestavovaný dům, takže navrtání je v cihelném zdivu.
Celkový stav je následující:
Vrty jsou provedeny ze strany garáže, asi 40 cm nad úrovní podlahy garáže, což je asi 1 cm nad úrovní podlahy v místnosti, kterou potřebuji izolovat. Místnost je téměř celá podsklepená, sklep je vlhký. Sklep mě ale netrápí. Vlhkost v pokoji se projevuje na vnitřních zdech pokoje do výšky max 10 cm od podlahy s lehkým opadáváním malby případně i omítky. Je mé navrtání této zdi, která dělí garáž a pokoj provedeno správně. Mým cílem je odvlhčit tuto zeď pro obytnou místnost. Přikládám řez a foto.
Děkuji z odpověď,
R. Nový
Povedené navrtání ze strany garáže pro injektáž Aquastopcream
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, pane Švarci,
na začátek Vám děkuji za tuto poradnu!
Pochopil jsem z vašich reakcí na dotazy, že Bitumen 2K by mělo být možné aplikovat přímo pod dlažbu. Mám ve sklepě podlahu, kterou nechci ze statických důvodů vykopávat, přičemž je sice místy silně vlhká, nicnémě o tlakovou vodu se nejedná.
Jak správně aplikovat Bitumen 2K na starý beton a poté jak správně rovnou na něj položit dlažbu? Mám na mysli jakou vrstvu Bitumen 2K by jste doporučil, zdali vložit perlinku, zdali u druhé vrstvy povrch vyhladit či hřebenovat nebo do něj přisypat křemičitý písek pro následné dobré přilnutí flexibilního lepidla, provést na něj poté ještě stěrku flexibilního lepidla s perlinkou a poté až flexibilní lepidlo hřebenem nebo to není nutné, zdali nejdříve Bitumen 2K na starý beton a pak nivelačku nebo naopak?
Jak “moc” vlhká může podlaha být před aplikací Bitumen 2K?
Pozn.: Zdi budou injektovány a do určité výšky zevnitř izolovány. Děkuji za odpověď na dotaz, který věřím není až tak typický.
S pozdravem
Tomáš Drábek
- Tomáš Drábek stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, rád bych se dotázal v jaké výšce provést sanaci zdiva z obrázku. Kámen zasahuje cca do výšky 50cm od podlahy, poté jedna řada z pálených cihel a zbytek směrem nahoru už je kotovice. Pokud se otvory vrtají v nejspodnější vrstvě, vrtá se do nepravidelných spár mezi kameny, nebo přímo do kamene? Přeci jenom vrtáním do kamene bych měl obavu o narušení pevnosti zdiva.
Děkuji za odpověď.
- Radek stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobry den
na chalupe nam vlhnu steny a po dufam ze dokladom dohladani si informacii som sa rozhodol pre kremovu injektaz nakolko dom je stary a je to kombinacie palenej a nepalenej tehly.
problem je vtom ze dom je postaveny na svahu a preto su podlahy v 3 roznych vyskach. rozidely su znacne od najnisieho bodu po nasledujucu vysku je to asi 25cm a potom je dalsi skok asi 12cm. obvodovy mur planujem robit z vnutornej strany lebo treba aj tak dat dole staru omietku az na tehlu.
moja otazka je ako postupovat pri vnutornych nosnych muroch a prieckach ktore maju podlahu v roznych vyskach. lebo ak by som dal 7 cm od spodku najvisej podlahy tak vedlasia miestnost sa uz blizi k 20cm a ak by som zacal tam tak tam by som vrtal do betonu.
napadlo ma aj to ze to robit postupne od najvissieho bodu po najnizsi asi v 2 mesacnych intervaloch aby som mohol dodrzat 7cm doporucenu vdialenost od podlahy.
samotna podlaha nema ziadnu izolaciu je to beton naliaty na hlinu.
vopred dakujem za odpoved.
