Vlhké zdivo vyřešíte i svépomocí

 
Majitelé nemovitostí se často potýkají s vlhkým zdivem, které dokáže nepříjemně potrápit, každého, kdo se s vlhkou nemovitostí setkal. Vlhkost zdiva nemá jen negativní vliv na konstrukci celého objektu, ale má také negativní účinky na lidské zdraví, těch osob, které ve vlhké nemovitosti žijí. Nedávejte, proto šanci plísním, korozi omítek a zasolování zdiva. Systém AquaStop Cream® je řešením, které Vám s problémem vlhkého zdiva pomůže.
 
 
 

Způsobů řešení k odstranění vlhkého zdiva je široká škála

 
Dodatečná izolace je řešena hned několika variantami, více či méně náročnými. Od podřezání zdiva až po narážení chrom-niklových desek do zdiva, toto jsou metody sice účinné, ale náročné jak pro statiku budovy, tak po finanční stránce. To ale neplatí o injektážním krému AquaStop Cream®, který obsahuje více než 80 % aktivních hydrofobních částic, které po úplné disperzi krému ve zdivu, vytváří dokonale nepropustnou hydrofobní bariéru. Odvlhčení zdiva díky našemu krému, internetové poradně a technickému pracovníkovi na telefonu, zvládne opravdu každý bez problému a jediné co Vám k tomu bude stačit je naše příslušenství, které máme vždy skladem.
 

Výhody krému AquaStop Cream®

  • Určený pro jakýkoliv druh zdiva
  • Jednoduchá aplikace
  • Snadno zamezí kapilárně vzlínající vlhkosti
  • Rovnoměrná disperze ve zdivu, která nevytváří mosty pro vlhkost
  • Ušetří Vám velké finanční náklady, odhadem min. 75 % které byste museli vynaložit k zaplacení sanační firmy
 

Postup je jednoduchý a zabere Vám pár kroků

  1. Příprava staveniště a následně zdiva – Udělejte si dostatečný pracovní prostor okolo zdiva, které budete injektovat. Odstraňte omítku nad hranici viditelných škod do výšky rovnající se tloušťce zdiva, příklad: Zdivo má sílu 500 mm a vlhkostní mapa sahá do výšky 800 mm, omítku tedy osekáte do výšky 1,3 m. Nezapomeňte proškrábnout spáry do 20 mm a zdivo očistit suchou cestou, k tomu Vám poslouží třeba drátěný kartáč.
  2. Navrtejte zdivo v celého jeho délce a šířce – Pokud chcete, aby injektáž byla dlouhodobě účinná, nepodceňujte osové vzdálenosti mezi vrty ani průměr vrtáku. Nám se v praxi nejlépe osvědčily rozestupy mezi vrty maximálně do 100 mm a průměr vrtáku 14 mm i když se AquaStop Cream® velice dobře šíří ve zdivu, od osy vrtu v poloměru do 150 mm, držte se námi doporučených délek, vše jsme nastavili k maximální účinnosti. Následně po dokončeném vrtání, otvory profoukněte stlačeným vzduchem. Pro AquaStop Cream® a jeho šíření ve zdivu to ale není nutností.
  3. Můžete začít aplikovat krém – Připravte si injektážní krém AquaStop Cream® do aplikační pistole nebo pumpy a vsuňte aplikační trubičko na konec vrtu. Začněte plnit vyvrtaný otvor pomalu až k jeho ústí , nezapomeňte, že otvor musí být důkladně vyplněn v celém objemu. Aplikační trubičku vždy čistěte od nečistot a zbytků zdiva.
  4. Po dokončení aplikace – všechny otvory u obvodového zdiva zatěsněte naší zátkou z extrudovaného polystyrenu. Zátka zamezuje vzniku tepelných mostů v zimním období, díky ní nebude kondenzovat vlhkost v místě vrtů v nevětrané místnosti. Až dokončíte injektáž vlhkého zdiva a vrty budete mít zazátkované, použijte protisolný podnátěr AquaSalt Stop® a následně sanační omítku nebo omítku na vlhká zdiva AquaSan Porosity®.

Odvlhčení zdiva je s námi hračka, přesvědčíme Vás.