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, pane Švarci,
je skutečně uváděná spotřeba dle vaší kalkulačky přesná? Otvory jsem vrtal dle vašich instrukcí, kontroloval jsem zdali nejsou průchozí, ty které byly průchozí jsem zaslepil na koncích nicméně spotřeba ve zdivu tloušťky 500 mm je při rozteči otvorů 100 mm a průměru 14 mm o přibližně 35% vyšší. Finanční náklady se tedy výrazně liší od původně kalkulovaného. Jedná se o cihelné zdivo s průběžnou spárou. Děkuji předem za zpětnou vazbu.
S pozdravem
Tomáš Drábek
- Tomáš Drábek stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
v jiném dotazu uvádíte následující: “Pokud není dům, nebo jeho půdorysní část, podsklepen/podsklepená a podlahy 1NP jsou tím nad terénem, je výška linie vrtů daná výškou vnitřních podlah, tzn. že se injektáž Systémem AquaStop Cream zhotovuje co nejblíže k vnitřním podlahám”
Není mi jasné, co to znamená v mém případě: nepodsklepená místnost, podlaha zhruba v úrovni venkovního terénu. Tloušťka zdi cca 90 cm. Problém je, že zeď je smíšená, z vnější strany je výšky cca 30 – 40 cm nad terénem kámen, uvnitř plná cihla. Poměr šířky kámen / cihla neznám.
Kdybych měl vrtat až nad kamenem, bude to příliš vysoko nad podlahou. Pokud bych měl vrtat v nejbližší spáře nad podlahou, provrtám pouze vnitřní cihlovou část.
Jaký je postup v tomto případě? Díky.
- Ondrej Ilcik stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den všem čtenářům mé poradny. Tato poradna, zaměřená na problematiku sanace vlhkého zdiva, se rozrostla do značného objemu informací a tak budu občas sjednocovat obdobná témata do jednoho shrnujícího článku.
Poslední dobou dostávám stále více dotazů na způsob provedení injektáže naším Systémem AquaStop Cream u zdiva Porotherm, Heluz – u voštinového zdiva. Je to pochopitelné, že se u tohoto druhu zdiva nedá postupovat stejně jako u zdiva z pálených plných cihel, smíšeného zdiva či u zdiva kamenného. Voštinové cihly jsou při zdění svisle děrované a tím jsou pro zhotovení dodatečné izolace pro zamezení vzlínající vlhkosti specifické.
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 7 měsíců dní
Dobrý den,
rád bych se zeptal zda lze učině použít aquastop cream i u místnosti viz.foto a to zpusobem odstranění soklíku navrtaní(lze vrtat pouze do spár nebo i do stavebního materialu? V tomto případě cihel),napuštění aquastop creamem a opětovném obložení soklík(po doporučené době).
omítka je zde dělaná obyčejně(jádrová omítka,feinputz a barva tudíž bez jakéhokoliv sanačního opatření)
mockrát děkuji za radu
s pozdravem Křivánek
- František stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobry den.
Chcel by som sa informovat/poradit ci je vhodny Vas injektazny krem aj na takyto typ muriva (Vid priloha)
Tehla zacina az 43cm od zeme pod tehlou je asi betonovy zaklad ktory mi taha vlhkost (Povodne boli tieto miestnosti pivnica ale bolo to prerobene na bytovu jednotku)
Vedeli by ste mi povedat ci mi to bude fungovat a kolko od zeme by bolo vhodne vrtat tie deiry pre injektazny krem?
Dakujem
Machovic
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Nedávno postavená přístavba zádveří byla provedena z pálených tvárnic porotherm 30x30x45 cm. Jsou položeny na betonový základ ošetřený nátěrem krystalizační hydroizolací. Již několik roků mi vlhnou rohy zádveří a vlhkost stoupá každý rok o asi 3-5 cm. Myslel jsem, že příčinou je dešťová voda z venkovní podesty. Vyměnil jsem dlažbu podesty a utěsnil jsem roh mezi podestou a stěnou silikonem, ale bez výsledku. Rozhodl jsem se provést injektáž zdiva. Můj dotaz je, zda mohu vrtat otvory do porothermu ve výšce 5-7 cm nad základem. Základová spára je totiž těžko přístupná (vnější strana tepelná izolace, vnitřní strana dlažba – vše poměrně nové). Krém se dostane do dutin v porothermu a asi bude větší spotřeba. Mám provést injektáž opakovaně? Lze to takto provést? Děkuji za odpověď.
- Ing. Stanislav Slovák stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Pozdravujem pán Schwarz ,
Chcem použiť váš systém AquaStop Cream ® ,
mám rohový nosný stĺp domu postavený na betónovej platni a izolácia je nedostatočná , porušená….
omietka naberá vlhkosť a obkladačky opadávajú, pochopil som správne ako navŕtať diery ? Stĺp je postavený
z voštinových tehál a cementovej malty. Vŕtať 3 – 5cm od spodku nad prvým maltovým spojom 14 mm vrtákom bez nutnosti použitia peny a druhého vŕtania ?
náčrtok v prílohe.
Veľmi pekne ďakujem
Anton PORECKÝ
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý deň pán Schwarz, na základe objednávky č. 27172 zo dňa 16.6. 2020 ste mi dodali objednaný tovar na injektáž muriva, prísady do sanačnej omietky…, chcel by som sa s Vami poradiť, či je vhodné po injektáži a nanesení hrubej sanačnej omietky stenu presieťkovať pred nanesením jemnej štukovej omietky, či lepiaci tmel v ktorom bude sieť je priedušný, resp. aký druh lepidla možno použiť, aby sa nestratili vlastnosti sanačnej omietky. To, že hrubú omietku treba presieťkovať mi odporučila stavebná firma. Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Vladimír
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den pane Schwarzi, mluvili jsme spolu dne 13.7.2020 dopoledne, kdy jsem Vám pochválil Vaše několikanásobné vystoupení v TV, zpracování Vašich web stránek zejména pak názorný příklad s Vašim modelem zdiva ve vaničce vody a radil jsem se o použití injektážní pistole či pumpy na injektáž mého zdiva. Nyní bych Vás poprosil o následující rady:
– injektuji cihelnou zeď v chodbě domu o šíři 600 mm, délka 5 metrů, velmi úzké spáry
– na podlaze je dlažba se soklem a tak moje první spára od podlahy nad soklem je ve výšce 110 mm
– v této spáře jsem vrtal otvory po 100 mm od sebe o předepsaném průměru 14 mm
– vrtal jsem nejdříve délkou vrtáku 400 mm a vrty jsem dokončoval délkou vrtáku 550 mm, při dovrtávání jsem se téměř u všech děr dostával k skokovému posunu tudíž do výdutí. Vyhodnotil jsem, že v této úrovni nemohu tuto operaci zdárně dokončit.
– vím, že Vaše doporučená výška vrtů od podlahy je do 100 mm, přesto jsem začal zkoušet štěstí o spáru výše – tudíž ve výšce 180 mm od podlahy s úvahou, že tak to bude lepší než první nezdařená verze. Tyto vrty se mi zdařily až na dva, které šly v konečné fázi cca 100 mm velmi rychlým pohybem vpřed
-prosím Vás o radu jak mám ošetřit spodní řadu vrtů, které jsou dle mého pohledu pro injektáž nevyhovující
-závěrečná prosba je, zda nemáte zkušenost s řešením koroze zárubní, která se mi vlivem vlhkosti objevila ve výšce do 300 mm od podlahy na příčce vedoucí od výše uvedené obvodní zdi kterou mám injektovat a to po 100 mm od napojení k obvodové zdi
Po sledování Vašich rád v médiích a na Vašich úžasných webových stránkách Vás uznávám jako skvělého člověka a odborníka v jedné osobě, který opravdu svými znalostmi a vyvinutými prostředky pomáhá tam, kde jsou jiné technologie neúčinné.
Pokud budete mít na mé dotazy chvilku – budu Vám nesmírně vděčný:
S pozdravem a přáním mnoha úspěchů ve Vašem podnikání – Bc. Jan Vrabec!
(Chtěl jsem přiložit foto, ale systém mi to neumožnil, nevím kde se stala chyba – omlouvám se. Pokusím se zasla do Vašeho mailu.)
- Bc. Jan Vrabec stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den pane Schwarzi,
rád bych se s Vámi poradil, není-li v nějaké technologické kolizi dodatečný železobetonový věnec na historickém masivním zdivu z opuky na maltu hliněnou? Jedná se mi o dodatečnou tvarovou a prostorovou stabilizaci zbytku nárožního zdiva s původní stodoly. Zdivo má být ponecháno v extravilánu jako solitér.
Děkuji a jsem s pozdravem, David Šulc.
- David Šulc stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, pane Schwarzi,
uvažuji nad využitím vašeho injektážního krému pro sanaci sklepních prostor, potřebuji však poradit s nestandardní situací: Ve sklepních prostorách jsou zdi, které nelze zevně okopat jelikož je k nim z vnější strany něco přistavěno (novější přístavba ke starému domu, schodiště). Vodorovná izolace nad úrovní venkovního terénu existuje.
Rád bych injektoval komplet celé sklepní zdi těsně nad úrovní podlahy sklepa a poté zhotovil izolaci podlahy sklepa. Zdi sklepa jsou na dotek suché, až na 1-3 spodní řady cihel.
Lze takto provést, když část sklepních zdí nebude možné odkopat, nicméně v těchto oblastech je zvenčí zeď vždy něčím “chráněna” (přístavba, schody) a zeď po otlučení není nijak do výšky mokrá?
Pokud není možné v těchto neodkopatených oblastech izolovat krémem těsně nad úrovní podlahy sklepa, nebude pouze samotná izolace podlahy sklepa “tlačit” vlhkost do zdí?
Děkuji Vám předem za odpověď.
Tomáš Drábek
- Tomáš Drábek stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobry den pan Schwarz,
Planujem vyhotovit izolaciu steny proti vzlinajucej vlhkosti kremovou injektazou v celkovej dlzke 36 m. V tejto suvislosti prosim o odborne rady.
Fakty:
– mur je postaveny z porobetonovych tvarnic,
– kazde tri metre su umiestnene betonove piliere, medzi ktorymi je v podstate samotny mur vymurovany,
– po celej dlzke chyba vodorovna izolacia medzi murom a zakladom,
– chyba izolacia medzi betonovymi piliermi a zakladom,
– pri 70% dlzky muru nemozem vrtat do skary medzi zakladom a prvym radom tvarnic, pretoze mi tam zavadzia betonova
plocha pred budovou, ktora je asi 8 cm nad urovnou zakladu,
– napriek chybajucej izolacie je mur momentalne uplne suchy – aspon sa tak zda.
Prilozil som fotku pre znazornenie stavu.
Ak mi dovolite, mal by som nasledovne otazky:
Mozem vrtat pre krem diery priblizne 10 cm vysoko nad zakladom, teda nie do skary (malty) ale do porobetonu?
Pripadne sikmo do porobetonu vzhladom k tomu, ze betonova plocha pred budovou zavadzia pri vrtani?
Nevadi, ze je mur teraz suchy? Dokaze sa krem rozsirit difuziou do potrebnej sirky aj v suchom murive?
Vrtat aj do spodnej casti pilierov, teda aj do betonu?
Tolko otazok ma napadlo zatial. Uvitam Vase dalsie cenne pripomienky.
Dakujem.
S pozdravom Tóth
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobry den, prosim Vas mam problem s vlhkostou v dome. Mam rovnaky dom ako mate na obrazku nizsie. Je to obrazok z Vasej stranky. Prosim Vas v miestnosti 1(pivnica) mam hocikedy vodu aj 10-20 cm od podlahy. V miestnostiach 2 a 3 tam bývame. V zime ked sa vykuruje mam vlkost v izbach 2 a 3 a proste na celom hornom poschodi na vlchkomere 80% a aj viac. Neviem vobec co mam robit, pretoze ja som si uz hore (miestnosti 2 a 3) urobil kompletnu rekonstrukciu vratane omietok, podlah, sanity, obkladov a dlazieb. No proste hore som zrekonstruoval vsetko komplet. Chcel by som to teraz nainjektažovať Vasim pripravkom. Da sa to aj bez toho, aby som vnutorne omietky poskodil? Proste vrtal by som diery zvonku (vrt by som ukoncil tak cca 4 cm pred koncom múra). Proste nechcel by som si poskodit omietky vo vnutri. Je to mozne? Je to mozne urobit tak, aby som neposkodil omietky vo vnutri?
Dakujem Vam krasne za odpoved. Sopok
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, pane Schwarzi,
prosím o radu. Řešíme vlhkost v příčkách způsobenou závadou na instalaci odpadů (již odstraněna) v novostavbě rodinného domu. Odpadní voda se nám dostala do základové desky a nyní se nám kvůli jejímu vzlínání z příček odlupuje omítka v pásech do 20-40 cm od podlahy a vlhkost zdí v určitých místech čítá dle měření i 17%hm. Byla nám proto jako možné řešení poraděna injektáž… Byla by krémová injektáž v tomto případě skutečně vhodným řešením? A jak ji případně nejlépe provést? Je nutné nejprve vyplnit duté cihly maltou a až následně injektovat? Jedná se o příčky šířky 125 a 150 mm z dutých cihel Heluz.
Předem velice děkuji za Vaši odpověď.
- Lucie Vallová stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den, měl bych prosím dotaz. Postavil jsem z hlediska soukromí mezi mnou a sousedy zídku ze ztraceného bednění.
Jelikož jsou naše domy v rozdílné výšce a já budu mít hned z domu terasu, tato zeď se postavila o výšce 2,75 metrů x 5 a 2,0x 5 metrů (v jednom kuse, jen výškový odskok) Bohužel jsem dal na radu zedníka a zeď odspodu neizoloval, bylo mi totiž řečeno, že je tato zeď moc vysoká a pokud bych použil IPU nebo tekutou lepenku, zeď by se nespojila se základem a držela by “jen na roxorech”. Z mé strany bude 5 metrů zdi cca 50 cm “zasypáno” (kámen, dlažba – terasa),
zbylých 5 metrů bude lehce dosypáno zeminou, dle terénu. Já bych na tu zeď rád částečně nalepil kamenný obklad a částečně dal fasádu (lepidlo, perlinka, silikonová fasáda weber), no ale teď se bojím, že mi vše odpadne z hlediska vlhkosti. Proto se chci zeptat, zda se dodatečně dá taková zídka navrtat a zaizolovat Vaším systémem? Případně jak postupovat, moc děkuju za radu.
- Lukáš Daněk stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
Zaujala mě Vaše metoda injektáže zdiva. Mám starší dům z konce sedmdesátých let, nějaká hydroizolace tu při stavbě provedena byla, ale úplně funkční nebude.
Zdi vevnitř viditelně vlhké nejsou, nicméně v domě je stále cítit určitá vlhkost a často se tvoří plíseň na určitých předmětech a je cítit zatuchlina.
Zajímá mě, zda je injektáž možno provést pouze zvenčí – tak aby se nepoškodilo nic v interiéru. Už tam máme v části domu nove štuky atd. Zatímco zvenčí je vše v původním stavu. Nebo podle čeho se rozhoduje, zda se injektáž dělá zevnitř nebo zvenku.
Děkuji předem za informaci
S pozdravem
Jelínková
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý deň,
potreboval by som poradiť, či Vami ponúkaná injektáž je vhodná na izoláciu steny pivnice, ktorá je zo skál a vyplnená murivom a permanentne vlhne, hlavne keď sú dažde. Budova bola postavená v roku 1894. Posielam fotky múrov pivnice s označením pivnica.
Tak isto máme problém s vodou v inej našej nehnuteľnosti, ktorá nie je podpivničená, ale vlhnú jej múry. Foto s označením dom.
Neviem posúdiť či v oboch prípadoch ide o vzlínanú vodu, alebo sa voda do múrov dostáva z okolia.
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
Rozhodl jsem se pro chemickou injektáž od Vás. Vychází mi to na 30m. Na eshopu jsem nenašel žádný nástavec pro kompresor abych nemusel ručně pumpovat nebo s tou pistolovou z eshopu. Mohl by jste doporučit jestli něco takového je pro kompresor?
Při objednání jaká je dodací lhůta?
Předem děkuji.
S pozdravem Pícha
- lubomir picha stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý deň
Potrebujem poradiť ako sa dá aplikovať Aqua stop cream do surovici tj murivo nepalenych tehál aké sú skúsenosti. Ide mi o to ci sa vrty nezasypu ešte pred aplikáciou kremu
Ďakujem
Svantnera
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den pane Schwarzi,
na chatě máme v podsklepení obvodové nosné i nenosné zdivo vyzděno z šedých popílkových plynosilikátových tvárnic (zkusím vložit ilustrační obrázek). Tyto tvárnice se před revolucí vyráběly v PREFĚ v Ostravě Třebovicích. Je mi jasné, že užití tohoto předmětného materiálu není vůbec výhodné. Ale chatu jsem nestavěl a tak to musím brát.
Samozřejmě, že nyní dochází k provlhávání zdiva, vnitřní omítky jsou odvlhnuté a zvětralé.
Jako určité řešení a záchranu, vidím v použití vašeho přípravku AquaStop Cream.
A právě tam směřuje mám otázka – je tento připtavek vůbec vhodný pro tento materiál?
V případě, že ano, tak v jaké výšce od podlahy jej aplikovat, když první spára je až ve výšce cca 30 cm nad podlahou? Nebo vrtat sanační otvory co nejníž k podlaze?
Moc děkuji za odpověď
Vlast. Čikl
- Vlastimil Čikl stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý deň,
použil som od Vás na izoláciu Aquastop cream. Chcel by som si u Vás objednať aj AquaSanporosity látku na vytvorenie sanačnej omietky a zároveň použiť túto látku na vytvorenie cementového špricu pred vytvorením sanačnej omietky. Neviem však, ako sa AquaSunporosity pridáva do cementového špricu, nikde som to tu nenašiel. Mohli by ste mi poradiť v akom množstve sa používa AquaSun Porosity na vytvorenie cementového špricu?.
Ďakujem
Prosím o rýchlu odpoveď, ak je to možné, pre rozpracovanosť prác.
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Miroslav Tábor stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 2 roky dní
Vážená společnosti TRUMF sanace, s. r. o., chtěl jsem zeptat na jednu věc. Předělávám starý dům, který má bohužel relativně novou fasádu, ale bohužel staré izolace. Zdi ve spodním patře jsou zjevně suché, až na jednu zeď, která se nachází uprostřed domu. Chtěl bych jí asanovat vaším výrobkem. Otázka má zní, zda se dá vašim přípravkem nahradit klasické podříznutí celého domu mechanicky? Nechce se mi mechanicky podřezávat celý dům a zničit venkovní fasádu domu. Jde mi o to, zda váš přípravek bude působit jako klasické podříznutí domu mechanicky i na suchých zdech jako prevence před možnou vlhkostí? Děkuji.
- Šimůnek stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den chci se zeptat zda je nutné vlhkou omítku okopat?je pevná.Zdi jsou cihlové. Nebo stačí jen navrtavka ? děkuji za odpověď.Šonský
- Šonsky jan stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den
Chtěl bych vás poprosit a zeptat se, zda byste nám nemohl poradit ohledně záležitosti s vlhkou zdi u nás doma.
Před rokem jsme začali rekonstruovat část rodinného domu, která byla zanedbávaná nějakých 50 let po bývalých členech, kteří zde bydleli.
V této části byl problém s vlhkostí všude, která byla jak na zdech tak i na podlahách, ne ve všech místnostech se topilo, podlaha byla tvořena pouze beton, pod kterým byla pouze hlína a cihly.
Abychom budoucí vlhkost odstranili, zvolili jsme řešení ztraceného bednění neboli iglu, kde mezi iglu proudí vzduch a mělo by dojít k odvětrávání jak podlahy tak i zdiva.
Sestava podlahy nyní vypadá následovně, vybrali jsme hlínu nějakých 40-50 cm a dále se položilo drcené kamenivo, ztracené bednění iglu, kari síť, beton, ipa, polystyren 15 cm, kari síť, beton.
Omítky se udělaly také nové, kde je perlinka a na tom nová šťuková jemná omítka.
Po dvou týdnech, kdy se udělaly nové omítky se na některých zdech začaly tvořit mapy.
Je třeba říct, že tyto omítky byly stále mokré, nebyly dostatečně vyschlé a zase jsme na ně něco nahodili, takže jsme se nejprve domnívali, že to je velké množství vody, které se použilo na omítky atd. a je třeba počkat až to vyschne. Cihly, které byly na této zdi nebyly pálené cihly ale z většiny vepřovice.Ale mapy se tvoří pokaždé, když začne pršet, takže se nám to úplně nezdá, proto se obracím na vás, zda by v tomto případě pomohla krémová injektáž Aqua stop cream a jaký na to vlhké zdivo máte názor vy.
V příloze zasílám foto mokrého zdiva.
Děkuji za jakoukoliv radu a odpověď
S pozdravem Radim Vok
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
líbí se mi tento systém a proto bych ho chtěl aplikovat. Jelikož vím že v budoucnu ho budu aplikovat ještě do jiné nemovitosti chci se zeptat, zda mohu nyní objednat větší množství tohoto přípravku a část ho použít třeba za 5 let, zda neztratí svou účinnost v orginálním balení.
Děkuji
- Radek stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, chceme kupovat starší dům,ale jsou tam vlhké zdi. Dům je podřezaný cca 7cm nad úrovní podlahy a v řezu jsou nerezové plotny,přesto se objevila na zdech vlhkost do výšky asi 60-80cm.V jaké výšce nad zmíněným podřezáním bych měl aplikovat injektáž?
Děkuji za odpověď
Martin
- Martin Elšík stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, je možné použít Váš výrobek na ztracené bednění vylité betonem.
Za touto zdí byla navezena zemina, byla použita nopová fólie včetně drenážní trubky a štěrku, i tak při dnešních deštích dochází k zavlhání. Viz foto.
Děkuji moc.
- Martin Břoušek stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 1 týdnem dní
Dobrý den
Chtĕl jsem se zeptat jestli je možné provést injektaž – je li podlaha 10 cm pod kamenným soklem. Podlahu tvoří rošt který je položen na zemi a zasypan kamennou drti na tom 3cm palubky.Při vymĕnĕ podlahy bylo na zemi uplňe sucho zadna izolace nic.Podle mnĕ vodu tahá do zdi kamenným zaklad.Obvodová zed
ve vnitř vlhne a tvoří se občas plíseň. Venkovnní zaklad nemám ještě odkopan.
dĕkuji KUSY
- KUSY stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den pane Schwarzi
prosím dokázal by jste mi odborně poradit podle fotek, co je příčinou vleků(vlhkosti ) ?
Jedná se o starou hospodářskou budovu 70 let starou(zřejmě pod ní nebyla žádné nebo nekvalitní izolace. Loni jsme ji kompletně otloukli a zbavili staré omítky(stejně již opadávala sama) a provedli nové omítky.
Letos na jaře za začaly na nové omítce objevovat skvrny a mapy. Protože budeme koncem měsíce července zateplovat rodinný dům a chtěli jsme pak tuto budovu nechat zhotovit do stejné barvy, tak chceme sjednat ještě pokud to bude nějakou nápravu.
Líbí se nám Váš systém krémovou injektáž, kdybychom ji chtěli použít, v jaké výšce musíme navrtávat otvory a jaké použít materiály?
Děkuji a přeji hezký den.
- Trumf Sanace stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,
mám dům s dvojitými zdmi. Již jsem si zde pročetl postupy při injektáži dvojitých zdí a nejraději bych se přiklonil k injektáži každé zdi zvlášť. Přečetl jsem si i výhody injektáže ve vodorovné spáře. Problém je z vnitřní části. Jednak čerstvě zrekonstruováno,jednak odhalit spáru pod perlinkou bude obtížně opravitelné. (nitě polezou všude:)) Ale hlavně tudy vedou trubky topení. Mám tedy dotaz: Byl by velký problém nevrtat ve spáře, když nebudu jedním vrtem procházet skrz celou zeď tedy cihlou, spárou a cihlou, Ale budu vrtat jen do necelé hloubky jedné cihly a cca každý čtvrtý vrt půjde jen spárou?
Díky Řepka
- Tomáš Řepka stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,prosím, dokázal byste odborným odhadem zjistit příčinu vlhkých zdí viz foto? Jedná se o protilehlé zdi komory. RD starý jen sedm let. Ve zdi nevede žádná voda. Vlhkost se poprvé objevila před dvěma lety po zimě jak odtál sníh. pak byl dva roky klid a teď po deštích se vlhkost objevila znovu. Původně jsem měl, podezření na netěsnost podlahového topení, ale tlak v systému je stabilní.
Velice Vám děkuji
Červenák
- Červenák stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den, vážený pane Schwarzi,
chtěl bych se zeptat, jaký je vhodnější cement na vytvoření vnitřní sanační omítky. V technickém listu se píše o cementu s označením CEM I (tedy 42,5), ale ve všech Vašich videích používáte cement s označením CEM II (tedy 32,5), je v tom tedy vůbec nějaký rozdíl, je možné používat CEM II, což je směsný cement?
Již jsme nahazovali první stěnu, a nahození s takto připravenou maltou zvládne skutečně i úplný laik jako jsem já, ale trochu jsme bojovali s hustotou směsi, protože jsme měli hodně vlhký písek. Když je směs příliš řídká je možné pro zahuštění přidat cement nad udávané množství?
Moc Vám děkuji za odpovědi a přeji příjemný den.
S pozdravem,
Radek Gomola
- Radek Gomola stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní
Dobrý den,pane Schwarci, prosím, dokázal byste odborným odhadem zjistit příčinu vlhké zdi viz foto? Jedná se o RD,vnitřní stěnu v přízemí, v místě průsaku vody by neměla být žádná trubka. Možný průsaku přes dráty z rozvodu elektřiny pan elektrikář téměř vyloučil. Nic neprobíjí a všechny zásuvky fungují. Skvrna se dá vysušit, ale pokud se vysoušeč na noc vypne, zase se objeví vlhkost. Druhá strana stěny je suchá.
Velice Vám dekuji
Jaroslava Fialová
- Jaroslava Fialová stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 11 měsíců dní
Dobrý den.
Měla bych dotaz máme zaizolovany podlahy i zdi se podsekavaly,ale sou tam mokre fleky. Soused ma z druhé strany dilnu a v ni stare kamenne koryto od tam jde vlhkost da se to zaizolovat s vasim pripravkem. Dekuji za odpověď. Klimová
- Jitka Klimová stáří dotazu 4 roky dní
- poslední aktivní 4 roky dní